Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Régen miért tudtak jobban...

Régen miért tudtak jobban együtt élni generációk, mint ma?

Figyelt kérdés
Régen tök boldogok voltak együtt a családok generációk, ma már inkább külön megy mindenki lakni..mindenki önállóan egyedül...
ápr. 29. 12:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/77 anonim ***** válasza:
18%

59 ebben van valami.. Mi csak ketten vagyunk anyámmal meg a feleségem és annak az élettársa. Aztán van két lakás az egyik 50+ a másik 100+ nm nyaraló meg némi föld, lényegében minden a mi nevünkön anyámmal csak ugye külön-külön aztán mégsem tudom meggyőzni, hogy ez így együtt több mint 100 milliót érne és vidéken ebből egy csodaházat lehetne venni... Inkább el vegetálgat a panelba mászkálgat a nyugdíjastúrákra én meg cseszem magam túl a 40 en párszázezres állásokba hol itt hol ott csakmert büdospest az Isten..

Többi rokon is hasonlóan...

ápr. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/77 anonim ***** válasza:
92%

Persze, ha van mellé sok a pénz, a nagyobb porta és az ezzel járó privát pszféra, meg az, ha te vagy haltalmi prozítcióban, sokat javít az együttélésen.



Igaz ez a Reszkesstek betörőkben azért volt lóvé rendesen. Lehet egy füdőszoba volt, de a gyerek azért simán bevásárolt magának, és hát tudod milyen nagy családnál hever csak úgy egy nagybevásárlásnyi pénz, amit észre se vesznek hogy hiányzik.

Nekem csak három tesóm van, nem nyomorogtunk, de azért na, ilyennek a lehetősége se merült volna fel, már a 90es években szürreálisnak hatott az a felső-középosztálybeli család.


Régen az átlag nem ez volt, hanem a Charlie és a csokigyár, csak voltak testvérek is.



A gyerekmunka tilalma nem olyan régi ám, az, hogy a gyerkek iskolába jártak, nem volt a norma.

Ahogy tudtak, már mentek a gyerkek is dolgozni, fizikai munkákat, és az se volt ritka, hogy emiatt nem élte meg a gyerek a felnőttkort.

Az meg, hogy a gyerek dolgozott, nem jelentett anyagi függetlenséget. Sőt, még a felnőttektől is elvették a pénzt, koszt-kvártélyra hivatkozva.

ápr. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/77 anonim ***** válasza:
18%
62- na pont ez az. Én az egyik gyerek vagyok( nyilván már felnőttem, 32 éves vagyok)DE!! itt nincs hatalmi pozició. Itt partnerség van. Amikor nem itt laktunk, akkor is az volt, így neveltek. Mellesleg ajánlom bárkinek, akiben van egy kis élniakarás. 10 hektárunk van, halastavunk. Akármibe kezdhet az ember, pénzt hoz. Földet művelhet, állatokat tarthat. Vagy feldob pár kis faházat a tó köré és turisztikával bővítjük a kört.
ápr. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/77 anonim ***** válasza:
91%

"Több családnak nem nehéz összedobni a pénzt egy ekkora házra-birtokra. Nem nyafogni kell, hanem megcsinálni. Hajrá!"



Aha, csak egy szolid családi birtok kéne...


Na jólvan. Nem a f@szt nem vagy troll, vagy csak totál delulu, de az se jobb.


Érkezzünk már meg a realitások talajára, a legtöbb magyar a villanyszámlán aggódik, örül ha hónap végére marad pénz.



Az meg, hogy ki hol dolgozik, ilyen esetben nehezen megoldható, mert hacsak nincs valami közös biznisz, mindenkit máshova szólít a szakma, és a legtöbb ember városban dolgozik, ott meg biztos nem kapsz "családi birtokot".

ápr. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/77 anonim ***** válasza:
91%
Az volt a megszokott. De attól még ugyanúgy volt feszkó a családokban, csak nem volt net, hogy ezt kiírják... Ne vedd be ezt a "régen minden jobb vót" szöveget.
ápr. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/77 anonim ***** válasza:
12%
64- tipik magyar vagy. A sértégetésen kívűl nem sok minden megy, mi? Mondtam, hogy nem vagyok troll, de neked ezt nehéz feldolgozni.. Nálunk mindenkinek volt egy panelja. 4 panellakás (igaz, jó helyen volt) 200 milla körül kelt el, ebből bőven kitelt a birtok 5 éve. 60 km- re pesttől, ez is szempont volt, mert van amelyikünk pestre jár dolgozni.
ápr. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/77 anonim ***** válasza:
90%
Nagymamám nem járhatott iskolába, semmi végzettsége, tudása nem volt, olvasni is úgy tanult meg utólag, mert neki az volt a "sorsa", hogy legidősebbként nevelje a többi testvérét. Csodálatos élet lehetett.
ápr. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/77 anonim ***** válasza:
37%

Amúgy kövezzetek meg, szerintem semmi baj nincs azzal, ha valaki nem tud/akar családban élni és belátja, hogy az ő élete boldogságát nem ez adja.


Régen is volt egy csomó ember, akinek nem volt lehetősége sem szaporodni, papok, katonák, rabszolgák. Vagy csak falusi parasztok akiknek nem jutott pár.

ápr. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/77 anonim ***** válasza:
7%
papok meg katonák? 😂
ápr. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/77 anonim ***** válasza:
70%
#68 A papok meg a katonák követték el akkoriban a legtöbb nemierőszakot.
ápr. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!