Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért tartják a régebbi...

Miért tartják a régebbi generációk problémának,hogy a gyereket nem a teljes megalkuvásra neveljük?

Figyelt kérdés

Engem például megalkuvásra neveltek a szüleim.A következőképpen:

-A tanárnak mindig igaza van, még akkor is, ha nincs.

-A főnöknek szintén, mindig igaza van, az van, amit mond, akkor is igaza van, ha nincs.



Y generációs vagyok.Nekem ebből a hülye nevelésből voltak problémáim, kezdetben nem tudtam kiállni magamért és az érdekeimért és sok idő kellett, mire ezt letudtam vetkőzni.


Már van egy kislányom, hamarosan érkezik a tesó is.Én teljesen másként akarom nevelni.

Márpedig úgy,hogy álljon ki magáért.Nyilván, ne kezdje el a tanárokat káromkodna elküldeni melegebb éghajlatra, de azért álljon ki magáért.Ha igazságtalanságot, inkorrektséget érez jelezze a tanárnak, szóljon vissza neki, kommunikáljon.


A kritika az,hogy "neveletlen" elkényeztetett gyerek lesz belőle.Mitől neveletlen, ha kiáll az érdekeiért?



Azért némelyik pedagógusoknak is el kellene gondolkodnia,hogy a tisztelet kölcsönös.Ne egyoldalú legyen.


máj. 10. 10:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/73 anonim ***** válasza:
37%
Nem én írtam a gyári munkás monológot. Én a 44-es válaszoló vagyok
máj. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/73 anonim ***** válasza:
40%

50.: Kidühöngted magadat? Ez igazán szép volt, most aztán jól megmondtad nekem :) Mehetsz is a kocsmába jól berúgni, vagy ha oda nem enged az asszony, akkor megihatod a megérdemelt sörödet a kiváló munkádért :)


Én pedig megyek is, és próbálok hasznos tagja lenni a társadalomnak, aminek az idősebb generációja annyira, de annyira sokat segített a fiataloknak :D

máj. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/73 anonim ***** válasza:
29%

52


Attól mert ilyeneket írsz, te is tudod, hogy legfeljebb te vagy az aki ideges. 🙂


"Én pedig megyek is, és próbálok hasznos tagja lenni a társadalomnak, aminek az idősebb generációja annyira, de annyira sokat segített a fiataloknak :D"


Helyes, csak a szüleidnek meg ne mondd, hogy mi a véleményed az idősebb generációról, nem hiszem hogy jól esne nekik, hogy így vélekedsz a saját szüleidről. Dolgoztak ők eleget, hogy Mr. Szatyorban Élek válaszolhasson most itt gyakorin.

máj. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/73 anonim ***** válasza:
18%

"Helyes, csak a szüleidnek meg ne mondd, hogy mi a véleményed az idősebb generációról"


Oké, köszönöm szépen a jó tanácsot! :)

Szívesen adnék én is 1-2 tanácsot, hogy mit mondj, és mit ne mondj a szüleidnek, de szerintem ez a veszély téged már nem fenyeget, öreg ;)

máj. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/73 anonim ***** válasza:
44%

#53 azért elég vicces hogy a mi generációnkat szidod (mondandód nagyrésze áltánosítás volt) miközben (valószínűleg) a te generációd nevelt fel minket.


Amúgy meg miből gondolod, hogy mindenki YouTube sztár akar lenni?

Attól hogy láttál pár idiótát a neten, még nem kellene egy egész generációt leírnod.


"Mr. Szatyorban Élek" - ebben talán igazad lehet. De nem a lustaság miatt, hanem mert a Z generáció egy része diák. Nyilván diákként van egy elképzelésünk egy világról. És igen pár év múlva rájönnek, hogy a világ sokkal másabb, mint ahogy ők ezt elképzelték.


Egyik hozzászólásodban, írtad, hogy azt hiszed, hogy mi vagyunk a Janik. Már ne haragudj, de nem kéne általánosítanod. Attól hogy találkoztál pár idiótával még nem kéne egy egész generációra ezt ráhúznod


Utolsó pontként elmondom, hogy nem a mi generációnkban van legtöbb mentális beteg. A te generációdban is van hidd el! Csak ugye pszichológushoz/ orvoshoz járni régebben ciki volt és valószínűleg sokakban megmaradt ez.


44-es válaszoló voltam

máj. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/73 anonim ***** válasza:
31%

55


Neked is leírom, (most már negyedjére) hogy amikor valamiről beszélünk, akkor mindig az adott átlagot vesszük alapul. Azért átlag és azért általánosítás, mert egy adott csoportra jellemző az a tulajdonság.


Ezektől lehet eltérő dolog, de attól a nagy részre jellemző az adott téma.


Tehát mikor arról beszélünk például, hogy a romák nem tudnak beilleszkedni a társadalomba, akkor mindenki tudja, hogy vannak olyan romák akik tanulnak, dolgoznak, sokat tettek a saját környezetükért stb., DE ettől függetlenül a romák többsége képtelen beilleszkedni a társadalomba.


Tehát bár te kikérheted magadnak romaként, hogy "micsoda általánosítás, beilleszkedtem én is a társadalomba" ami valószínűleg igaz is, de ettől még általánosan, átlagban, a többségre vetítve az a tapasztalat, hogy a romák képtelenek beilleszkedni a társadalomba.


Ha ezt nem tudod megérteni és mégis magadra veszed, azzal nem tudok mit kezdeni, akkor nyilván pontosan leír téged ez a nagy átlag.


Az utolsó 3-4 mondatodra reagálva pedig: én 1 szóval nem írtam, hogy az én generációmban nincsen mentális beteg.


Miért van az, hogy amit leír az ember azt nem olvasod el és képtelen vagy értelmezni (pedig már 3x le lett írva), amit pedig nem írtam le azt próbálod a számba adni és úgy tenni mintha írtam volna ilyet? 😅 Ez nálad ilyen fordított pszichológia? 😀


Viszont annak nyugodtan nézz utána (az internet a barátod), hogy hogyan alakult a mentális betegségek kialakulása, nézd meg az okokat! (ez fontos, ugyanis a többségének olyan oka van, ami 30 éve nem is létezett) és olvasgass arról, hogy miért van növekvő tendenciában a mentális betegségek kialakulása a fiataloknál.

máj. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/73 anonim ***** válasza:
38%

56

Akkor én is az átlagot nézem és leírom, hogy a te generációd alkoholista és a fiatalokat szidja


Én csak a tényeket mondt 🤷🏻‍♀️

máj. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/73 anonim ***** válasza:
66%

55.: Nem kell mentegetőzni, nézd csak meg ezt [link]


És ez nem a mi generációnkat minősíti!

Mi legalább békések vagyunk, nem verekedünk, rongálunk, csak élünk a saját kis világunkban. A boomer generáció az, ami ezt nem hajlandó elfogadni, és próbál minket valami elképzelt, már rég nem létező hierarchikus rendszerbe belekényszeríteni. Az illem, udvariasság, magyarul a semmi ürügyén!


Velem is hányszor előfordult már az, hogy az öregasszonyok odajöttek a buszon, aztán próbáltak volna felállítani a helyemről. Egyszer olyan is volt, hogy aludtam, erre az egyik meghúzta a ruhámat, és azt mondta, adjam már át neki a helyemet. Láttál már ilyet fordítva?? Hát mekkora nagy sipákolás lenne fordított esetben? Vagy mert nekik mindent lehet, mert ők öregeK? De gondolom senkinek sem kell bemutatni a banyatankkal mindenen átgázoló csirkefarhátas nénik jelenségét...

máj. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/73 anonim ***** válasza:
80%

55


Illetve kiegészíteném azzal, hogy például az én generációmban sokkal több az alkoholista mint mondjuk a fiataloknál. Ez egy tény.


Én magam nem vagyok az, de én nem sértődök meg ha valaki azt mondja, hogy "a mostani idősebbek nagy része alkoholista". Miért sértődnék meg? Ez egy tény, ennek is vannak nyilván okai, de teljesen mindegy, a mai fiataloknak teljesen más a viszonyuk a dohányzáshoz, alkoholhoz mint a 30 évvel ezelőtt szülötteknek. Ez pedig egy tök jó dolog, hogy a mostani fiatalok már más irányba mennek ezzel kapcsolatban.


Pontosan ezért nem sértődök meg az 52-es válaszon sem, mert nyilván tisztában vagyok vele, hogy pontosan az idősebb generáció alkoholizmusára utalt (ami abszolút helytálló és igaz), mert az idősebb generációra ez jellemző. De nem estem neki, hogy "mit általánosítasz itt, meg ne húzz már egy egész generációra rá dolgokat", szimplán nyugtáztam hogy bár a generációmra jellemző az alkoholizmus, én nem tartozom közéjük.

máj. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/73 anonim ***** válasza:
20%

57


Na, pont jókor, neked szánom az 59-es válaszomat. :)

máj. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!