Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan probaljam ignoralni...

Hogyan probaljam ignoralni narcisztikus anyukamat? vagy hogyan tudok valami koztes megoldast talalni?

Figyelt kérdés

sziasztok!

18 eves vagyok, nagyjabol fel vagy egy even belul szeretnek kikoltozni otthonrol.


a szuleim, szerintem narcisztikusak, foleg edesanyam.

megvan anyamba a versenges. evek ota megy a verseny abba, hogy kinek a rosszabb. ha nekem fajt valamim, akkor neki is biztosan fajt valamije. ha apamnak sok a munkaja, neki ezerszer tobb, stb stb.


neha vannak kilengesei edesanyamnak, peldaul a mai nap is.

ket napja vett egy ananaszt, amit en tegnap felvagtam es eltettem egy dobozba. iskolaba szerettem volna holnapra vinni, erre megette. vagyis amikor meglattam hogy anyum eszi az ananaszt mondom neki hogy megetted az osszeset? mondja itt van par darab meg vigyem azt el (konkret 5 kocka volt belole). mondom egye csak meg, majd viszek mast nem gond. erre elkezdett itt nekem puffogni hogy mi az hogy en kiakadok ezen, ebbe a hazban nem lehet enni se stb stb, plusz meg apukamat is ram uszitotta, mert en milyen halatlan g*ci vagyok.


es ez a tortenet meg nem is nagyon nagy egy dolog. nem voltam megsertve, kicsit sajnaltam hogy nem tudtam ananaszt vinni suliba, de nem lett belole vilagvege. ha en csinaltam volna ugyanezt akkor 8x elpusztult volna a Fold.


tudnotok kell, hogy a szuleim miatt lettem eveszavaros. ok ezt nem fogtak fel, mikozben dagadtoztak, beszoltak ez nekem rosszul esett, el is tavolodtunk erzelmileg. mai napig nincsen veluk jo kapcsolatom, maximum ha nagyon kell nekik/nekem valami. ebben az idoszakban volt olyan is hogy offolni akartam magamat (kb 13 14 evesen), de valami miatt ugymond jo utra tévedtem es itt vagyok meg mindig. anyam ezen is csak egy jot rohogott, hogy "ja ugy tunt mintha depresszios lettel volna". az a baj ha megkerdezned errol, o neki ez nem lenne meg, nem emlekezne ra. neki ez tok normalis.


anyam gyerekkoraba bantalmazva volt, alkoholistak voltak a szulei. de szerintem ez nem mentseg arra, hogy ilyen legyen. alairom, hogy sokat tud hatni egy rossz gyerekkor az emberre, mindig mondta nekem, hogy o fix nem tudna engem bantani. na es itt vagyunk, random idegenektol kerek segitseget.


probalom szeretni ot, mert megis az anyam. nem akarom ot utalni, de nem szeretek itthon lenni. meg ha nem is utnek, de sokszor nem erzem ugy, mintha szeretve lennek.


van egy 4 eves kistesom es sajnalom ot. nem akarom ot itthagyni ebben a kozegben, mert en szerintem anyameknak nem kellett volna mar gyerek. sokszor rajta vezetik le a feszultseget, mindketten.


anyam szeret martirkodni, aldozatkomplexusa van. apam mindig szidja ot es mondja elmegy itthonrol. mindketten egymasrol hisztiznek, problemaznak es nem gondolnak abba bele, hogy en, mint a gyerekuk nem akarom ezt. nem akarom azt hallani hogy apa szidja anyat es forditva.


azon felul hogy kikoltozom innen mit tudok addig tenni? ignoralni? behodolni?



márc. 18. 20:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
28%

Nekem tényleg nagyon rossz kamaszkorom volt, ütöttek, vertek, szexuálisan abúzáltak.

Volt annyira xar, hogy 18 évesen elhúzzak a bélbe.

Neked még nem annyira xar, hiszen még csak panaszkodsz és nem fáj eléggé.

Felnőtt vagy, jogilag minden lehetőséged adott, hogy elhúzz a bélbe te is :)

márc. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
hogyan menjek el ha nem engednek el dolgozni? neheztelik azt ha egy delutant nem vagyok otthon. kistesomra en szoktam vigyazni, en viszem oviba, en csinalok vele konkretan mindent. emellett meg tudom hogy ki lehetne koltozni, de tavaly nyaron nem tudtam dolgozni, evkozbe anyamek meg nem engedik hogy dolgozzak. ki is fogok koltozni elviekben erettsegi utan ha minden jol megy, a baratommal koltoznek ossze, de ez meg csak egy elkepzeles, nem fix dolog. de azert koszi.
márc. 18. 21:06
 3/22 A kérdező kommentje:
es en nem panaszkodni jottem, hanem segitseget kerni. ha ez panaszkodasnak tunik akkor bocsesz. tenyleg nem olyan nehez, mint #1-esnek, irtam is hogy nem utnek vernek. egy narcisztikus nem ut meg nem ver csak mondom.
márc. 18. 21:08
 4/22 Legyenszépnapod! válasza:
85%

nem alapvető emberi jog a munkához való jog? szerintem nézz utána mert szerintem olyan nincs, hogy nem engednek dolgozni,

az ékezethiány nagyon zavart csak végigfutni tudtam, de ajánlom Bihari Viktória videóit youtubeon, nagyon sokat beszél a nárci szülőkről, meg hogy mit lehet velük kezdeni


A kistesódat valszeg nem viheted magaddal, de gyakran látogathatod, egyébként ha nincs pénzed albira akkor a koli is lehet egy megoldás


sajnálom egyébként, nekem is gáz az egyik szülőm szóval tisztára megértem

márc. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
81%

Valójában Viki arról beszél, hogy felnőttként, elkerülve a háztól, hogyan lehet feldolgozni, ahogy viselkedtek. Kezdeni nem igazán lehet velük semmit, míg az ember tőlük függ.

Esetleg keress olyan munkát, ami szállást is ad.

Mondjuk valami tanyán állatokkal foglalkozni bentlakással.

márc. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
57%

Manapsag divat lett narcisztikusnak beallitani a nem szimpatikus embereket.


Amih nincs meg a diplomad addig nem allits fel diagnozist mert lilad nincs milyen egy narcisztikus.

márc. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
73%
Leérettségizel, munkába állsz, elköltözöl. Addig minél kevesebb kommunikáció. Dolgozni menj el, ha a tanulás meg a tesód mellett még tudsz, nem kell hozzá engedély. Te döntesz. Hogy mit csinálj 1 szóval? Ne félj!
márc. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
14%

Narcisztikus szülővel való kapcsolat kezelése kihívást jelenthet. Az igazán hatékony megoldás attól függ, hogy mennyire hatékony az önállóságra törekvő hozzáállás és a határok meghúzása. Itt van néhány tipp arra, hogyan kezelheti ezt a helyzetet:


Határok meghúzása: Fontos határokat meghúzni a viselkedés és a kommunikáció terén. Például, ha az anyja olyan viselkedést mutat, ami sértő vagy manipulatív, határozottan, de tiszteletteljesen jelezze, hogy ez elfogadhatatlan számára.


Önállóság: Próbáljon minél függetlenebb lenni az anyjától. Ez azt jelenti, hogy kialakítja saját életét, céljait, baráti köreit, és nem hagyja, hogy az anyja befolyásolja ezeket.


Empátia és megértés: Bár nehéz lehet, próbálja meg megérteni, hogy az anyja miért viselkedik úgy, ahogy. A narcisztikus viselkedés gyakran az alacsony önbecsülés vagy más belső konfliktusok eredménye lehet. Az empátia segíthet abban, hogy ne vegyen személyes támadásként minden viselkedést.


Keressen támogatást: Ha lehetséges, keresse fel egy terapeutát vagy tanácsadót, aki segíthet abban, hogy hatékonyan kezelje az anyjával való kapcsolatot. Egy külső szakember segíthet abban, hogy tisztábban lásson a helyzetben és hatékony stratégiákat alakítson ki.


Időszakos távolságtartás: Ha úgy érzi, hogy az anyja viselkedése túl sok stresszt okoz önnek, fontolja meg időszakos távolságtartást. Ez lehetővé teszi, hogy felfrissüljön és újra rendezze a gondolatait, valamint hatékonyabban kezelje a helyzetet.


Fontos megjegyezni, hogy minden helyzet egyedi, és az önálló kezelési módszerek hatékonysága változhat. Legyen türelmes önmagával és adjon magának időt ahhoz, hogy megtalálja a legmegfelelőbb megoldást az ön számára.

márc. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
márc. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
38%
Elég lett volna egy kérdés
márc. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!