Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért tartják a régebbi...

Miért tartják a régebbi generációk problémának,hogy a gyereket nem a teljes megalkuvásra neveljük?

Figyelt kérdés

Engem például megalkuvásra neveltek a szüleim.A következőképpen:

-A tanárnak mindig igaza van, még akkor is, ha nincs.

-A főnöknek szintén, mindig igaza van, az van, amit mond, akkor is igaza van, ha nincs.



Y generációs vagyok.Nekem ebből a hülye nevelésből voltak problémáim, kezdetben nem tudtam kiállni magamért és az érdekeimért és sok idő kellett, mire ezt letudtam vetkőzni.


Már van egy kislányom, hamarosan érkezik a tesó is.Én teljesen másként akarom nevelni.

Márpedig úgy,hogy álljon ki magáért.Nyilván, ne kezdje el a tanárokat káromkodna elküldeni melegebb éghajlatra, de azért álljon ki magáért.Ha igazságtalanságot, inkorrektséget érez jelezze a tanárnak, szóljon vissza neki, kommunikáljon.


A kritika az,hogy "neveletlen" elkényeztetett gyerek lesz belőle.Mitől neveletlen, ha kiáll az érdekeiért?



Azért némelyik pedagógusoknak is el kellene gondolkodnia,hogy a tisztelet kölcsönös.Ne egyoldalú legyen.


máj. 10. 10:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/73 anonim ***** válasza:
41%

Azért probléma ez nekik, mert tanulatlan, szűk látókörű, világot nem látott, nyelveket nem beszélők.

Akiknek kádár, meg a gyár megmondta mit gondolhatnak, mit tehetnek és akkor jár az örök élet, ingyensör.

Most meg pilláznak, hogy nm csak becsicskult, engedelmes élethelyzetek vannak.

Megalkuvó nyomorultak, persze a fiatalok között is vannak.

máj. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/73 anonim ***** válasza:
39%

"akkor is neki lesz igaza mert ő a főnök.


Ezzel mit tudsz kezdeni?"


Mondjuk ha bűncselekmény, bántalmazás, akkor tudod jelezni a munkahelyen.

Meg el tudsz menni.

máj. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/73 anonim ***** válasza:
58%

De jó, hogy a szüleim engem másképp neveltek.

Így legalább tudom, hogy én hogyan nevelem a gyerekeimet.


Régi sztori: anyu mindig azt mondta, hogy álljak ki magamért, ha figyelmeztetést kapok mosolyogva írja alá.

Így is volt. Az akkori angol tanárom egyfeszt a tesómhoz hasonlított, osztályozni is úgy osztályozott, aztán megmondtam neki, hogy az igazgatóhoz fogok menni, mert én nem a tesóm vagyok, és nagyon unom ezt. Kaptam egy figyót, de onnantól kezdve nem voltam a nővérem árnyékában.

máj. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/73 anonim ***** válasza:
31%

Akinek megvan a magához való esze, és össze tud kötni két pontot, most aztán a válaszok alapján láthatja, hogy miért is vagyunk mi magyarok, ott, ahol vagyunk.

Mint a szemellenzős lovak. Bele se akarnak nézni semmibe. Csak a birkasor.

Kemény.

És nem lehet nekik megmagyarázni.

Azért mert a kommunikáció olyan felek között működik, ahol nagyjából ugyanazt a mozit nézik a felek.

Az egész ország pszichoterápiás eset.

máj. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/73 anonim ***** válasza:
30%

Tisztelet a kivételnek nyilván, pl. a 22-es látja jól, meg akik hozzá hasonló választ adtak.

A többiek pedig nem látják, hiszen pont róluk szól a kérdés.

máj. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/73 anonim ***** válasza:
39%

Én is Y generációs vagyok (35 éves) és értem mire gondol a kérdező.


Sajnos jellemző még az idősebbekre az áldozathibáztatás, a megalkuvás, a hierarchikus rendszer, tehát felfelé nyal, lefelé tapos.


A mi generációnk gyerekei talán már egy normálisabb világban lehet felnőtt.

A mi korosztályunkból is sokan még viselik a traumák következményeit.

máj. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/73 anonim ***** válasza:
89%
A régiek sem nevelték mind megalkuvásra a gyerekeiket. A családomban is van pár történet erről... általában az lett a eset vége, hogy a gyerek/felnőtt megszívta, pedig igaza volt. Idővel megtanultak érdeket érvényesíteni úgy, hogy nekik se fájjon. Most az a kérdés, hogy arra neveled a gyereked, hogy mindig álljon ki magáért és beleszalad jó pár pofonba vagy lapítson és akkor megússza. Szerintem a kettő között az ideális, csak azt nehéz eltalálni. Na meg nagyban függ a gyerek természetétől. + ahogy előttem írták: könnyen értelmezheti úgy a gyerek, hogy szóljon be mindenért ott helyben, amitől esélyes, hogy nagypofájú kis *-nek könyvelik el és ha sok gyerek csinálja így, még a tanár sem tud tanítani.
máj. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/73 anonim ***** válasza:
78%

27


A mostani generációnál jobban senki sem alkalmazza a felfelé nyal, lefelé tapos metódust :D


Ezért baromság generációkról beszélni.


Soha nem volt ennyire énközpontú világ mint most, minden pszichológiai könyv arról szól, hogy valójában veled semmi probléma nincs, csak mindenki más a hülye, hogy ne állj be a sorba, minden coach arra tanít, hogy hogyan kell énközpontúnak lenni, hogy ha sikertelen vagy az amúgy nem is a te hibád, hanem mindenki másé, és a mostani generáció az, aki kivet magából, ha nem 150 ezer forintos sneakerben jársz, mert akkor nem sokat érsz.

máj. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/73 anonim ***** válasza:
76%

"Azért probléma ez nekik, mert tanulatlan, szűk látókörű, világot nem látott, nyelveket nem beszélők."


Azért ezt így ne jelentsd ki. A kérdező szülei csak valamivel lehetnek iősebbek az én szüleimnél, olyan 60 körül, és köszike, de egyik sem igaz rájuk. Anyámnak pl. két felsőfokú nyelvvizsgája. Nem tudom, honnan szeditek ezeket a hülyeségeket. Nektek nincsenek szüleitek?


AZt már csak halkan jegyzem meg, a magyar diákok között végzett matematikai és szövegértési tesztek eközben évek óta romló tendenciát mutat és az átlag iq is jóideje csökken. A 90-es évekig nőtt az átlag iq, azóta pedig csökken.

máj. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/73 anonim ***** válasza:
80%

29.: Ha meg valamelyik fiatal véletlenül segít a másiknak, instant szarul érzi magát, egy kihasznált lúzer baromnak :D


Ha esetleg a haverjai is szemtanúi, akkor rögtön jönnek a "nehogy már becsicskulj" és társai dumák :D

máj. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!