Alkoholista szülő?

Figyelt kérdés
Milyen hatást tett a felnőttkorodra, hogy alkoholista szülő(k) mellett nőttél fel?

márc. 20. 09:43
1 2
 1/11 Metionin ***** válasza:
90%
Apám alkoholista. Rosszul vagyok azoknak a piáknak a szagától, amiket inni szokott. Állandóan balhé volt, mert fater elitta a pénzt, emiatt nagyon szeretem a csendet és sosem ordibálok. Ja és persze nem vagyok hajlandó alkoholistával barátkozni/összejönni/együtt élni. Elég volt 19 év otthon.
márc. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
6 éves koromig volt balhé az alkohol problémáival. Utána se tette le, de csökkentette és tudta utána magát moderálni. Különösebben semmilyen hatást nem váltott ki nálam, én is szeretem az alkoholt de tudom, hogy csak mértékkel lehet fogyasztani.
márc. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
soha nem iszom, és a párom sem
márc. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Akit ismerek, nála görcsös megfelelési kényszert váltott ki ez, tökéletességre törekvést, maximalizmust és sajnos azt is, hogy bántalmazó partnereket tud találni.
márc. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Apám alkoholista, ráadásul nagyon agresszív is. Megnehezití az életemet, hogy nem tudok rá nem gyűlölködve gondolni, sokat dolgozunk ezen a pszichológusommal, de egyszerűen tényleg gyűlöletet érzek iránta, és elképesztő haragot. Ezen kívül nem bírom elviselni, ha részeg ember van a közelemben, egyből szorongok.
márc. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
40%

Alapból két véglet van, vagy alkoholista vagy valami másnak a függője lesz a gyerek is (genetikai hajlam is van a függőségre, jobb esetben valami nem egészségkárosító kattanása van az embernek), vagy abszolút kerüli az alkoholt. Olyat is ismerek, aki már olyannal sem hajlandó összejönni, aki havonta egyszer elmegy a haverjaival sörözni. Ugyanolyan egészségtelen viszony az alkoholhoz, mint a függőség, csak a másik irányba.

Persze normális esetben a felnőtt gyerek elmegy pszichológushoz, hogy normális élete lehessen, és ne nyomja rá az első 18 éve a bélyegét a maradék 60-ra, csak sokan nem jutnak el az értelem és önállóság ezen szintjére.

márc. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

6-hoz: Egyik pont sem igaz rám. Bár én alapból sok esetben speciális emberke vagyok. :D Nem kerülöm az alkoholt, ellenben alkoholista sem vagyok, normális alkalmi viszonyom van vele, pszihológusnál sem voltam, ellenben konkrétan én tanultam kicsit az egyik ágán és segítést. Apám máig alkoholista, ezért is ment szét tőle anyám, és ezért rossz a viszony vele.


35/F

márc. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
33%
#7 Mit mondtam? Hogy van két véglet. Feltételeztem, egyértelmű, hogy a végletek között is el lehet helyezkedni, nem két pontba tömörül az egész társadalom. :D
márc. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyam volt zugivo, amint veget ert a munkaideje 2 orakor, irany a kozert, 8 uveg sor es 2 dl palinka, naponta, ezt a spejzben a sarokban, a sepru mogott dugdosta vagy az agy alatt. Elotte gyogyszerre ivott, amikor a WC-re probalt imbolyogni, mindig elterult a szobaajtoban irtozatos csattanassal. A napkozibe utoljara jott ertem, akkor is, mozgasa, mint a kigyoe. Beszelni remenytelen volt vele, fel sem fogta, mit probalok kerdezni. Hogy milyen hatast tett a felnottkoromra? :-D Vegtelenul halas vagyok az elcseszett gyerekkoromert. Halas gyerek. Egyedul is halt meg a hospice-ban, a temetesen sem jelentem meg. Elotte jol atjatszott mindent a hugomeknak, meg azt is elloptak, ami pedig ez en tulajdonom volt. Okirathamisitassal. Ha megpiszkalom, eveket a sitten tolthettek volna. Mindegy. A karma mukodik. ;-)
márc. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%

alkoholista szülők / nagyszülők neveltek fel ... vagyis inkább maradjunk annyiban, hogy etettek itattak ruháztak, mert egyébként szeretet, iránymutatás, közös programok nem jöttek felőlük.

emiatt a felnőtt életbe is erős hendikeppel mentem bele, aminek a mai napig, 40 éves fejjel is érzem a hátrányát.

Harag és csalódottság már nincs bennem, leginkább csak azt szeretném, hogy tanuljak a hibáikból.

márc. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!