Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok az olyan szülőkr...

Mit gondoltok az olyan szülőkről, akik a 250-300 millió forintos vagyonuk ellenére 0, azaz NULLA forinttal támogatják a felnőtt, már dolgozó gyermekeiket a mamahotelből kiröppenésben, mondván, hogy nincs pénzük a gyermeiket támogatni?

Figyelt kérdés
A 250-300 milliós vagyonukat úgy kell elképzelni, hogy van a szülőknek 2 lakása, és kb. 90-100 millió forint készpénzük.

ápr. 15. 00:05
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
88%

Amikor külön költöztem a szüleimtől volt egy olyan "megállapodásunk", hogy először adtak nekem 500.000.Ft-ot de ez csak az elindulást segítette. Dolgoztam, volt saját kerestem, tudtam fizetni az albérletet.

Viszont mindig amikor találkoztunk a lelkemre kötötték, hogyha gond lenne, szóljak egyből és segítenek.

Szerencsére erre nem volt szükség, de amikor például két éve meséltem, hogy egy autót szeretnék majd venni magamnak és arra teszek félre pénzt akkor egyből mondták, hogy kifizetik a hiányzó részt (sőt többet is így jobb fajtát tudtam venni, egy vegyem azt születésnapi ajándéknak:)



Szóval a szüleid szerintem téged sem hagynának hajléktalanná válni, csak szeretnék hogy önállóbb legyél

ápr. 15. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
19%

Szülök is kaptak annak idején otthonról segítséget?

Mert ha igen akkor értem miért ilyen zsugoriak, aki magának össze szed ilyen vagyont az adakozóbb bár kétlem hogy ebben a vagyon halmozásban van tisztesség.

ápr. 15. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
77%
Az, hogy ez a szülők legteljesebb MAGÁNÜGYE.
ápr. 15. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 NTBS ***** válasza:
79%

Miért kellene?

Ha önállóan akar élni, akkor tegye, de a saját erejéből.

ápr. 15. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
49%
8# vagyok. Nem kell rögtön belpesten lakást venni fiatal felnőttként, lehet albérletbe is menni, mint sok ezer ember teszi ezt Budapesten és környékén. Vagy eleve nem kell Budapestre ketetni, vannak más élhető vidéki városok is. Fejezzétek be a szüleid péztárcájában a kotorászást, az sose volt a ti vagyonotok. Majd ha nem lesznek megöröklitek. Ha annyira kell a pénz saját lakásra menj el 2 évre Ausztriába kamionosnak, abból pont kijön.
ápr. 15. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
70%

"Számomra hihetetlen, hogy 250-300 milliós vagyon minden elemére szükség van a nyugdíjas éveire valakinek, mert 150-200 millióból elég sok évtizedig el lehet lenni."


Tudod, mikor dönthetsz erről TE? Hogyha tiéd az a 250-300 milliós vagyon.

Arról meg végképp nem dönthetsz, hogy a szüleid hogyan éljenek, mire költsenek és mire ne a nyugdíjas éveikben.

Amúgy vicces, hogy úgy adod elő, mintha szüleid gazdagok, te csóró, de mégis te vagy az, aki 250-300 milliót emleget - van közöttük 50 MILLIÓ Ft különbség - és te úgy vagy vele, 50 millió ide vagy oda nem számít...

ápr. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
87%
Most valószínűleg én se bontanám meg az állampapírjaimat, mert a régebbi sorozatok nagyon jó kamatot fognak fizetni jövőre, főleg ekkora tételben. Utána viszont jobb lehetőségek lesznek.
ápr. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
73%
16: honnan a fenéből tudná, hogy pontosan mennyi megtakarítása van a szüleinek?
ápr. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
83%
Jól teszik.
ápr. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
74%

"alapképzéses egyetemi tanulmányaival már végzett, van már 1,5-2 millió forint megtakarítása"

Köszönd meg a szüleidnek, és dolgozz azért, hogy önálló lehess.

ápr. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!