Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha egy szülő nem neveli...

Ha egy szülő nem neveli önállóságra a gyerekét, akkor miért várja el hogy az legyen?

Figyelt kérdés
Óvja a széltől is, aztán meg van lepődve hogy életképtele a gyereke.

ápr. 8. 18:02
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Az ilyen szülő valójában nem tudja, hogyan kell gyermeket nevelni. Csak azt tudja, hogyan kell egy kisgyermeket ellátni.
ápr. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A szülői szerep minimalizálódik az iskolás korban, illetve a a pubertásban végképp, hangsúlyosabba a kortársak szerepe a személyiség fejlődésében. Pedig pont ebben a korban merne talán sok szülő jobban teret adni a gyereknek, így viszont kevés befolyása van a dolgokra.
ápr. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk így volt. Anyám soha nem tudott kiállni magáért, de tőlem elvárta fiatalon hogy legyen önálló meg ilyen meg olyan, és ba**ogatott hogy miért így meg úgy csinálom a dolgaimat. Miközben az egész gyerekkoromat burokban éltem, megmondta hogy mikor hova mehetek, mit csinálhatok, ellenörizgetett, 0 privátszféra. Így hogy 0 teret adtak és semmi példa nem volt előttem nem is értem mit vártak. Kb 20 évesen is életképtelen voltam. Most 30 vagyok, azóta már sok mindenre megtanított maga az élet, amit senki nem tud elkerülni. Ígyis felnőtté váltam, és lehet nem voltam könnyű eset, de hiába jó szándékkal probaltak helyettem megcsinálni mindent, totál az ellenkezője lett.
ápr. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
3# vagyok, még annyit hogy én teljesen másképp próbálom csinálni a gyerekeimmel. Probalok önállóságot adni nekik, és az se erdekel ha valamit nem úgy csinálnak, csak próbálják meg. + ha szar döntést hoznak az életükben se fogok kiakadni, hanem ugyanúgy szeretni akarom őket és mellettük állni, mert az élet ezzel jár. Én esetemben állandó kioktatás volt, sajnos most is néha, és sose bíztak bennek hogy bármire viszem.
ápr. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért ez így kevés. Miben életképtelen?
ápr. 9. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!