Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Haldokló embernek, édesanyának...

Haldokló embernek, édesanyának mit érdemes mondani?

Figyelt kérdés
Nem mondták neki, hogy halálán van, de sejti, mert nagyon rosszul van , kórházban. Látogatáskor mit lehet mondani, ami segít neki? Miről beszéljek neki? Lehet még hetekig így lesz, csak fekszik és szenved.

ápr. 2. 10:07
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
88%
Fogni a kezét. Megmondani, hogy szeretlek. Ez elég, a többi majd jön magától.
ápr. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
96%

A betegségével kapcsolatban sajnos nem tudsz sokat tenni. A "minden rendben lesz" sajnos nem egy betonbiztos ígéret, így bár valakit megnyugtat, mások vagy semlegesen kezelik, vagy akár rosszul is veszik.


Kérdezd meg, hogy van-e valamire szüksége, és biztosítsd, hogy számíthat rád.


Rákérdezhetsz, hogy hogy van - ha panaszkodik, akkor figyelj rá. Sokszor segít, ha valakinek kieresztheti a gőzt, és elmondhatja hogy mije fáj, mi zavarja.


Mindenképp mondd el neki azokat, amit úgy érzed, hogy hallania kell. Például hogy milyen nagyra tartod, mennyire hálás vagy neki, ilyeneket.


Az édesapám 16 éves koromban halt meg. Nem mondtam el neki az ilyen apróságokat, hogy ő volt a legjobb apa akit csak kívánhatnék, meg hogy mennyi mindent kaptam tőle... Nem igazán volt rá szükség, mert éreztettem vele, de attól még azt kívánom, bár elmondtam volna.

ápr. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
65%
Ez hogy minden rendben lesz, nem tartom jó ötletnek, mintegy hazudni.
ápr. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
76%

Ő a te édesanyád, ugye?


Segíthet, ha óvatosan kipuhatolod, hogy milyen aggályai vannak (a nyilvánvalón kívül)


Édesapámnak például az volt a legnagyobb gondja, hogy mi lesz velünk. Persze tudta, hogy édesanyám erős, és én is rengeteg útravalót kaptam tőle, de mégis.


Párom is közel került egyszer a halálhoz, és azóta is vannak problémái - ő is szóvá tette, hogy mi lesz velem, ha ő hirtelen eltávozna.


Ez egy elég gyakori félelem/aggodalom, próbáld meg finoman (tehát ne úgy, hogy úgy érezze, hogy rá már nincs is egyáltalán szükség, érted - nem ismerem azt a személyt, nem tudom, hogy esetleg sértődős fajta-e, vagy jól fogja értelmezni a dolgot) megnyugtatni, hogy minden rendben van veled.

ápr. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
14%
Hol a takarékbetétkönyv?
ápr. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ilyenkor jó egy kicsit elterelni a figyelmét, mesélj neki a kinti dolgokról. Mi van az unokákkal, mi van a munkában, akárcsak ilyen kis apróságokat, hogy odafele menet láttál egy aranyos macskát vagy egy szép viragot
ápr. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 Darius- ***** válasza:
0%
Rákos és gyógyíthatatlan beteg? Az hal meg, aki belenyugszik. Lehet azért van így, mert eljön érte egy másik halott. Nem biztos gyógyíthatatlan beteg!! Történtek már csodák. Nézz utána ezeknek. Mindjárt belinkelek neked egyet.
ápr. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
59%
Az hal meg, akinek a földi palyafutasa bevégeztetett, Darius! Minden nem akarat kerdese!
ápr. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 Darius- ***** válasza:
18%

Az első fele releváns ide a cikknek



[link]

ápr. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
82%

#21 Az hal meg, aki belenyugszik, aha.


Két rokonom is elhunyt rákban, foggal-körömmel harcoltak. Lett volna még bőven dolguk itt.


Neked is lehetne máshol dolgod, minthogy itt zaklatod mások érzelmeit. Ezzel az állításoddal azt jelentetted ki, hogy minden rákos beteg - példéul az édesapám - beletörődött a dologba.

ápr. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!