Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél, hogyan reagálnál...

Mit tennél, hogyan reagálnál ha a fiad egy nyilvános rendezvényen mások szeme láttára és füle hallatára kivenné a kezedből a poharat mondván hogy elég lesz mert már így is sokat ittál?

Figyelt kérdés
Sajnos ez a kis történet megesett velem és apámmal. Elég sok alkoholtartalmú ital ivott meg. A hazafele úton nagyon szidott engem is, meg anyámat is hogy nem szólt rám. Viszont másnapra meg mint ha megsem történ volna. Mint aki nem is emlékszik semmire.

ápr. 16. 11:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
79%
Elég bunkó viselkedés alapesetben, föleg ha hangosan teszed a megjegyzést. Másrészt viszont alkoholista esetében indokolt lehet, de ilyen esetben nem mennék vele oylan helyre, ahol tud alkoholt inni.
ápr. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
63%

Ha féltesz valakit és jót akarsz neki, akkor négyszemközt, ne mások előtt beszélj vele, és ne mások füle hallatára.

Szabad akarata van. Nincs jogod kivenni a poharat a kezéből és nyilvánosan megalázni.

ápr. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
94%

Egy ilyen jelenet ugyanúgy ciki, mint a piás szülő.

Szóval máskor csináld diszkrétebben. Hívjátok ki, hívjátok el a tömegtől és mondjátok neki, hogy menjünk inkább haza, elég volt mára. Ha erőszakoskodik, akkor hagyjátok ott és ti menjetek haza.

Gondolom, azért csinál úgy, mintha semmi sem történt volna, mert józanon már neki is ciki, hogy sokat ivott.

ápr. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
83%

Meglepődnék, tekintve, hogy nem iszom alkoholt.


A többihez meg tudni kellene részleteket.

ápr. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem mindenki látta, hogy már eleget ivott. Az önkényes beavatkozás viszont téged minősít.
ápr. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
87%
Mások előtt nagyon bunkó dolog, négyszemközt viszont teljesen elfogadható.
ápr. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
51%
Anyósom és sógornőm rendszeresen ezt művelik a férjeikkel a családi bulikon, szerintem nagyon ciki. Nem alkoholista egyik sem, és a jópofa részeg fajták. Anyukák szeretnek kontrollálni.
ápr. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
74%
Úgy sejtem, ez a jéghegy csúcsa, valószínűleg nem először láttad apádat italosan, de az is tény, hogy nem szokott ilyenkor eredményes lenni a nyilvános megalázás, amit az is mutat, hogy másnap már úgy tett apukád, mintha mi sem történt volna. Én a helyedben bocsánatot kérnék, de megjegyezném azt is, hogy csak azért kérek bocsánatot, mert nyilvánosan megaláztam, de ettől még a mértéktelen italozása zavar, ezt nem tudom tolerálni.
ápr. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
91%
Elszégyelném magam a szülő helyében, de nagyon, hogy a gyermekemnek egyáltalán mondania kell ilyet a szülőjének.
ápr. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:
92%
Megköszönném
ápr. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!