Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy a szüleim...

Mit csináljak, hogy a szüleim ne kezeljenek úgy, mintha 1934-ben lennénk?

Figyelt kérdés
Nem engednek bulizni, nem aludhat otthon fiú, ha lenne pasim, lehetőleg ő legyen a férjem, csak kísérettel utazhatok másik városba (Pestre sem, külföldre is csak rokonokhoz), egy nőnek csak a tanári, egészségügyi, és asszisztensi munka való.
ápr. 16. 17:50
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
80%
21-es: Nem tartom egészségesnek semmiképpen se, ha a szülő akarja megszabni a gyereknek, mi lehet a hobbija. A hangszertanulás meg ezekben a családokban szinte alapelvárás. Ha zenei általánosba íratták, ott kötelező is (én is jártam zeneibe, tudom, én hegedültem anno). Ha nem az iskola írja elő a gyereknek, akkor nem erőltetném a hangszertanulást, egy muzikális családban esélyes, hogy a gyerek magától is elkezd idővel érdeklődni és elkezd valami hangszert tanulni, de ha nem akarja, nem kell erőltetni.
ápr. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
42%
17-es igen, értelmiségi család, akik a vallás mellett azt a képzetet dédelgetik magukban, hogy "a mennyországba csak azt viszed magaddal, ami a szívedben és a fejedben van" - ergo, az életük célja a keresztény fanatizmus mellett a főleg humán területen felhalmozott rengeteg ismeretanyag. Ebből a hátrány mellett előnyöm is származott. A nyári szünetekben tanulásra kényszerített idő alatt a tankönyvek alá mindig eldugdostam a gyermeknevelésről szóló könyveiket, amikből felkészültem. A legjobban mégis az anatómia és a "betegséges könyv" érdekelt. 8 éves koromban olvastam a szüzességről és a szexről először. Náluk nem lehetett ezt a témát szóba hozni - lényegében a vallási dogmáktól akár csak kicsit is eltérő bármely gondolat, vagy teória tiltott volt. Persze annál jobban érdekelt minden. Szomszéd macskák párzását figyeltük a testvéremmel, mivel mindentől el voltunk zárva. Ő magában a mai napig nem tudta feldolgozni ezt a "nevelést", mert miután az én viselkedésem minden könyvük szabályának ellentmondott, rá még nagyobb szigor irányult, amivel elhajszolták az elvárt diplomáig. Nekem a titkos találkozók, a fiúk mentették meg a lelkemet, akik szerettek kicsit a maguk módján. Valahol olyan groteszk az egész, hogy a vallásos emberek mennyit tudnak beszélni magasztos mondatokkal a szeretetről és mégsincs olyan, hogy akár csak egyszer megölelnének csak azért, aki vagy. Hanem 8 évesen az iskola után az az első kérdés:ugye ötöst hozták ma haza? Miért kell mindig szégyenkeznem miattad?
ápr. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 Koplárovics Béci ***** válasza:
12%

"nem aludhat otthon fiú,"


De dugni átugorhat?

ápr. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
81%

23-as: A szüleid egy vallásos álomvilágban élnek. Nem tudom, van-e túlvilág, de ha van, akkor valóban csak az érzelmeinket és a tudásunkat visszük innen, ha távozunk, a vagyont nem. Ennek ellenére elég beteges ez a szemlélet, mert akár hívő valaki, akár nem, ezen a világon vannak testi szükségleteink is, amelyek nem szégyellni valóak, hanem természetesek. Én is tudom, hogy a halállal itt hagyom az egész vagyonomat, nem fogok többé enni, szexelni, stb. De amíg itt vagyok, ezek fontos dolgok. Sokan azzal utasítják el a gazdagodást, vagy teszik le voksukat az aszketikus élet mellett, mert nem visszük a túlvilágra, meg csak a hús élvezete a szex, a finom étel, stb. Pedig annak ellenére, hogy a halálban a király és a hajléktalan egyenlővé válik, nagyon nem mindegy, hogy töltjük azt a néhány évtizedet, ami itt megadatott.

Másrészt valóban írod, hogy még az alkalmi szeretőid is több szeretetet adtak, mint a szüleid. Ilyenek a bigottak, mereven betartják a vallási szabályokat, csak a szív marad ki belőle, de teljesen. Olyanok, mint a bibliai farizeusok, akiket Jézus is sokat ostorozott. Egyébként a családod komolyan diszfunkcionálisnak tűnik, még valami személyiségzavara is lehet a szüleidnek. Emiatt az se ártana, hogy ha beszélnél egy jó pszichológussal, mert megkeseríthetik az egész életedet.

ápr. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
82%
25-höz: Elnézést, összekevertelek egy másik hozzászólóval, azzal, aki titokban egy csomó pasival összefeküdt. Bocsánat.
ápr. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
14%

"a vallásos emberek mennyit tudnak beszélni magasztos mondatokkal a szeretetről és mégsincs olyan, hogy akár csak egyszer megölelnének csak azért, aki vagy"

Azért két emberből kiindulva nem kéne mind a nemtudomhánymilliárd vallásos emberre általánosítani...

ápr. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
17%

"szexelni, stb. De amíg itt vagyok, ezek fontos dolgok."

Nem ismerem az összes vallást, de konkrétan a keresztények, azon belül is a katolikusok nem azt tanítják, hogy ne szexelj, hanem hogy csak azzal szexelj, akivel komolyan is gondolod az életet - azzal meg miért ne házasodnál össze? Nem olyan rossz tanács ez azért, olyan szempontból sem, hogy a legtöbb szex a házasságban van.

ápr. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
79%
28.: A katolikusok konkrétan azt tanítják, hogy csak házasság után lehet szexelni, fogamzásgátlás nélkül (csak természetes módzserek engedélyezettek). Ez kissé túlzás. Nekem pl. van párom, de nem házasodunk sose össze, sok éve együtt vagyunk, nem volt sok partnerem korábban se, ez azért messze van a kicsapongástól.
ápr. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
16%

"Nekem pl. van párom, de nem házasodunk sose össze"

Akkor sose tudod meg, hogy miről szól a katolikus tanítás. Úgy meg nem valami hiteles a kritikád...

ápr. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
10%

#29:

Mert ez már nem kicsapongás, angyalom, hanem picsakongás. 😊

ápr. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!