Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesapámról pár napja derült...

Édesapámról pár napja derült ki, hogy áttétes daganatos beteg. Jelenleg még van étvágya, kommunikál, viszont terhelésre fullad.Szeretnék vele amennyi időt csak lehet együtt tölteni, elfogadható megoldás, ha elmennék táppénzre, hogy vele tudjak lenni?

Figyelt kérdés
Orvoshoz sokat viszem, egyre nehezebb megoldani munkahely mellett. És egyre inkább úgy érzem, hogy annyira rossz lelkiállapotban vagyok, hogy nem is tudok a felelősségteljes munkámra koncentrálni, annyira aggódom amiatt, hogy apukámnak nehogy szenvednie kelljen.

ápr. 17. 18:34
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Tüdőrák, májáttéttel.

Lábai brutál feldagadva, fullad, gyenge

ápr. 17. 21:39
 12/28 A kérdező kommentje:

Rosszul voltam attól, ahogy a doktornő szánakozva mondta édesapámnak, hogy nagyon nagy a baj.

Haragudtam az egész világra, mert egy ilyen jóságos embernek miért ad a sors egy ilyen betegséget, miért kell ezen átmennie.

A másik doktornő telefonba a ct- t olvasva annyit mondott, hogy hetek, max hónapok...

Nem szeretném temetni élve az imádott édesapámat, de semmivel nem bíztatnak az orvosok sajnos.

Hitem abban van, hogy elfogadom ami jön, csak legalább szenvednie ne kelljen.

Teljesen össze vagyok tőrve... gyönyörűen éltek édesanyámmal, hatalmas szeretetben... mi lesz anyuval apu nélkül...

ápr. 17. 22:56
 13/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm, utánanézek! ❤
ápr. 17. 23:20
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Nézd. A tüdőrák igen csúnya, főleg máj áttéttel, de ha sikerül elkezdeni a kemot és jó esélye lehet!


A hasnyálmirigyrák ami elviszi az ember 2-3 hónap alatt, és max! 10%-ot jósolnak neki, ehhez képest a tüdőrák semmi!


Ne adjátok fel a reményt. ❤️

ápr. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo, ne higyj ilyen altudomanyos marhasagoknak, hitgyulis faszsagoknak. Az attetes rakot semmilyen ima meg csodavit meg kezratetel nem gyogyitja meg.


Ha szukseged van tappenzre menj el 1 2hetre mindenkepp el tudsz menni, ha a hazirvosod empatikus. De legy vele oszinte, mond el neki hogy vegsatdiumu rakos edesapad, nehezen tudod feldolgozni, szuksegetek van egymasra ebben a hatralevo nehany hetben.

ápr. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
75%
16os, ilyen rakra maximum palliativ kemot adnak, de attol nem gyogyul meg. Ha van a majan attet, akkor van mashol is. Rossz ezt kimondani, de menthetetlen.
ápr. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
62%

18, nem véletlen mondja az orvos, hogy hónapjai vannak...


Ezt a hitgyülist tiltani kéne, felháborító.

ápr. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Apósomnak januárban derült ki a gyomorrákja, de akkor már volt máj- és tüdőáttétje. Ő is palliatív kemoterápiát kapott. Tavasszal még jól volt, aztán egyre többet aludt. Először csak egész délelőtt, aztán már délután is. Aztán egyre rosszabbul lett. Az utolsó pár hét már nagyon csúnya volt. Augusztus végén hunyt el, akkor már inkább megváltás volt neki a halál a sok szenvedés után.

Mindezt csak viszonyításképpen írtam.


Addig legyél vele sokat, amíg tudsz vele kommunikálni. Beszélgessetek, régi emlékeket idézzetek fel, családi történeteket elevenítsetek fel. A végén könnyen lehet, hogy azért kell ott lenned, hogy ápold. Ha anyagilag nem gond és a főnököd nem húzza a száját, vegyél ki fizetés nélkülit. Ha kemoterápiára kell kísérni, akkor amúgy is szükség lesz arra, hogy rendelkezésre állj.

Készülj föl arra, hogy a vége nagyon csúnya lesz. Látni szenvedni és teljesen tönkre menni. Amikor már semmilyen testi funkciója nem fog rendesen működni.

ápr. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

18. Ez nem teljesen igaz.

Tatámnak nyirok rákja volt, áttéttel, kemo+ műtét után élt még 5 évet. Szívroham vitte el, nem rákos megbetegedés.

ápr. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
21, nem mindegy, hova és mekkora áttét...
ápr. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!