Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Aki korán elvszítette az...

Aki korán elvszítette az anyukáját/szüleit, kevésbé tud együttérző lenni pl. a párjával ha a szüleivel való viszony kerül szóba?

Figyelt kérdés

Kifejtem:


19 éves voltam amikor az anyukám meghalt, a húgom 17.

Azóta eltelt 10 év, mindketten házasok vagyunk, és mindkettőnknek rendes az anyósa olyan értelemben, hogy nem ellenséges a viszony, viszont mindkettőnket marhára irritál amikor a párunk úgy szervezi a programokat, hogy túl gyakran találkozunk a szüleikkel.


Más kérdés, ebbe nem akarok belemenni, de szerintem mindkettőnk párja túlságosan ragaszkodik az anyukájához.

(korukhoz képest)


Viszont sokadik közös panaszkodásunk után, én kicsit elgondolkoztam, hogy lehet azért is bosszant mindkettőnket ennyire a párunk viszonya az anyukájával mert belőlünk ez az érzés/kapocs kiveszett?


Szinte bármit megadnék ha még egyszer csak 1 órát beszélhetnék az anyukámmal, a mai napig nagyon hiányzik, 10 év után is fáj a hiánya amikor az életem olyan pillanathoz ér aminél ott kéne lennie, aminél büszke lenne. (esküvő, gyerek, elért célok stb...)

Nem vagyok érzelgős típus, sosem mutatom ki igazán az érzéseimet, de ezek azok a pillanatok amikor akár sírni is tudnék ha anyukámra gondolok - meg ha nem fojtanám el az érzéseimet.


Emiatt elgondolkoztam, hogy ha élne lehet én is ennyire úgy szervezném az életünket, hogy sokszor találkozzak anyukámmal?Ugyan így a húgom is?


Kíváncsi lennék, hogy akik fiatalon veszítették el a szüleiket tapasztaltak e már maguknál hasonlót?


Természetesen irigy nem vagyok a párom és az anyukája kapcsolatára, csak nekem az a bajom, hogy sokszor elrángat magával, és semmi kedvem az anyukáját hallgatni (pedig nincs konkrét bajom vele, csak nem ő a párom és nincs igényem rendszeresen a társaságát élvezni)


ápr. 7. 19:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Nem, egyszerűen ilyen emberek vagytok. Szerinted ti vagytok az egyetlen nők, akik túlzásnak érzik amennyit a férjük anyucikázik? :D
ápr. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

"...hogy túl gyakran találkozunk a szüleikkel."


Kerdes hogy a tul gyakran heti egy vagy havi egy alkalom....

ápr. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
Mit jelent a túl gyakran?
ápr. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Lehet panaszkodás helyett inkább le kéne ülni és normálisan végigbeszélni...
ápr. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%

Igen, lehet ilyen oka sajnos, hogy neked csak a gyerek szülő kapcsolat volt meg anyukáddal. Mire megújult volna a kapcsolat önálló felnőttként, ő már nem élt. Keressetek köztes megoldást.

Idővel jobban összerázódik az ember a felette levő generációval, ha amúgy mindkét oldalon van hozzá jóindulat.

ápr. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Anya apa meghalt még 6 és 14 éves koromban.

A páromnak szoros az anyjával a kapcsolata, de az idők soran nekem is szoros lett vele.

Úgy érzem a párom kapcsolata bizalmasabb az anyjával mint velem, de valamilyen szinten megértem még akkor is ha fáj, ezen még dolgozunk az évek során, rengeteg mindenen keresztül mentek.

Én ha tehetném egy őszinte beszélgetést ejtenék meg anyámmal és apámmal is. De ezt ugye nem lehet. Valószínűleg jól írod a miérteket. Felnőtt fejjel én is több mindenre találok logikus magyarázatot, miértekre választ.

ápr. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
63%

28 voltam mikor meghalt anyum, engem is idegesít, hogy náluk kell dekkolni, de szerintem akkor is idegesítene, ha anya élne még. (A saját rokonaimnál való dekkolás is mindig idegesített.)


Azt nem tartom fairnek, hogy nekem miért kell menni. Nekem már nem élnek a szüleim, a páromnak nem kell szopnia. Engem meg duplán szopat a sors, árva is vagyok, és más szüleinél üldögéljek? Na nem.

ápr. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
24%
férjemmel mikor összejöttünk húsvétra összejöttek tesói,szülei,mamája.még minden ismerősömnek élt ráadásul a mamája,szülei,tesói.nekem csak mamám volt,már senkim,és ő is épp meghalt.pont örültem,hogy férjemék sokan vannak,nagycsaládos összejöveteleket akartam,de kiderült képtelen vagyok rá. elkezdtem sírni. örülök,hogy anyám él csak nem állok szóba vele,mert ha régen meghalt volna míg páromnak van családja én ki se bírnám. férjemnek utána nem sokkal meghaltak a szülei,tesói csak gondot okoztak neki,így egyformán nincs senkink. nekem egyedül az a nehéz,hogy anyám rengetegszer megalázott fb- on is,és mindenki szentnek hiszi,én vagyok a rossz,nem becsülöm,hogy él az anyám,de ha ismerôseimre gondolok már rég leléptek volna tôle,én már mindent eltűrtem,én nagyobb papucs vagyok,senkinek fogalma sincs miket tett,én nem írom ki,ez nehéz.
ápr. 8. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
ja és érdekes,ugyanúgy szenvedek ha jó anya- lánya viszonyokat látok,irigykedem :p pedig él,de nekem sose volt,és ha kb 14 éves korom előtt hal meg sose heverném ki,további 20 év gyötrelem után semmit nem érzek iránta. ismerek olyanokat akik korán elvesztették anyjukat,és lehet,hogy náluk alakult volna gyülöletté,ha még 20 év gyötrelem,és én szenvednék,mert neki él. az élet röhejes. tudom,hogy nem segít amit írtam,14 évesen még azt hittem rendes az anyám,de már jöttek durva dolgok.
ápr. 8. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nem akartam kitérni a mit jelent a gyakori találkozás, de tessék:

Az én esetemben heti 2, és minden évben minden nyaralásnál,kiruccanásnál bepróbálkozik, hogy jöhessenek velünk az anyjáék is, hiába mondom el neki, hogy nem akarok a szüleivel nyaralni, szerinte tök jó lenne.

Közel élünk az oszták határhoz, két havonta átmegyünk Bécsbe, oda szokta őket hozni, mert a szüleinek nincs autója és szeretnének néha kimozdulni.(tömegközlekedés)

Mindegy, ebbe nem szivesen de beleegyezek, bár én jobban érezném magam a párommal, de mondom ez más kérdés.


A húgomnak meg minden egyes hétvégén az anyósnál van az ebéd,a férje testévrievel együtt, szóval az egész család ott van.Meg közel lakik hozzájuk szóval gyakran betoppan az anyós.

Az enyém is közel lakik hozzánk, csak ő olyan lusta, hogy őt hozni-vinni kell, amit a párom készséggel meg is tesz, de így legalább tudom ha érkezik.

ápr. 8. 04:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!