Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a teendő egy ilyen helyzetben?

Mi a teendő egy ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok de a szüleim még mindig gyerekként kezelnek, szó szerint. Pl múltkor megbeszéltem velük hogy majd valamit fogok csinálni, de nem nekik hanem magamnak. Nem csináltam, erre apám elkezdett szokás szerint szidni hogy miért nem csináltam meg, pedig ebből neki semmi kára nincs. És amikor megkérdeztem hogy miért kell most ezt így mondani, akkor anyukám annyit mondott hogy: mert nem fogadsz szót. Én úgy gondolom, hogy szótfogadni a 9-10 éves gyereknek kell. Vagy nem?

2023. márc. 16. 14:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
10%
Amíg úgy érzed, hogy ennek itt a helye, idegenekek lássanak bele a lelketekbe, addig nem tudsz mit tenni. Majd ha akarsz is, lesz ami motivál, rájössz a megoldásra.
2023. márc. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%
Valószínűleg ha még 10 évig otthon fogsz lakni, akkor még 10 évig gyerekként fognak kezelni. Egy megoldás van, leválás.
2023. márc. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
59%
Te vagy a meggyfás, akivel a szülők a nagyanyját gondoztatják?
2023. márc. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%

Visszakérdezek, miért beszélted meg velük, ha te, saját magadnak csináltad volna?

Vagy kellett valami hozzá őtőlük?


Szót fogadni szigorúan véve 18 éves korig kell. Gyakorlatilag addig függő helyzetben maradsz, amíg velük laksz és nem tudod magadat eltartani.

2023. márc. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%
Ideje volan külön költözni.
2023. márc. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

2

Ez szerintem nem magától értetődő azért, csakmert valaki a szüleivel él x évesen még nem szükséges velejárója hogy gyerekként kezelje.

3

Nem, nem én vagyok!

4, 5

Oké, de mi hasznom belőle ha ugyanúgy jönnek majd hozzám látogatóba és ugyanúgy elmondják hogy ezt nem kéne, azt nem kéne, ezt így azt meg úgy kéne, és ugye hogy ők megmondták stb. Azért beszéltem meg velük, mert, könyörgöm, az ember csak elmondhat ennyit a szüleinek nem? Attól még nem kellene így számonkérniük rajtam, még akkorsem ha nekem lett belőle károm. Eközben persze elvárják hogy felnőtt legyek, de mégis hogy ha sosem elégedettek semmivel és pont hogy ők kezelnek engem gyerekként.

2023. márc. 16. 16:14
 7/18 anonim ***** válasza:
92%
Hát, ha énhozzám azért jönnének látogatóba, hogy kritizáljanak és cseszegessenek, akkor nagyon keresetlen stílusban küldeném haza őket!
2023. márc. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
94%

"Ez szerintem nem magától értetődő azért, csakmert valaki a szüleivel él x évesen még nem szükséges velejárója hogy gyerekként kezelje."


Pedig amint a mellékelt ábra is mutatja, bizony, hogy velejárója.

2023. márc. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
52%

Hat ha olyan balfasz vagy, hogy majd a koltozes ellenere se tudsz levalni es hatarokat huzni, akkor meg is erdemled :D

Hozzam az jon, akit szivesen latok es beengedek. Aki csak pofazni tud, meg lehuzni, az menjen haza.

2023. márc. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

9

Na jó de mégiscsak a szüleinkről van szó nem?

2023. márc. 16. 17:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!