Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként mennyire kell/illik...

Szülőként mennyire kell/illik támogatni a gyermek törekvéseit, felszerelését?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk gazdag család, ahol mondjuk két esküvőt (válás után) vagy szülést kifizetnek a fiatal helyett.


Ezeket nem is várom el.


Viszont: nekem felnőttként lett jogsim, saját fizetésből, egy cent támogatást nem kaptam.

A szobámban, mikor külön tettek a testvéremtől, régebbi szedett-vedett bútorok voltak. Olyan ágy mondjuk, amivel nem dicsekszik az ember.

Az első félévi fizetésemből vettem kb. új bútorokat huszonpár éves koromban.

Ruhákra nem kellett pénzt adni már egy jó ideje.



Tudom, van akinek ennyi sem jut. De mai fiatalok azt mondják, Iphone kell, divatos fehér sportcipő kell...rendben, megvesszük. És nem a kőgazdagról beszélek, hanem arról, akinel az a fontos, hogy a gyereke megkapjon sok mindent... azért írom így, hogy azért ne mindent, luxusba ne menjünk át.


De... ezek nekem olyan dolgok, -amit a környezetemben hallok, ahhoz képest-, hogy ezen is spórolt magának a szülőm szinte. Örülhet, hogy ennyivel is tudott más dolgokra költeni. Holott egy normális bútor biztosítása szerintem kötelessége a szülőnek, ha a gyerek még nem keres pénzt.


Vagy már átestünk a másik oldalra, és már fontosabbak a gyerek szükségletei, mint a 2000-res években?


ápr. 29. 19:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
66%

A kérdésre válaszolva: apám szerint semennyire nem kelll támogatni, old meg magadtól, csöves!


Szerintem: ezeket amiket felsoroltál, hogy új bútor, cipő, ruhák, jogsi költségei kötelessége a szülőnek beleadni, ha otthon lakik a gyerek és tanul. A legrosszabb amit mondhatsz egy gyereknek, hogy nincs pénz erre, se arra. Ezt most nem tudjuk megvenni, túl drága stb. Egész életemben ezt hallgattam, amíg el nem költöztem. Megteremtettem magamnak ezeket. De tény, hogy sokkal könnyebb annak, akit anyagilag támogatnak, és nagyon becsuljetek meg az ilyen szülőket.

ápr. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
51%

"Holott egy normális bútor biztosítása szerintem kötelessége a szülőnek, ha a gyerek még nem keres pénzt."


Amit neked biztosítottak is a szüleid.

Alkalmas volt arra, hogy aludj rajta? Ha igen, akkor ne sírjon a szád, hogy olyan volt, hogy "nem dicsekszik vele az ember". El se tudom képzelni, mit lehet flancolni egy ágyon, hogy egyiket szégyellni kéne, a másikkal meg felvágni lehet.

ápr. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
75%

Bocsi, de ha nem alltatok jol anyagilag, mit varsz? Raboljanak miattad bankot? Otthon lakhattal, el is tartottak, orulj neki!

Az en szuleim is rosszul alltak anyagilag, de valahogy mindig volt annyi eszem, hogy ezt lassam.

Ha neked nincs, az sajnalatos.

ápr. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Az ággyal kapcsolatban arra gondoltam, hogy ha lett volna olyan iskoláspajtásom, akit elhívok magamhoz, lehet ez akadály.

Nekem a kemping bicikli is ciki volt, holott mások Mountenbike-vel jártak. Többek között ezért is hagytam ott az énekkart annak idején, nekem ciki volt ahhoz a biciklihez menni kinyitni.

A nővéremnek volt Mountenbike biciklije, nekem már nem vettek.

ápr. 30. 11:59
 15/18 anonim ***** válasza:
48%
Egy fillért nem fizettem szülésért de mindegy. 20on pár évesen én sem ruháznék be a gyerekszobába bútorra, végül is akkor már bőven a kirepülésen kellene gondolkodni.
ápr. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
57%

8as, nem lehet előre tudni az a majom akar-e jogsit.


Amúgy meg kérdező támogattak, gondolom ingyen mamahoteleztél dolgozó emberként. Nekem a bőr leégett volna a képemről ha a szüleimmel akartam volna jogsit vagy bútort vetetni

ápr. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
78%

Sajnos kérdező neked ilyen szülők jutottak. Amúgy ne hidd el az ide irkáló többségnek, hogy ez a természetes. Annyit tehetsz, hogy te megteremted a feltételeket a saját gyerekednek. Elhiszem, hogy számított a szobabútor és a bicikli is gyerekként. Másnak jut rendes bútorra.

Az a kérdés, hogy a szüleidnek tényleg nem jutott ezekre de ettől függetlenül nagyon szerettek, foglalkoztak veled, mert akkor engedd el ezeket a dolgokat. Vagy csak simán le.s.zartak. Esetleg piára költötték a pénzt.

Amúgy normális szülő ha teheti támogatja a gyerekét.

ápr. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

15

Ez te vagy. Más magánkórházban műtteti magát vagy ott is szül.

ápr. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!