Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha elváltunk, még lehetek jó...

Ha elváltunk, még lehetek jó apa? Vagy ez teljesen rossz példaképpé tesz.

Figyelt kérdés
2 hetente hétvégenként lesznek nálam a gyerekeim. A (volt) feleségemmel tényleg már a legrosszabbat hoztuk ki egymásból (de nem ez a lényeg). Lehetek jó apa? Veszekedésben olyat is kaptam, hogy lesz nekik új apjuk, aki velük lesz mindennap és sokkal jobb lesz, mint te.. A nevelési módszereink is teljesen eltérőek (lettek volna, szinte mindig én engedtem). Szeretnék jó apa lenni, mégha csak 14 napból 2 is az enyém. Hogy csináljam? 2 kamasz.. eléggé ellenem nevelte (én legalábbis úgy érzem, talán nem olyan nagyon)

ápr. 2. 15:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nekem válás után lett igazán jó apám. Mondjuk anyám is :)

Annyi energiát elvett tőlük az állandó vita, hogy mi mindig háttérben voltunk, ráadásul utáltuk hallgatni. Válás után lehiggadtak, megnyugodtak.

ápr. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%
Dühében sok dolgot mond az ember, ezeket felejtsd el. Ha jó apa akarsz lenni, akkor így is fogsz tudni az lenni.
ápr. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
81%
Csak az számít, hogy a gyerekeddel hogyan foglalkozol, hogy viselkedsz vele. Amúgy a válás még jobb szülővé is tehet, hiszen nem vagy állandó stresszben, kiegyensúlyozottabb, türelmesebb vagy. A gyereknek is jobb, ha nem a mérgező környezetben van.
ápr. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
71%

Elvált anya vagyok, sajnos apjuk nem tartja a gyerekekkel a kapcsolatot.


Amit tudok javasolni:


LEGYÉL JELEN.

Kérj az iskolától kréta felhasználót, ismerd meg őket, beszélj hozzájuk.

Járj szülőire, fogadóórára.


Már elég idősek, hogy egyedül tartsák veled a kapcsolatot, neten keresztül bármikor tudtok beszélni, nem csak kéthetente két napot.


Menj el terápiára. Most jöttél ki egy évtizedes kapcsolatból, nyilván sérültél. Jót tesz.


A tinik popsifejek. Ez az a kor, amikor a haverok fontosabban mint a szülők. A bunkó, vagy frusztrált az egy szempontból pozitívum: mer veled ilyen lenni, mert tudja, hogy nem hagyod el. Ne vedd magadra.

ápr. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
82%

Természetesen lehetsz jó apa, de ne akard öket átnevelni, amoíkor veled vannak.

Lehet/legyen néhány (maximum 4-5) számodra fontos szabály, amit elvársz tölük (de ezek ne legyenek azért teljesen ellentétesek a mostani szokásokkal), a többiben legyél engedékeny. Meg ne gyerekként kezeld öket, hanem (madjnem) felnöttként, vedd öket komolyan.

ápr. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
21%
A leírásból úgy tűnik, nem lesz rá esélyed. Nem fogja hagyni (nem hagyja) az ex.
ápr. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
48%

Kéthetente két nap...? Miért csak ennyit ítéltek meg? Miért nem kértél váltott elhelyezést - pláne hogy kamaszok már - vagy legalább hétközbeni láthatásokat is?


Így van, a hogy írják fent: legyél jelen! Telefonon hívd őket, nézd a krétájukat, íratkozz fel a fociedzésük fészbúk csoportjába.

ápr. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
42%
Addig leszel te "jó apa" míg képbe nem jön egy új nő, ezerszer látott sztori🥱
ápr. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
62%
7-es: a gyerekeknek a lehetö legrosszabb a váltott elhelyezés, soha sehol nincsenek otthon.
ápr. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
47%
Azért ha együtt élés után már azzal jössz, hogy ellened lett nevelve a gyerek... Hogy is mondjam, árulkodó és nem a jó értelemben. Ha mindennap a gyerek élete része lehettél az együttélés révén és sikerült így is ellened nevelni, akkor azért tedd fel a kérdést, hogy jól csináltad-e a szülői dolgaidat.
ápr. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!