Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél, hogyan reagálnál...

Mit tennél, hogyan reagálnál ha a fiad egy nyilvános rendezvényen mások szeme láttára és füle hallatára kivenné a kezedből a poharat mondván hogy elég lesz mert már így is sokat ittál?

Figyelt kérdés
Sajnos ez a kis történet megesett velem és apámmal. Elég sok alkoholtartalmú ital ivott meg. A hazafele úton nagyon szidott engem is, meg anyámat is hogy nem szólt rám. Viszont másnapra meg mint ha megsem történ volna. Mint aki nem is emlékszik semmire.

ápr. 16. 11:19
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Ő egyébként olyan hogy ha nem lát alkoholt akkor nem megy direkt inni. De ha előtte van, belekóstol akkor szinte magatehetetlenre issza magát.
ápr. 16. 12:15
 12/24 anonim ***** válasza:
61%
Pár méterre odébb mentek a többiektől és megmondod neki négyszemközt. Ez így, mások előtt, ciki neked is és neki is.
ápr. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
90%
Attól függ, mennyire piás az illető, kicsit spicces, de már megy a sipákolás vagy épp nem a földön fetreng még és jogosan féltik…
ápr. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
90%
Szégyellném magam, hogy vén fejjel nem tudom a mértéket és a fiamnak kell rám szólnia. És utólag ÉN kérnék bocsánatot a fiamtól, amiért neki kellett szólnia azért, amit magamnak illett volna észre vennem.
ápr. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
86%

Ha én lennék az apa, akkor bocsánatot kérnék tőle.

Ha nem képes megérteni, hogyha elkezdi akkor nem fogja abbahagyni, akkor másoknak kell lépniük, és ez egy ilyen állapotban nem egyszerű. A részeg ember nem érzi azt, hogy elveszítette a kontrollt, és lehet, hogy cukin viselkedik, de akkor sem fogja megérteni, hol a határ, és nem is látja, ha átlépte, és ha csak nem "hűtöd" le a kedéjeit nem is fog rá hatni a szépen kérlek...

Tudom. Sajnos az én párom is olyan, ha egyszer elkezdi, akkor nincs megállás. Cuki, társaságban meg minden, ahogy az egyik válaszoló is írta, de amint egyedül marad agresszív lesz és ijesztő! Sajnos nálunk volt egy pont, amit átlépet, másnap leültünk és megbeszéltük. Vagy mi, a család, gyerek, vagy a pia. Nincs de, nincs mértékkel, nincs semmi. Sajnos muszáj volt. Jelenleg ki is van tiltva a pia a házból, ha ajándékba kapunk szinte azonnal adjuk tovább. Vendégségbe kocsival megyünk, és én nem vezetek, ha ő is ott van, olyankor rettenetesen béna leszek, még annál is, azt se tudim melyik a gáz...


Az alkoholizmus nem olyan rózsaszín happy mint ami a reklámokban van, sajnos ezt a sok fiatal fel sem fogja. Rosszabb, mint a drog, és ráadásul még támogatja is az állam. Szóval szerintem max az apának ciki, ha nem képes mértéket tartani a piálásban. A fia pedig egyáltalán ne érezze rosszul magát, mert nem kell! Ő egy hős, aki szembe mer szállni egy kiszámíthatatlan egyénnel akiről senki meg nem tudja mondani, hogy a "cukiból" mikor lesz egy agresszív állat...

ápr. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
27%
Mert nem is emlékszik, ahogy írtad. Csatak részeg volt. Máskor telefon elő és felvétel. Másnap bemutatni neki, hátha elszégyelli magát.
ápr. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
91%

Apam folyamatosan leeget minket rendezvenyeken, termeszetesen o van megsertodve, ha raszolunk. Az eskuvom elott figyelmeztettem, lesz kedves kevesebbet inni, ha jot akar maganak. Nyilvan szarul esett neki, de megvolt ra az okom.

O sosem kert bocsanatot tolunk a viselkedese miatt, meg van arrol gyozodve, mi nem ertjuk a viccet es mi reagaljuk tul.

ápr. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:
71%

Nyilván ez se az iszogatós apának, se a fiának nem volt kellemes mások előtt.

Ha az apa alapjában rendes ember (tisztességesen dolgozik családjáért), akkor a fiának ezt később nem illik fókuszba helyezni. Az apa meg érezheti, hogy égő volt a viselkedése, de azt is hogy talán olyan környezetben volt, ahol ez sem volt azért annyira ciki (pl. nem esküvőn volt hanem csak családos baráti összejövetelen).

ápr. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Gondolomn, adott rá apád indokot, hogy tarts attól, hogy túl sokat iszik. Tapasztalatok híján valaki nem figyel ennyire arra, hogy a másik mennyire ittas- alkoholistákkal meg nem kell finomkodni.
ápr. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Lesülne a bőr a képemről.
ápr. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!