Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért tartják a régebbi...

Miért tartják a régebbi generációk problémának,hogy a gyereket nem a teljes megalkuvásra neveljük?

Figyelt kérdés

Engem például megalkuvásra neveltek a szüleim.A következőképpen:

-A tanárnak mindig igaza van, még akkor is, ha nincs.

-A főnöknek szintén, mindig igaza van, az van, amit mond, akkor is igaza van, ha nincs.



Y generációs vagyok.Nekem ebből a hülye nevelésből voltak problémáim, kezdetben nem tudtam kiállni magamért és az érdekeimért és sok idő kellett, mire ezt letudtam vetkőzni.


Már van egy kislányom, hamarosan érkezik a tesó is.Én teljesen másként akarom nevelni.

Márpedig úgy,hogy álljon ki magáért.Nyilván, ne kezdje el a tanárokat káromkodna elküldeni melegebb éghajlatra, de azért álljon ki magáért.Ha igazságtalanságot, inkorrektséget érez jelezze a tanárnak, szóljon vissza neki, kommunikáljon.


A kritika az,hogy "neveletlen" elkényeztetett gyerek lesz belőle.Mitől neveletlen, ha kiáll az érdekeiért?



Azért némelyik pedagógusoknak is el kellene gondolkodnia,hogy a tisztelet kölcsönös.Ne egyoldalú legyen.


máj. 10. 10:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/73 anonim ***** válasza:
67%
A 35-nek, aki feltételezem te vagy, csak közben válaszokat törölgetnek, így ugrik a sorszámozás is.
máj. 11. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/73 anonim ***** válasza:
85%

Semmi baj, csak a tanárral bcol ki, ha a gyereked minden szr miatt beleáll és nem lehet miatta tanítani.


Ja, és a gyerekeddel, persze, mert nincsen egy súlycsoportban a tanárral - lehet kapálózni, ez az igazság, és a tanár úgy meg tudja szívatni, hogy a gyerek csak les.


Nálunk is volt olyan osztálytárs, már mi kaptunk agyf..t tőle, hogy ő annyira öntudatos, mint a franc, de haladni nem lehetett tőle, mert minden szrba belement, és az óra fele azzal telt, hogy a tanárral vitázott. Bármin.


Álljon ki magáért, persze, de ahol kell, nyugodtan ücsörögjön csak csendben, mert - kapaszkodj meg - nem mindig a sértett gyereknek van igaza, sőt!

máj. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/73 anonim ***** válasza:
63%

A főnöknek meg főleg pfázzon vissza, persze - de az a nagy helyzet, hogy a főnök hiába hülye, igaza van.

Ennyi, és ha valami nem tetszik neki, úgy kivágja az alkalmazottat, mint a sicc.


LEhet mondani, hogy nem így van - dehogynem.

Ő felnyalta oda magát, és tök mindegy, hogy szakmailag már egy idióta, ő van hatalmi pozícióban.


Sajnos. Mesélhetnék, hogy nekem milyen főnökeim voltak - egy kivételével segghlye az összes, 60 és a halál között persze a tudása rég elavult már és mivel ő a Főni képezni sem képzi magát, mert "ő okos, hiszen dirigál 30 alkalmazottnak".


Na, ennyit erről.

máj. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/73 anonim ***** válasza:
23%
38 ok boomer 🤣 megoldottad a mentális betegségek titkát. Pszichológusi diplomát ne adjak neked 🤣🤣
máj. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/73 anonim ***** válasza:
50%

44


Nem kell semmilyen diploma ahhoz, hogy látni lehessen mennyire elcseszett a generációd 🙂

máj. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/73 anonim ***** válasza:
65%

45.: Ilyen dumákat a boomer gyári munkások nyomatnak, akik vérig vannak sértődve azon, hogy a fiatalok nem viselkednek az ő személyes inasukként...


"Me' azé me' aztat nekem is úgy kellett a mi időnkben" alapon. Közben meg a fiatalnak legalább érettségije, de nem ritka esetben technikuma, diplomája van. Érthető, hogy nem akar a szolgája lenni valami szakmunkás, tanulatlan, piás alaknak.


Neked az érettségi megvan?


És még annyit, hogy amikor gyárban dolgoztam, akkor a fiatalokat tették be a 12 órás műszakba, őket beszélték rá a legtöbb túlórára...

Érdekes módon egy öreg sem mondta, hogy a fiatalok lusták, majd dolgozom én...

máj. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/73 anonim ***** válasza:
35%

46


Nektek mindenki boomer aki tükröt tart elétek.


Fura mód gyári munkásozol, közben ugyanúgy gyárban dolgoztál 😀


Pontosan erről beszélek, hogy azt hiszitek miattatok forog a Föld, közben nem vagytok különbek, csak ti hiszitek azt, hogy ti milyen különlegesek vagytok. Hát nem vagytok azok.


Életemben nem dolgoztam gyárban, de veled ellentétben én nem nézek le 1 gyári munkást sem, sem öreget sem pedig fiatalt, mert bár azt elhiszem, hogy neked büdös a munka és te és a generációd az alapján határozzátok meg az embereket, hogy ki hol dolgozik, én inkább az életszemlélet alapján teszem ugyanezt.


Úgyhogy legközelebb mielőtt sz.rozod a fizikai munkát végzőket, legyen az 20 éves vagy 40 éves, gondolkodj el azon hogy te mit nyújtottál eddig az életben. Mert a leírásod szerint azon kívül hogy gyári munkásozol (ráadásul úgy, hogy te is részese voltál, szenzációs 😂), nem voltál eddig túl hasznos tagja a társadalomnak.

máj. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/73 anonim ***** válasza:
39%

47.: Nem a gyári munkásokat nézem le, hanem azt a kultúrát, ami ott uralkodik. Persze ennek nem mindenki a részese, de ezt nehogy már minden egyes alkalommal le kelljen írnom, amikor megemlítem őket!



"Életemben nem dolgoztam gyárban, de veled ellentétben én nem nézek le 1 gyári munkást sem"


De jó neked! Szerencsés vagy. Várj, ez nem szerencse kérdése, te ekkora zseni vagy, nyilván mi meg életképtelenek vagyunk, hogy tanulunk 14-15, vagy akár több évet is, és mégis csak a gyári munka az opció egyes helyeken. Ez biztosan azért van, mert tiktokozunk, vloggerek nézünk.


"én nem nézek le 1 gyári munkást sem, sem öreget sem pedig fiatalt"


Eddig egész végig az én generációmat fikáztad... Hogy te mekkora egy papagáj vagy, csak nevetni tudok rajtad...


"nem voltál eddig túl hasznos tagja a társadalomnak."

Kit érdekel a társadalom?! Mintha te azért kelnél fel minden egyes nap, hogy minél hasznosabb tagja legyél. De most itt van, megkapod tőlem: NAGYON NAGY ÍVBEN TOJOK A TÁRSADALOMRA!!!

máj. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/73 anonim ***** válasza:
11%
45 Értem mindenki hülye csak the vagy helikopter.
máj. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/73 anonim ***** válasza:
17%

48


Olvasd el újra az írásodat, te magad szóltad le a gyári munkásokat, jöttél itt a diplomákkal meg a technikumokkal. Legalább azt ne tagadd le amit 20 perccel ezelőtt írtál le 😀


"Várj, ez nem szerencse kérdése, te ekkora zseni vagy, nyilván mi meg életképtelenek vagyunk, hogy tanulunk 14-15, vagy akár több évet is, és mégis csak a gyári munka az opció egyes helyeken."


Szeretném tudtodra adni, hogy gyárakban is dolgoznak például mérnökök. Tehát így gyári munkásozz legközelebb.


Drága gyermek, más is tanult ám 14-15 évet, ettől azért olyan marha különlegesnek ne érezd magad. Ezért írtam, hogy jó lenne ha nem szatyorban élnél, mert akit te gyári munkásozol, az attól még ugyanúgy lehet tanult ember, nem mindenki a 8 általánosig jut, hidd el, nem te vagy az egyetlen aki ennél többre vitte, még ha te neked meggyőződésed is, hogy az atyaúristen vagy.


"Eddig egész végig az én generációmat fikáztad... Hogy te mekkora egy papagáj vagy, csak nevetni tudok rajtad..."


Nem fikáztam, tényeket mondtam a generációdról, amiket te egyébként folyamatosan megerősítesz (boomer, diploma, 15 év tanulás, gyári munkások, stb.), korábbi hozzászólásaimban pedig külön leírtam és most megteszem még egyszer, mert úgy látom a 15 év tanulás alatt szövegértelmezésben nem jeleskedtél, hogy kivételek mindig vannak. Így amikor egy adott dologról beszélünk, akkor mindig az átlagot vesszük alapul. Attól, mert te lenézed a gyári munkásokat, én tisztában vagyok vele, hogy vannak olyan fiatalok a te generációdban, akik nem ilyenek. De ettől még a nagy átlag az pontosan azt az attitűdöt képviseli, amit te. De ezt már leírtam egyszer, remélem harmadjára nem kell.


"Kit érdekel a társadalom?! Mintha te azért kelnél fel minden egyes nap, hogy minél hasznosabb tagja legyél. De most itt van, megkapod tőlem: NAGYON NAGY ÍVBEN TOJOK A TÁRSADALOMRA!!!"


Ezt tudjuk, ezt is leírtam, hogy ennyire énközpontú, önző generáció még soha sem volt.


Látod? Csak és kizárólag tényeket írtam le, ezekre több helyen ráerősítettél, akkor mit ficánkolsz mint hal a szatyorban? Most jöttél csak rá, hogy mégsem vagy olyan különleges mint eddig gondoltad magad? 😀


Caps Lock nélkül is tudjuk, hogy mit gondolsz a társadalomról, felesleges bekapcsolnod. De hidd el, ezzel alapjában véve nincs baj, azzal már inkább, hogy attól még te is részese vagy, mert tojsz rá, ha tetszik, ha nem. Nem fog holnaptól máshogy forogni a Föld, mert neked véleményed van.


Viszont felesleges az árral szemben úszni, nagyon próbáljátok, pontosan ezért van köztetek annyi mentális beteg.

máj. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!