Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha elváltunk, még lehetek jó...

Ha elváltunk, még lehetek jó apa? Vagy ez teljesen rossz példaképpé tesz.

Figyelt kérdés
2 hetente hétvégenként lesznek nálam a gyerekeim. A (volt) feleségemmel tényleg már a legrosszabbat hoztuk ki egymásból (de nem ez a lényeg). Lehetek jó apa? Veszekedésben olyat is kaptam, hogy lesz nekik új apjuk, aki velük lesz mindennap és sokkal jobb lesz, mint te.. A nevelési módszereink is teljesen eltérőek (lettek volna, szinte mindig én engedtem). Szeretnék jó apa lenni, mégha csak 14 napból 2 is az enyém. Hogy csináljam? 2 kamasz.. eléggé ellenem nevelte (én legalábbis úgy érzem, talán nem olyan nagyon)

ápr. 2. 15:43
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
38%

"Ellenem neveli"


Nekem már ettől a 💩dobálós vádaskodástól hányingerem lenne és már ez rossz "példaképpé " tenne a szememben.


Ha meg annyira ellened vagyok nevelve (még a gyerekeidet is megvádolod) hát én nem kérnék belőled a 2 hétben sem. Unalmas lenne folyton azt hallgatni, hogy a másik mekkora dög, te meg milyen szent kisangyal vagy.

ápr. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
23%
Én közölném vele, hogy abban ne nagyon reménykedjen, hogy egy új pasi el fog fogadni és apaként foglalkozni két kamasszal, a legnehezebb korban
ápr. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem ahol válás van ott már eleve nem kellett volna gyereket csinálni
ápr. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

13-as: tényleg ennyire ostoba vagy?

Alapesetben elöször jön a házasság/gyerekek, utána egy idö múlva megromlik a kapcsolat és akkor következik a válás. Szerinted van olyan ember, aki elöre lát a jövöbe 5-10-15 évet, hoyg még véletlen sem legyen gyerek, ha elválnak????

ápr. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
16%

Miért ostobázod le a másik ember véleményét? Vernek otthon vagy mi?

Eleve aki nem képes valaki mellett maradni addig amig felnő a gyerek az ne vállaljon gyereket

A saját érdekeitet hátrébb kéne helyezni és a gyerekét előre venni ha már képes voltál megcsinálni vállald is a felelősséget

ápr. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
54%
NEM; nem vernek otthon, de ettöl még a véleményed úgy, ahogy van ostobaság.
ápr. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a legfontosabb, hogy a gyerekek azt érezzék, ugyanúgy számíthatnak rád, mintha együtt élnél velük. Teljesen mindegy mit mond, mit tesz a volt feleséged, ha a gyerekeknek ott vagy. Ne ajándékokkal meg pénzzel próbáld meg magad felé fordítani őket és bármilyen is az anyjuk, legyél kompromisszumra kész. Ilyenkor sok szülő a saját meccseit vívja meg a gyerekén keresztül. Ezt próbáld meg elkerülni. Azok a gyerekek felnőnek, már most sem kicsik, hidd el, hogy a másik szülő ellen nevelés már szinte hatástalan, hogyha van lehetőség mindkét szülővel a kapcsolattartásra.
ápr. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
76%
Jó apa lehetsz, max nem fogják értékelni, látni az igyekezeted, mert elvadulnak tőled.
ápr. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
60%

Eleve aki nem képes valaki mellett maradni addig amig felnő a gyerek az ne vállaljon gyereket


Ez elég beteg.

ápr. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Hát érdekes kommentek jöttek.. köszönöm. Nyilván azt senki sem gondolhatja komolyan, hogy egyrészt a gyerekeket bármilyen harcra is felhasználnám, illetve hogy hibáztunk a gyerekvállalásban, mert 18 év után válunk, ami már egy 6 éve folyó vívódás, nem egyik percről a másikra.. Ők saját házban maradnak hitel nélkül, én megyek albérletbe; az érdekelt volna, és kaptam pár hasznos választ, hogy igen, lehetséges, hogy amennyire lehet jó legyek.. Mivel állandó nézeteltérésben voltunk, nem volt annyira esélyem a jó énemet megmutattatni sokszor... Amikor pedig elment 5 napra a feleségem, és nem volt az a feszültség, szerintem ezerszer jobban tudtam velük kommunikálni, és megértettük egymást. Ebben bízom.
ápr. 3. 08:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!