Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért tartják a régebbi...

Miért tartják a régebbi generációk problémának,hogy a gyereket nem a teljes megalkuvásra neveljük?

Figyelt kérdés

Engem például megalkuvásra neveltek a szüleim.A következőképpen:

-A tanárnak mindig igaza van, még akkor is, ha nincs.

-A főnöknek szintén, mindig igaza van, az van, amit mond, akkor is igaza van, ha nincs.



Y generációs vagyok.Nekem ebből a hülye nevelésből voltak problémáim, kezdetben nem tudtam kiállni magamért és az érdekeimért és sok idő kellett, mire ezt letudtam vetkőzni.


Már van egy kislányom, hamarosan érkezik a tesó is.Én teljesen másként akarom nevelni.

Márpedig úgy,hogy álljon ki magáért.Nyilván, ne kezdje el a tanárokat káromkodna elküldeni melegebb éghajlatra, de azért álljon ki magáért.Ha igazságtalanságot, inkorrektséget érez jelezze a tanárnak, szóljon vissza neki, kommunikáljon.


A kritika az,hogy "neveletlen" elkényeztetett gyerek lesz belőle.Mitől neveletlen, ha kiáll az érdekeiért?



Azért némelyik pedagógusoknak is el kellene gondolkodnia,hogy a tisztelet kölcsönös.Ne egyoldalú legyen.


máj. 10. 10:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/73 anonim ***** válasza:
62%

30.

Onnan szedem, hogy lassan én is 60 vagyok és pontosan tudom, hogy a korosztályom milyen buta.

Nem azt írtam, hogy mindenki iskolázatlan, beszűkült, hanem azokra céloztam, akikre a kérdező utalt.

Persze a korosztályomban is vannak értelmes, tanult, nyelveket beszélő, világlátott emberek, de ez egy nagyon kis százalék.

(Flex: jómagam is.)

Sőt a középkorban is voltak kiemelkedő, okos emberek.

Komolyan nem hiszem el, hogy nem érted mire céloztam.

máj. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/73 anonim ***** válasza:
62%

30.

Mert felszaporodott a salak, csak erről nem szabad beszélni, inkább kivetítik az egész társadalomra az "általános az elhülyülés" fantazmagóriát.

Van az a réteg, ahol színvonal emelkedés van.

Csak ez a réteg zsugorodik.

máj. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/73 anonim ***** válasza:
67%

31.

Amúgy ti milyen környezettel vagytok körülvéve, hogy csak ilyet láttok? :D

máj. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/73 anonim ***** válasza:
30%

34


Senki nem mondta, hogy csak ilyet látunk. De ha valami általános jelenség, az azért általános, mert a többségnél ez így van.


Az pedig, hogy ilyen én központú, önző generáció még sosem volt, az tény.


Lehet hogy a Marika Bivalybasznádról éppen nem ilyen, meg a barátnője a Zsuzsika sem, de ettől függetlenül a önmagában a generációt nézve, ilyenek.


Mint ahogy az is tény, hogy a mostani generáció abszolút nem akar dolgozni, viszonyítva mondjuk a 30 évvel ezelőtt szülöttekre. Ettől függetlenül nyilván vannak ma is szorgalmas és nem munkakerülő emberek, de manapság mindenki a könnyű utat keresi, senki nem akar dolgozni napi 8 órában. Aztán hogy ez a könnyű út Onlyfans, vagy Tiktok vagy éppen YouTube, az teljesen mindegy.


Csak érdekességképpen: Ausztriában élek 13 éve. Egy nagy cégnél dolgozom, ahová vesznek fel tanulókat is különböző szakmákban. Ezzel mindenki jól jár, hirdeti magát a cég. De nem is ez a lényeg.


Mielőtt ezek a gyerekek esetleg ezt a gyakorlati helyet választják, eljönnek amolyan bejárásra a céghez. Úgy hívják őket, hogy Schnupper, ami magyarra fordítva szimatot jelent.


13 éve, 1 ilyen Schnuppertag-on 8-10 fiatal gyerek (fiúk-lányok vegyesen) jött és ez 2x volt 1 évben.


Most 1 évben 1x jön 3, akkor az már jó év volt.


Pedig Ausztria lakossága nemhogy csökkent, hanem nőtt, ennek bárki utána tud nézni, a születésszámoknak is akár. De ez már nem dívik, mindenki YouTuber meg Gamer akar lenni, influenszer és tiktokker, dolgozni nem akarnak, és nem azért mert ők maguk azt gondolják hogy a munka szégyen, hanem a saját társai nézik ki azt, aki dolgozik.

máj. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/73 anonim ***** válasza:
79%

35.

Senki sem szeret dolgozni, csak muszáj.

Ausztriában is felszaporodott a salak.

máj. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/73 anonim ***** válasza:
44%
34.: Hidd el jobb az úgy neked, ha nem tudod :)
máj. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/73 anonim ***** válasza:
75%
17 vålaszolo teljesen egyetėrtek veled .
máj. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/73 anonim ***** válasza:
82%

36


Én nem a munka szeretetéről beszélek, hanem arról, amivel a mai generációk feje tömve van. Elhitetik velük hogy ők különlegesek, hogy mindent elérhetnek, hogy a munka rossz és hogy az határozza meg az értéked, hogy mid van.


Majd ezek a fiatalok kikerülnek a munka világába, 1 pillanat alatt összetörik a valóságról alkotott képük, rájönnek hogy k.rvára nem különlegesek, senki nem fogja őket istápolni és nem lehet mindenkiből YouTuber meg gamer.


Miközben mindenki tudja, hogy a való életben elenyésző százalék az, aki ilyen himihumi "munkából" fényűző életet él, mégis arra neveli őket a társadalom, hogy legyenek énközpontúak és mutassák meg hogy ők a Janik, miközben rohadtul nem azok. Majd pedig mindenki csodálkozik, hogy miért van annyi mentális beteg fiatal. Ezért.

máj. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/73 anonim ***** válasza:
43%
Na, az már tök jó, hogy Benned megfogalmazódott, hogy te másképp akarod nevelni a gyerekedet, mint, ahogy Téged neveltek. A nagylány mennyi idős? Ha úgy érzed, az elhatározás nem elég, nem ciki felkeresni egy neked szimpatikus pszichológust vagy kineziológust.
máj. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/73 anonim ***** válasza:
44%
38.: Ezt neked címezted?
máj. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!