Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Támogatnád a gyerekedet, ha...

Támogatnád a gyerekedet, ha orvosi pályára szeretne készülni, már két meglévő diplomával?

Figyelt kérdés
(Anyagilag, teljesen eltartva, nem annyival, hogy "Persze, csináljad, sok sikert hozzá!)

ápr. 8. 07:37
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
72%
Támogatnám, ha tudnám, de nem tudom.
ápr. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
92%

Őszintén?

Nem.

ápr. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
94%

Miért akarta azt a két dipolmát és most miért akarna orvos lenni?

Ha hirtelen elhatározás akkor nem hiszem, hogy támogatnám. Ha tudnám, hogy évek óta erről álmodott és lenne rá pénzem megtenném. Viszont ott van a két diploma is... Miért nem ment rögtön az orvosira? Ha csak más pénzén próbálgatja, hogy mi tetszik neki nem lennék oda érte

ápr. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
92%

Nem. Van egy határ.

Elmegy dolgozni a meglévő diplomákkal, akár külföldre, félreteszi a pénzt, aztán 1-2 év múlva belevághat abból, amit félretett.

ápr. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
90%
Nem. Nem bíznék benne, hogy valaha elkezdene dolgozni. Ugyhogy az ő érdekében sem.
ápr. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
85%

NEM, több okból sem.

Elöször is a két diplomájával gyüjtsön össze annyit, hoyg meg tudja oldani az orvosit saját eröböl, föleg, hogy feltehetöen az elsö kettöt is a szülö fizette.

Másodszor ha van két diplomája, akkor minimum 26-28 éves, mire az orvosit végigviszi, mégha egyszer sem halaszt, az legalább 6 év+szakosodás, 40 évesen kezdö orvosként semmi esélye állást találni.

Harmadszor, ha két diplomával nem tud megfelelö munkahelyet, megélhetést találni, akkor a harmadikkal sem fog, élete végéig meg teljesen értelmetlen dolog finaniszírozni az X számú, nem használt diplomákat.


Ha arról lenne szó, hogy mindig ez volt a szive vágya, és csak most lett rá lehetösége, akkor érzelmileg támogatnám, de anyagilag semmi esetre sem.

ápr. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:

A férjem gyerekéről van szó, csak nem akartam, hogy arról szóljanak a kommentek, hogy én vagyok a gonosz mostoha, aki sajnálja a pénzt szegény gyerek elől...


Erről szó sincs, de 25 éves lesz, eddigi életében egy napot nem dolgozott (szakmai gyakorlatai fű alatt le lettek igazolva). Mikor gimis volt, mondta, hogy ő elsőre nem akar nehéz szakra menni, mert legyenek igazi egyetemista évei, mikor bulizhat, utazhat, nem akar ugyanúgy tanulni minden nap, mint a gimiben. Elvégezte a nemzetközi tanulmányok szakot, már akkor is mondogatta, hogy annyira nem tetszik neki, de érdekes, végigcsinálja, de lehet, hogy utána mást kezdene magával. Majd mégis egy ehhez kapcsolódó mesterképzést végzett el, tavaly végzett ott is, azóta sem dolgozik, mert "keresi az útját" (a család szavai szerint). Most kitalálta azt, hogy jövőre megcsinálja a két emelt érettségit és jelentkezik... Úgy, hogy sosem volt reál beállítottságú, emelt történelem-emelt irodalom szakos osztályba járt a gimiben, az osztály biológia oktatása annyi volt, hogy természetfilmeket néztek két évig és előre megbeszélték a dolgozatkérdéseket.

Úgyhogy én azt érzem, hogy neki nincs kedve dolgozni, és úgy van vele, hogy akkor 6+x évig most megint lehet valamire fogni ezt.

ápr. 8. 08:10
 8/46 anonim ***** válasza:
84%
Tudom, hogy rossz szövegnek hangzik, de 25 évesen mások már dolgoznak, háztartást vezetnek, gyereket nevelnek. Biztos, hogy nem fizetnék a 25 éves felnőttnek egy alsó hangon 8-10 éves képzést annak, mivel eddig sem tett semmit magáért. Főleg, hogy van a kezében diploma, amivel fenn tudná tartani magát.
ápr. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
80%
Jól látod kérdező. Kérdés, hogy a pároddal fel tudod-e fogadni ezt. Ha nem, akkor te is hozzájárulsz a költségeihez? Ha közös a kassza, akkor mindenképp.
ápr. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
85%

A férjed és a családja támogatja, akkor nem sokat tehetsz.

Veletek él?

ápr. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!