Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudnám elengedni az...

Hogy tudnám elengedni az alkoholista anyámat?

Figyelt kérdés

Amióta csak az eszemet tudom anyukám azóta iszik. Régebben nem volt olyan durva, de már akkor is vannak rossz emlékeim, hogy 4 évesen egyedül hagyott es sírva kerestem, majd a szomszéd találta meg a ház előtti kocsmában, stb.

Fokozatosan kezdett elfajulni a helyzet, akkor durvult el mikor a nagymamám hozzá került, mert ápolásra szorult ( mamám úgyszint alkoholista volt, papám verte, ezért anyukámnak nagyon rossz gyerekkora volt, amint lehetett elköltözött a lehető legmesszebb otthonról). Szóval akkor durvult el a helyzet, amikor mamám oda került, mert gyűlölték egymást, de mamám igazából már magatehetetlen volt, anyukám nem az a fajta alkoholista, aki minden nap iszik, bár mostanra már lassan az is megvan, nem remegett sosem a piáért, nincsenek fizikai tünetei, csak egyszerűen nem tudja megállni. Szóval mamámmal mikor együtt éltek akkor lett nagyon gáz, volt hogy mamat ütötte, szidalmazta a gyerek kora miatt, mamam allandóan engem hívott fel, hogy menjek és segítsek, mert fél. Egyszer annyira megütötte mamát, hogy másnap mikor kijózanodott, akkor feljelentette saját magát a rendőrségen, fogdára került, majd távoltartási végzést kapott, ezután mamam elkerült tőle, de nem sokkal utána meg is halt, anyám akkor latta utoljára mikor részegen megverte.. tesóimmal ezalatt folyamatosan próbáltunk valamit tenni, 3x megjàrta a pazichatriat, egyszer pedig egy komolyabb elvonót, amit félbehagyott.. mert hogy ő már jól van, majdnem el is hittem, mert fél évig nem is ivott, már nem gyomorideggel feküdtem le minden nap, ha nem értem el, hogy vajon most merre jár, hol lehet, elkezdtem bizakodni, de újra kezdődött. Akárhányszor iszik, eltűnik, majd vagy a sürgősségiről vagy a rendőrségről vagy a szomszédok hivnak, hogy menjek érte.. Bennem valamiért a félelem és a düh kavarog, de inkább a félelem, egész nap őt féltem, hogy mikor fognak a halálhírével felhívni. Valamiért mindig újra hiszek neki, mindig azt hiszem, hogy van még remény, majd eltelik egy nap és ugyanaz a kör. Komoly dolgokrol semmilyen szinten nem lehet vele beszélni, állandóan terel, hogy de szépek a fák, de jó idő van stb. ettől is megőrülök. Az alkohol mellett szerintem meg 30 mentális problémája lehet, szerintem még skizofrén is, ha iszik egyik pillanatban nevet másikban ordít, bőg, mostanában már ilyeneket mondd nekem ha éppen próbálom hazacipelni, hogy hagyjam meghalni. Hogy tudnám ezt megtenni, így is megbolondulok, hogy nem tudok mit tenni. Ha iszik ugye állandóan eltunik vagy eppen felveszi akkor megprobalja eloadni, hogy jozan, de hogy en hagyjam beken, en teszem tonkre az eletet, hogy allandoan vele foglalkozok. Ha jozan mindent megigér nyilvan, és alapvetően ebben a józan állapotban egy tök jó ember, és emiatt akárhányszor is mondtam neki, hogy nem beszélek többet vele, mindig visszakerülök ebbe a körforgásban. Volt egy párja két évig, egy pár hónapja derült ki, hogy megverte, és kitette a lakásból, akkor nálam lakott egy hétig, mert az istennek nem tudtunk még rendőrökkel sem elküldeni a csávót, nem volt hajlandó feljelenteni, pedig mi minden teren tamogattuk anyagilag mindenhogy, nem is dolgozik, penze sincs. Fogalmam nincs honnan szerzi a piat, gondolom osszebaratkozik mindenfele hasonlo eletu emberrel.. Szóval a csávóval időközben újból jóba vannak, elköltözött másik vàrosba, de hétvégente haza jár hozza, “barátként”, de anyám ha nincs itthon a csávó, részegen állandóan érte bőg, hogy elhagyta a csávó, holott megverte és kidobta a saját lakasabol, fel nem fogom.. A kerdesem lenyege igazabol, hogy hogy tudnam teljesen elengedni, egyszeruen keptelen vagyok felfogni, hogy nem szabadna vele tobbet beszelnem, kozben pedig szethullok, minden nap felek, szorongok, ossze vagyok torve, egyszeruen keptelen vagyok ezt tovabb csinalni, mert belebetegszem mar teljesen.. Noverem is megmondta neki hogy ha nem csinal vegig egy 1 eves elvonot akkor ra tobbet ne szamitson, o mar amugy is elegge elengedte, csak miattunk tart meg ki szerintem.. de ugy erzem valami beteges ragaszkodasom van anyam fele, mert allandoan csak rajta agyalok, felek hogy tortenik vele valami, en azt hogy en hogy elem tul stb.. komolyan mar 1000x vegiggondoltam hogy mi tortenne ha felhivnanak a halalhirevel.. egyszeruen nem tudom magam elengedni soha, minden percben ez nyomaszt. Alapvetoen jo eletem lenne tenyleg, jo munkam van, 26 eves vagyok, es sok baratom van, egy vidamtermeszetu lany vagyok, es tudom hogy barmire kepes vagyok, de emiatt sehova nem tudok haladni.. Mit tudnatok tanacsolni? Tudom, hogy nagyon hulye vagyok..



ápr. 6. 15:41
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
nem vagy hülye, csak aggódsz érte menj vele vagy ilyesmi.
ápr. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
tudom ez nem túl nagy segítség, de én eddig soha nem voltam ilyen helyzetben, és tényleg csak jóból írtam.
ápr. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Látogass el az anonim alkoholistákhoz egy hozzátartozói csoportba.

Az alkoholisták és más mentális betegek gyerekei gyakran élik át azt, hogy a kapcsolat a feje tetejére áll, és a szülői felelősség őket terheli, míg a szülő gyerekként lébecolja át az életét.

Egy jó filmet is ajánlok a Call me crasy t. A PMD s anyuka lányának a sorsa olyan, mint a tiéd.

Sok sikert! Hosszú meló lesz, de jó, hogy el akarsz indulni.

ápr. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!