Ilyenkor mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

19 éves vagyok és van egy barátom, már több, mint fél éve.

Heti 1szer alszom nála.

Anyukám mindig azt mondja, hogy nem szereti, ha a barátomnál vagyok, mert akkor sose tudja mi van velem.

(Általában kb 4szer megkérdezi egy délután/este alatt, hogy minden oké-e, és én maximum fél vagy egy órán belül válaszolni szoktam.)

Igaz, hogy nem vagyok bőbeszédű ilyenkor, nem írom le mindig pontosan, hogy mit csinálunk éppen.

De anyukám tudja, hogy hol vagyok, tud arról, ha elmegyünk valahova otthonról, ismeri a barátomat stb.

Én is egy jó gyerek vagyok, sosem csavarogtam, kitűnő tanuló vagyok, ügyvédnek készülök, és ő a második barátom.

Ezeket azért írtam le, mert értem, hogy érdekli mi van velem, meg szeretné tudni, hogy jól vagyok-e.

De tudja, hogy semmi oka az aggodalomra.


Szerintetek most akkor tényleg folyton neki kéne írnom, hogy éppen mit csinálunk a barátommal vagy 1 óránként megírni, hogy minden oké??


Persze, valahogy megoldom, hogy akkor többet magamhoz veszem legközelebb a telefonom és megnézem, hogy írt-e.

De azért azt sem szeretném, hogy amikor a barátommal vagyok folyton anyámmal beszélgessek.



márc. 9. 16:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

Beszélj vele erről, mert az aggódás normális, amíg nem terhelő, de ez már bőven az.

Anya, majd írok, ha odaértem, aztán írok reggel ha felkeltem.

Ez is túlzás, de el kell kezdeni valahol a leépítést. Gondolom ha otthon vagy se néz be hozzád éjjel óránként.

márc. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Már mikor elmész, közlöd vele, hogy ne hívogasson, egyszer se, mert nem veszed fel. És ehhez tartod magad. Délután elmész, délelőtt hazamész. Közte no contact. Nem nézegeted a telefonodat, nem hívod vissza. Majd megtanulja.
márc. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%
Reggel küldesz neki egy sms-t, meg esetleg este. Vagy reggel megírod neki, hogy este programotok van, ezért nem fogsz jelentkezni, majd másnap hívod stb. Az aggódás normális, természetes dolog egy szülő részéről. Na de hogy óránként jelentkezned kell, az már nem. Ha napokra eltűnnél, megérteném, hogy félt. De így, hogy folyamatos kapcsolatban vagytok, pláne tudja is, hol vagy és kivel, ez így beteges.
márc. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Még annyit se, hármas. Az anyjának ki kell bírnia a felnőtt gyereke nélkül 18 órát. Nem, az aggódás nem normális. Semmi baja nem történik attól, hogy a barátjánál van.
márc. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, én eléggé paranoiás vagyok úgy alapból, meg eszméletlen élénk, katasztrofizáló fantáziám is van mellé, de ha a gyerekem a barátjával van, akkor nem zaklatom. Annyi a megállapodás, hogy írja meg, hol alszanak -nálunk vagy naluk-, illetve ha másik varosba mennek akkor szóljon. Ennyi. Veled egyidős a lányom.
márc. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%

'Én is egy jó gyerek vagyok'

Nem, te felnőtt vagy. Korodból adódóan élhetnél akár teljesen független, felelősségteljes életet is. Amíg gyereknek tartod magad, anyád is akként fog kezelni.

márc. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem max. annyit várhatna el "nagyon aggódó" anyaként, hogy

- tudja, hova terveztek menni és kb. meddig terveztek maradni (tehát ha valami baj lenne, legalább tudja, mi volt a terv)

- reggel, ha felébredtél, dobj egy sms-t, hogy minden OK

Ha otthon vagytok a barátodnál, akkor teljesen nonszensz írogatni neki.

márc. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
93%

Nem kötelező felvenni a telefont, meg írogatni sem!

Én simán úgy elvagyok hétvégén, hogy hozzá sem nyulok. Majd gondolok egyet aztán megnézem kik kerestek, de ez lehet 1 nap múlva lesz. Általában vissza hívok többnyire mindenkit.

Nekem van 60-80 céges telefon hívásom egy nap, ez kb 2-2,5 óra fecsegést jelent. Nem diszpécser, meg valami aszisztens, helpdesk vagyok, tőlem komplex megoldásokat várnak.

Szóval így 10+ év után, ha megszólal a telefon otthon, néha még a hideg is kiráz.

Bár ezt az emberek túlnyomó többsége nem érti meg...

márc. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Anyukàd aggódása irreális. Ennyi idősen a gyerekeim kéthetente kétszer aludtak itthon, hiszen kollégisták voltak.

Ennyi idegeskedést, szorongást túl se éltem volna, ha így gondolkodok , mint ő. Nem lenne szabad anyudnak ennyit stresszelni egy teljesen normális élethelyzetben. Félve írom le, amúgy jól van mentálisan? Talán kellene ilyen segítség.

márc. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez már azért a beteges féltés kategória szerintem.

Anyukád is felnőhetne már, nem vagy kisgyerek.

márc. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!