Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok az olyan szülőkr...

Mit gondoltok az olyan szülőkről, akik a 250-300 millió forintos vagyonuk ellenére 0, azaz NULLA forinttal támogatják a felnőtt, már dolgozó gyermekeiket a mamahotelből kiröppenésben, mondván, hogy nincs pénzük a gyermeiket támogatni?

Figyelt kérdés
A 250-300 milliós vagyonukat úgy kell elképzelni, hogy van a szülőknek 2 lakása, és kb. 90-100 millió forint készpénzük.

ápr. 15. 00:05
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
73%

Kamaszként állandóan azon nyávogtok, hogy ti önállóak!!! vagytok, nektek nem kell semmi apátoktól, aztán felnőve meg követelőztök, hogy de "nem ad pénzt".


Miért kellene? Van saját kereseted? Van. Akkor?

ápr. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
54%
29 igazat mondott, miért van lepontozva? Mi az, amit nem láttok benne igaznak?
ápr. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező, ha nekem lenne rá lehetőségem, megkönnyíteném a gyerekemnek az életkezdését egy lakással (amennyiben normálisan viselkedő, dolgos), amit természetesen neki kéne utána fenntartani. Viszont, ha le van kötve a vagyon, ill. ki vannak adva a lakások hosszú távra, akkor érthető, ha jelenleg még nem kerül ez szóba, pláne, hogy fenn is tudod tartani magad. De mondom, én azon a véleményen vagyok, hogy 10-20 évig ilyen anyagi helyzet mellett biztos nem nézném el, hogy a gyerekem fizeti folyton a drága albérletet/lakáshitelt. Nekem sajnos anno nem tudtak a szüleim lakást biztosítani, de látom egyes barátaimon, ismerőseimen, hogy mekkora segítség, ha a lakás már megvan. (És aki most pl. eszembe jut, mindenki dolgos, nem él vissza vele, nem pumpolja a szülőket, egyszerűen csak tényleg az van, hogy egy nagy gonddal kevesebb, van már valamije, nem pumpálja a pénzt albiba, ami sose lesz az övé, ha szakít a párjával, nincs dilemma, hova menjen stb.)
ápr. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
59%

Tehát esélyesen otthon lakhattál az egyetem alatt, kötve hiszem, hogy a kaját, rezsit is kifizettették veled (de most találd ki utólag, hogy így volt), a teljes fizetésedet félretehetted. Ez alsóhangon egy 3 éves időszak.

Muci, akkor most számold ki, mennyibe került volna csak az albérlet erre a 3 évre! Ha már te ennyire baromira szeretsz kalkulálni a szüleid által megkeresett pénzzel…

ápr. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 A kérdező kommentje:

#34: A kajám 50-60%-ban magamnak van fizetve és ez így is volt az utóbbi másfél évben (és sok egyéb kiadás is). Nem tehettem félre a teljes fizetésemet.


Nem megyek önállóan albérletbe, mert retek drága. Inkább megyek szobát bérelni társbérletbe 1-2 ember társaságába.

ápr. 16. 13:45
 36/48 anonim ***** válasza:
77%

Kedves kérdező, az én szüleimnek sem voltak igazán anyagi gondjai, és engem 3 testvéremmel tisztességesen felneveltek, mindannyiunknak diplomája van, és tisztességgel megélünk.


Én azt gondolom, hogy ennél többet nem igazán lehet elvárni a szülőktől, ha esetleg többet adnak MAGUKTÓL, KÉRÉS NÉLKÜL, akkor azért csak nagyon hálás lehetek, de eszembe nem jutna követelőzni, vagy azon gondolkodni, hogy NEKEM MI JÁR a szüleim vagyonából.


Én is hitelre vettem az első lakásomat, és több évre külföldre mentem dolgozni, így tudtam kifizetni a hitelt - szüleim egy fillért nem adtak bele, de nem is kértem őket.


A te helyedben én inkább abba gondolnék bele, hogy én 22 évesen többet keresek, mint a magyar emberek fele, és ezt többek között annak is köszönhetem, hogy a szüleim tisztességgel felneveltek és diplomát adtak a kezembe - ez utóbbit például a legtöbb magyar ember nem mondhatja el magáról.

ápr. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 A kérdező kommentje:

#36: Én választottam magamnak egyetemi képzést, a képzéssel felmerült költségeket is magamnak fizettem, meg szakmát is magamnak választok/választottam.

Egyébként ezekben is a szüleim iszonyatosan erőszakosan akarták rámerőszakolni a valóságtól elrugaszkodott elképzeléseiket, több kevesebb, de egyre inkább kevesebb elképzeléssel. Tehát az, hogy többet keresek, mint a magyar emberek fele, az saját magamnak köszönhető elsősorban, nem nekik. Tehát azt a diplomát nem a szüleim adták kezembe, hanem én csináltam végig a hozzá vezető rögös utat.


Meg egyébként véletlenül sem a szüleim azok az emberek, akik lenéznek mindenkit, akiknek nincs diplomája, meg azokat, akik náluk rosszabb anyagi helyzetben vannak. Meg nyilvánvalóan nem ők lesznek azok, akik le fogjak sz*rozni a remélhetőleg 1-3 év múlva a saját pénzemből megvásárolandó panelomat, mondván, hogy miért veszek f*s környéken lakást (nekik a gazdag I, II., XII. kerületen kívül minden csak rossz lehet), úgy, hogy anyám s*gge alá raktak a szülei 2 lakást és 2 autót is, apám meg kiélvezte anyám anyagi helyzetét, ezekért a javakért egyiküknek sem kellett megdolgoznia. Azért ilyen magaslatokból azért elég könnyű lefumigázni mindent is.

ápr. 16. 17:07
 38/48 anonim ***** válasza:
56%

Fú, komolyan. A válaszok alapján sajnálom az ilyen jómódú szülõket. Ôk már nem is lehetnek jó szülôk, ha nem pénzelik a végtelenségig a gyereküket?

Az én szüleim nem gazdagok, gondosan takarékoskodva felneveltek engem és az öcsémet. Egyetemet végeztünk, saját lábunkra álltunk. Nem kaptunk se lakást, se házat, se kocsit. Nem is tartottuk soha a markunk, hogy kéne, hiszen nem is lett volna mibõl. Viszont megtanítottak minket takarékoskodni.

Mindkettõnknek lett saját háza, lakása. Én külföldre költöztem, itt jól boldogulok. Öcsém Magyarországon, pont Budapesten szerzett állást, és vett lakást, igaz hitelre. Mindkettõnknek már családja van. Nincs anyagi gondunk. Sose gondoltam, hogy a szüleink ne tettek volna értünk eleget, pedig nekik se volt sok. Furcsa elképzelni is, hogy más meg a szülei megtakarítását lesi, ahelyett, hogy körbenézne, milyen lehetôségei vannak saját magán segíteni.

ápr. 17. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
63%

"anyám s*gge alá raktak a szülei 2 lakást és 2 autót is, apám meg kiélvezte anyám anyagi helyzetét, ezekért a javakért egyiküknek sem kellett megdolgoznia"


Szóval lenézed a szüleidet, de azt várod, hogy ők is alád tegyenek ezt-azt.


Bocs, egyébként mit jelent az, hogy lefumigálni?

ápr. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 A kérdező kommentje:
#39: Szerintem ők azok, akik lenézik a nálunk szegényebbeket...
ápr. 18. 20:49
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!