Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Utálok a szüleimmel élni. Mi...

Utálok a szüleimmel élni. Mi ilyen esetben a teendő?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek. Egy ideje édesanyám rengeteget kiabál. Minden apróságon felhúza magát. Ez alapjába véve még egy kibirható dolog lenne. De elegem van, hogy nem tudok senkit áthivni magamhoz mert édesanyám akkor se bír magával. Több ismerősöm is megjegyezte milyen ijesztő. A másik probléma, hogy a húgommal sokkal többet foglalkoznak, és ezt képtelenek belátni. Bàr ezt valahol megértem. Hisz én is büszke vagyok a teljesítményéte de akkor is ez egyáltalán nem esik jól. A harmadik pedig elig relatív de én így élem meg:hiába két diplomája van az édesanyámnak (és most fog főiskolára menni) szinte sosem járunk nyaralni. A házunk se valami óriási. Több konfliktusom is adódott ebből. Tisztán él bennem, hogy egy nap mikkor egy kedves baráti köröm átjött az egyik lány feltette a kérdést. "Hogy fértek el ennyien egy ilyen kicsi házban?"Ez nagyon szíven ütött, de valahol igaza van. Megnézek más családokat ahol nagyábbol ugyan ez a felépítés(2 dolgozó felnőtt, három gyermek)nagy házuk van, nagy kerttel, rengeteg helyre járnak nyaralni stb.



Ez az egész engem annyira megviselte. Gyakoribbak lettek a pánikrohamai(ezzel a szüleim nem is foglalkoznak)és állandóan remegek. Görcsösen izgulok mikkor haza érek. Állandóan remegek, ami már több ismerősömnek is szemet szúrt.



Tudom, "csak én tulzok", de én ezt nem így hiszem. Mit tudok ebben az estben tenni? A szüleimnek vagy nekem kéne változtani. Esetleg a baj olyan mélyen gyökeretzik, hogy a gyámhivatalhoz kéne fordulnom, vagy tényleg túl reagálom.

Köszönöm a válaszokat!



ápr. 21. 14:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Jól értem, a gyámhivatalhoz akarsz fordulni, mert az egyik barátnőd szerint kicsi a házatok, és nem jártok nyaralni?
ápr. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%
Költözz el, ha már elmúltál 18.
ápr. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%
Tanulni, dolgozni, jo allast szerezni. Aztan akkora hazat veszel, amekkorat csak akarsz es oda is mesz nyaralni, ahova eppen kedved van. A barataidat azert megvalogatnam jobban a helyedben. ;-)
ápr. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%
Azért be menj már el a gyámhatóságra, mert nem jártok nyaralni…. Na, ha ezt anyád megtudja, akkor hogy fog kiabálni. Nem csak kiabálni, visítani. Az ember esze megáll komolyan. Amúgy miért érdekel téged az, hogy ki mit mond a házatokra meg anyádra?
ápr. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
80%
Huh... Hát kicsit kapkodtam a levegőt ezen a történeten... Igen, mindenképp a gyamhivatalhoz kell fordulnod. Remélem kifogsz egy ugyintezot, aki elmagyarazza, milyen jó dolgod van. Azt is remélem, hogy anyadek meglátják ezt a kérdést és a 18. születésnapodon szépen osszecsomagoljak a kis motyodat és kibaxnak a házból
ápr. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
92%
Amúgy szerinted a gyamhivatal mit tenne? Arra nem kötelezhetik a szüleid, hogy nagyobb hazba koltozzetek és arra se, hogy nyaralni járjatok. Ha annyira mérhetetlenül xar a helyzet, akkor kiemelnek a családból és nevelőotthonba kerülsz. Lesz egy szobad, amit jó esetben csak egy gyerekkel osztasz meg, rosszabb esetben többel. Nyaralni nem visz senki és barátokat se hívhatsz meg az otthonba.
ápr. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
89%

Törödj bele az életszínvonalatokba amíg otthon élsz. Nem mindenkinek adottak a jó életkörülmények!

Tegyél azért, hogy te ne így éljél különálló életed során! 1 jó szakma, vagy 1 jó diploma kell csak ehhez, rengeteg kitartással és elszántsággal.

Már alabból feszültséget generálsz, azzal ahogy viselkedsz, és hogy gáznak tartod az életszínvonalatokat.

Ezeket nem tudod eltitkolni, főleg úgy, hogy pánik rohmahaid vannak miatta. Ne csodálkozz ha emiatt a szüleid idegeskednek napi szinten, amit végül rajtatok "veriknek" le.

Sokaknak ennyi sem jut, és nem a diplomák darab számától fogsz jól élni.


Mivel nem írtad, ezért megkapod az alap dolgokat: ruha, kaja, meleg otthon, net, telefon, pc.


Én kamaszként már az egész hónapban van mit enni extrának is örültem volna, de többnyire a nagyszülök és a szüleim barátai etettek.

Mérnök lettem, törtettem, nagyon jól keresek, van szép házam, jó kocsim. Mindenem megvan amire kamaszként vágytam. Pl ősszel rendelek új kocsit 13 milliós keretig.

Csak rajtad múlik, hogy honnan hova jutsz. Nem szabad feladni és beletörődni!

Nem lesz egyből milliós fizetésed, azért meg kell dolgozni, végigjárni a ranglétrát.

ápr. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
70%
Te hány éves vagy?
ápr. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
93%

A gyámhivatalhoz ez nagyon nagyon kevés.

Viszont pszichológushoz el kéne menned. Kérd meg a szüleimet vagy egy felnőttet, akiben megbizol, hogy segítsen. Lehet, rokon, osztályfőnök, akárki.

A háziorvoshoz is elmehetesz a pánikrohammal, erős szorongással.

ápr. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem te inkább a barátnőid miatt szorongsz, hogy úgy érzed nem illesz bele a körülményeid miatt az ő társaságukba.
ápr. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!