Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy a szüleim...

Mit csináljak, hogy a szüleim ne kezeljenek úgy, mintha 1934-ben lennénk?

Figyelt kérdés
Nem engednek bulizni, nem aludhat otthon fiú, ha lenne pasim, lehetőleg ő legyen a férjem, csak kísérettel utazhatok másik városba (Pestre sem, külföldre is csak rokonokhoz), egy nőnek csak a tanári, egészségügyi, és asszisztensi munka való.
ápr. 16. 17:50
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
69%
Velem is ezt csinálták. Rengeteg fura szabályok volt. Minden vasárnap ott kellett a templomban penészedni, 11-15 óra között nyáron a ház zárt udvarára sem mehettünk ki, mert azonnal bőrrákot kapunk, 18 éves koromig sehova sem engedtek el. 18 évesen már annyira nem zsarnokoskodtak, mert minden barát elkopott mellőle, akkor kicsit ribizke is lettem. Mindig hazudtam, hogy a könyvtárba megyek, aztán megismertem egy csapat fiút, kipróbáltam párat, mivel nem vették fel egyetemre elmentem ápoló suliba. Ott volt gyakorlati oktatás, néha maradtam tovább kicsit, voltam műtőssrácokkal, orvostanhallgatókkal is. Aztán lett egy barátom, normális srác volt, de a bolond szabályaik miatt nem tudtam sokáig bemutatni - nyilván mert nem azzal kezdte 1 hét után, hogy a férjem lesz. Szóval szexeltünk búzamezőkön, vadászleseken, kilátón, tóban. Aztán lett munkám, különköltöztünk, de még akkor is sok mindenbe bele akartak szólni. Nagy nehezen sikerült külföldre kimenni. A kapcsolat végül tönkrement, lett más, én is komolyodtam és normális embernek tartom magam, erősnek, függetlennek. Tanultam általuk, megélek a jég hátán is, tudom, hogy kell azt mondani amit mások hallani akarnak de titokban csinálni, amit én akarok. Felismerni az emberek gesztusa, mondatai mögött a valódi szándékot, még látni a fenyegetés és érzelmi bántalmazás első jeleit. Csinálhatod úgy, ahogy én, hogy látszólag betörnek és kicselezed őket, de igazán 18 után leszek szabad, ha sikerül nagyon messzire költözz. Én nem néztem vissza és nem bánom.
ápr. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim válasza:
84%

"egy nőnek csak a tanári, egészségügyi, és asszisztensi munka való"


Huh, ez kemény! Hogyhogy?

Akkor még tanulni se tanulhatod azt, amit szeretnél? Ez tényleg múlt századi felfogás.


"csak kísérettel utazhatok másik városba"

Egyre jobb...

ápr. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
91%
Ugyanez volt nálam is, 3-4 dolog között választhattam, amit ők kijelöltek nekem. Eldöntötték, mi legyen a hobbim, egy hangszert kellett tanulnom, amit szintén ők választottak ki. Sportolni nem engedték, az veszélyes, nem nőknek való, hímezni lehetett a szobában, tanulás után. Nyári szünetben is minden nap ismételnem kellett 8-12 között. Tv-t nem nézhettem, csak 1-2 filmet, amit ők előzetesen láttak és megfelelőnek tartottak. Édesség heti 1 sportszelet - iskola után a kocsma mellett turkáltam a pisis földön aprópénz után, meg ahová az utcalányok álltak, abból vettem néha a tudtuk nélkül csokit. A saját unokatesómtól eltiltottak, de egy hittanra jártunk és azt hazudtak, hogy tovább tartott, de kicsit előbb eljöttünk, hogy fél órát együtt lóghassunk. A szigor mindig csalásra, hazugságra, alakoskodásra tanít vagy megtört és akkor olyanná válsz, mint a fogvatartóid - mert az ilyenek nem szülők, csak börtönőrök.
ápr. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
92%

Én a helyedben nagykorúvá válva elköltöznék (bár lehet, hogy rég nagykorú vagy).

A te történeted és még néhány hozzászólóé egy kész szociológiai tanulmány egy nagyon szűk, de létező társadalmi csoportról: a bigott, ultrakonzervatív vallásosokról. Döbbenetes, mennyire elmaradott mentalitás. Ebből valóban menekülni érdemes, mert különben három lehetséges út van: vagy betörnek és 40 évesen is egy agyonellenőrzött aggszűz leszel, vagy kiházasítanak egy hasonszőrűvel, vagy képmutatóvá válsz és hazudsz a nemi életedről.

ápr. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
15%

"25 évesen szűz vagyok"

Miért, hány gyereket terveztél 25 éves korodra?


Semmiről sem maradtál le.

ápr. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
94%

14-es, egyre döbbenetesebb, mennyi ilyen család van. A tiétek értelmiségi család? Nekem az a benyomásom, az előbbi hozzászólók történetei alapján is, hogy ezek amúgy tanult emberek, a régi keresztény polgárság-nemesség leszármazottai. Volt néhány ilyen ismerősöm, de ők már 100 évesek lennének, ha élnének. Bigott családot ismertem egyet-kettőt, de még ott se volt ekkora túlkorlátozás.

Ami még nagyon nem tetszik ezekben a családokban, az az, hogy nincs női egyenjogúság. Mi az, hogy a lányt férjhez meneteléig őrzik, ha 35 éves koráig, akkor addig korlátozzák a szabadságát? Gondolom, ezekben a családokban arra nevelik őket, hogy aztán a férj lesz a főnökük, mert a nők alárendeltek, Pál apostolra hivatkozva. A szexuális felvilágosítás is sokszor elmarad ezeknél, a nemi nevelés csak az ijesztgetésre van alapozva (teherbe ne ess lányom, az esküvő előtt, de csak azért, mert mások mit fognak szólni, micsoda szégyen).

Ez amúgy nem is 1934 szintje, hanem a 19. századé. Nekem ezt az írást juttatta eszembe:

[link]

ápr. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
92%
Már ne is haragudj kérdező, de végtelenül korlátolt és szűk látókörű szüleid vannak...
ápr. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
86%

Hát, ha ez igaz (bár azért itt erős kételyeim vannak az oldalt is illetően), akkor elég durva.

Nem tudsz mit tenni, egyedül a leválás, költözés marad.


Érdekes 1-2 hozzászóló is, úgy látszik én vagyok az egyedüli, aki 16 évesen együtt alhatott a fiújával. És láss csodát, nem lettem se terhes, se ribizli, ellenben együtt voltunk 8,5 évig.

A gyöpös szülőknek üzenem, hogy ha le akar egy tini feküdni vkivel le is fog, a tiltás ellenére csak még jobban. Mivel jobb egy parkban vagy az isten tudja hol, mint otthon, biztonságban? Nagyon primitív az ilyen szülő, inkább vegyen egy doboz óvszert, vagy vigye a lányt nőgyógyászhoz.

ápr. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
27%
19-es: Nyilván nem te vagy az egyedüli, ti vagytok többségben a mai társadalomban, itt feltett egy kérdést valaki, aztán erre természetes, hogy nagyrészt a hasonló helyzetben lévők reagálnak.
ápr. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
16%

"Eldöntötték, mi legyen a hobbim, egy hangszert kellett tanulnom, amit szintén ők választottak ki."

Azért az ő verziójukat is meghallgatnám...

ápr. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!