Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Régen miért tudtak jobban...

Régen miért tudtak jobban együtt élni generációk, mint ma?

Figyelt kérdés
Régen tök boldogok voltak együtt a családok generációk, ma már inkább külön megy mindenki lakni..mindenki önállóan egyedül...
ápr. 29. 12:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/77 anonim ***** válasza:
96%
Nem éltek jobban együtt, csak szükséghelyzet miatt volt ez, mert messze nem volt annyi lehetőség kitörni az együttélésből, mint ma.
ápr. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/77 anonim ***** válasza:
78%
40, a törvény nem jelent morális szempontból semmit, ezt szögezzük le. Ha pedofil emberek hoznak törvényeket, az kedvezni fog nekik.
ápr. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/77 anonim ***** válasza:
100%
A 60-as évek elején Budapesten a Tripoliszban 15-en éltek egy-egy szoba-konyhás lakásban. WC a folyosó végén, fürdő nem volt. Idilli helyzet, ugye? Azóta lebontották.
ápr. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/77 anonim ***** válasza:
87%

Mese!

Tobb generacionak sohasem volt egeszseges eggyutt elni.

ápr. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/77 anonim ***** válasza:
37%

"30 fölötti gyerekek mamahoteleznek nagy büszkén és elégedettek."


Mi az, hogy "mamahoteleznek"?!


Régen tök természetes volt, hogy a családtagok együtt élnek - életkortól függetlenül. Ma meg szégyen és ez a szomorú!!!


Nincs olyan, hogy "mamahotel", ezt valami olyan magányos gyökér találhatta ki, mint aki itt privát üzenetben zaklatja a normális felhasználókat.


Nem véletlen, hogy valszeg az ilyen képtelen bárkivel is az együttélésre, mivel saját magával sincs békében és inkább nyomorog egy albérletben mindenkit utálva, de azért a kaját otthonról hordja, a szennyest meg hazaviszi a napi hapsijaival együtt a fene nagy felnőttségében csakhogy elmondhassa magáról, hogy ő egy büszke szingli.. :XD

ápr. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/77 anonim ***** válasza:
100%
Elmebetegekkel nem is lehet együtt élni - ez csak a normálisaknál működik.
ápr. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/77 anonim ***** válasza:
34%

"Régen miért tudtak jobban együtt élni generációk, mint ma?"


Mert régen nem voltak ennyire degeneráltak az emberek, mint ma.


Tisztelet a kevés kivételnek!


Az együttélés kompromisszumokkal jár és egymás tisztelete nélkül nem működik.


Na, ma a legtöbb embernél mindkettő hiányzik.


Nem akar senkihez alkalmazkodni, nem érti meg a másikat, nem tartják egymást tiszteletben. Ezek nélkül pedig semmiféle együttélés nem tartható - nem véletlen, hogy a család, mint a közösség alapja a legtöbb helyen szét van hullva. Ebből következik a társadalom hanyatlása is.


Elég csak kinyitni egy facebookot és elolvasni a kommenteket, hogyan esnek egymásnak az emberek, még ismeretlenül is.


Szomorú! :(

ápr. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/77 anonim ***** válasza:
78%
Nemhogy együttélni nem tudnak még az utcán se férnek el sokan egymás mellett..
ápr. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/77 anonim ***** válasza:
100%

Rohadtul nem voltak boldogok, csak beletörődtek a hierarchiába, mert nem volt más választásuk. Régen sem tartották tiszteletben a másikat.


Idézem apám szavait: Amíg az én házamban laksz, addig kuss a neved.


Ezt megkaptam kiskorú, általános iskolás gyerekként és középiskolásként is, aztán 18 évesen elhúztam otthonról. 35 éves vagyok.


Apámék 30 évesen költöztek külön a kalákában felépített házukba, de még évtizedek után is feljött néha a korábbi együttélés ellentéte és az ottani sérelmek.


Utoljára nagyszüleim meséltek ilyet, hogy sok testvérükkel aludtak egy ágyban meg egy pár cipőjük volt hatuknak, de ez még valamikor a háború után volt és felnőttként ők is házat építettek.


Szóval az a régen k régen lehetett...

ápr. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/77 anonim ***** válasza:
100%

90-es években születtem, de az én apámnál még így is megvolt ez a "gazda" hozzáállás amit előttem idéztek.


Ő a "ház ura" az "uralkodó". Igaz, hogy az életben egy nagy nulla volt, aki semmire nem vitte, de legalább a családjában ő lehetett az "úr".


Folyamatosan megkaptam GYEREKKÉNT, hogy köszönjem meg, hogy egyáltalán ott lakhatom és nem zár ki a disznóólba.

ápr. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!