Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért tartják a régebbi...

Miért tartják a régebbi generációk problémának,hogy a gyereket nem a teljes megalkuvásra neveljük?

Figyelt kérdés

Engem például megalkuvásra neveltek a szüleim.A következőképpen:

-A tanárnak mindig igaza van, még akkor is, ha nincs.

-A főnöknek szintén, mindig igaza van, az van, amit mond, akkor is igaza van, ha nincs.



Y generációs vagyok.Nekem ebből a hülye nevelésből voltak problémáim, kezdetben nem tudtam kiállni magamért és az érdekeimért és sok idő kellett, mire ezt letudtam vetkőzni.


Már van egy kislányom, hamarosan érkezik a tesó is.Én teljesen másként akarom nevelni.

Márpedig úgy,hogy álljon ki magáért.Nyilván, ne kezdje el a tanárokat káromkodna elküldeni melegebb éghajlatra, de azért álljon ki magáért.Ha igazságtalanságot, inkorrektséget érez jelezze a tanárnak, szóljon vissza neki, kommunikáljon.


A kritika az,hogy "neveletlen" elkényeztetett gyerek lesz belőle.Mitől neveletlen, ha kiáll az érdekeiért?



Azért némelyik pedagógusoknak is el kellene gondolkodnia,hogy a tisztelet kölcsönös.Ne egyoldalú legyen.


máj. 10. 10:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/73 anonim ***** válasza:
52%

Oké rendben, de te akkor legalább mutass valami forrást ami megerősíti, azt, hogy a Z generáció tagjai azt gondolják, hogy ők szarták a spanyolviaszt.


58-as válaszoló legalább egy linket dobott és nemcsak a levegőbe beszélt.

máj. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/73 anonim ***** válasza:
23%

61


[link]


Válassz egy szimpatikusat és olvasd el.


De egyébként nekem nincs szükségem semmilyen tanulmányra, mert a saját szememmel is látom.


Mint ahogy tanulmány nélkül te is látod, hogy az idősebb generációkra jellemzőbb az alkoholizmus.

máj. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/73 anonim ***** válasza:
50%

59.: Örülök, hogy legalább egy dologban egyet tudunk érteni

"Illetve kiegészíteném azzal, hogy például az én generációmban sokkal több az alkoholista mint mondjuk a fiataloknál. Ez egy tény."


Amiről te beszélsz, az max. a nagyon fiatalokra jellemző. De az én korosztályom, a 20+ évesek, azok közül már kb. senki nem hiszi el ezeket a dolgokat, hogy mi vagyunk a világ közepe, majd a semmiért akarunk milliós fizetéseket, stb. Ember, mi örülünk, ha az elvégzett szakmában/diplomában eltudunk helyezkedni.


A tiktok, instagram, és ezek a toxikus oldalak elhülyítik, és negatívan befolyásolják a fiatalokat, de amíg mi 20 éves korunk körül kijózanodunk, addig meglehet nézni pl. facebook-ot, hogy a lehető legnyilvánvalóbb baromságokat is úgy nyelik be a boomerek, mint kacsa a nokedlit! Ilyen mindenegybenblog és hasonló, messziről látszódó együgyű átvereséket is készpénznek vesznek.


Amúgy meg tévesen értelmezed azt a dolgot, hogy énközpontúak vagyunk. Ha tudni akarod, mi a saját magunk életével foglalkozunk. És miért ne tojnék a társadalomra, ugyan mit kaptam én, vagy a többi fiatal az idősebb generációtól? Még a szamárnak is van annyi esze, hogy nem húzza a kordélyt, ha nem kap répát.

A szüleinken kívül mástól mi ugyan semmi segítséget, semmi empátiát, semmi jóindulatot, ellenben okoskodást, cseszegetést azt kaptunk bőven. Egyébként a szüleinktől is csak elavult, 40 évvel ezelőtt működő tudást és tanácsokat kaptunk, amivel a mai világban semmire sem megyünk!

máj. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/73 anonim ***** válasza:
68%

38.


"mégis arra neveli őket a társadalom, hogy legyenek énközpontúak és mutassák meg hogy ők a Janik, miközben rohadtul nem azok. Majd pedig mindenki csodálkozik, hogy miért van annyi mentális beteg fiatal."


Értem mi akarsz mondani, de akit a "társadalom" (szerintem meg az semmirevaló celeb műsorok, meg a social media) ilyen mértékben befolyásol... az így járt.

A családban kellene valami féknek, kontrollnak, példamutatásnak lenni, hogy ne ez legyen az irányadó.

Ezeknek a szülei valószínűleg ugyan olyan ostoba, értékrend nélküli emberek és ezeknek a fiataloknak majd a gyerekeik is ilyenek lesznek.

Azaz szaporodik a salak.

Gondolom ezzel a közeggel gyakran érintkezel a munkahelyeden, de hidd el a régi időkben sem voltak különbek ennek.a rétegnek a tagjai, csak akkor az elnyomás meg a besugó rendszer miatt, alázatosabban csinálták amit kellett.

máj. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/73 anonim ***** válasza:
30%

Már elég sokszor megkérdezted ezt. Ha eddig nem értetted meg, akkor ezután sem fogod.

Attól hogy a gyerek visszp/fázhat boldog-boldogtalannak még nem lesz jó neki.

máj. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/73 anonim ***** válasza:
45%

" "a mostani idősebbek nagy része alkoholista". "


A statisztikai adatok alapján nem sok különbség van a piálás szempontjából életkor szerint. Csak némi idő kell az alkoholizmus kialakulásához. Valahogy semmi kétségem nincs affelől, hogy 30 év múlva is ugyanennyi alkesz lesz. Drogosból meg még több.

máj. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/73 anonim ***** válasza:
100%

"de amíg mi 20 éves korunk körül kijózanodunk"


Már aki. Ugyanúgy át lehet ejteni bárkit, csak esetleg más etchnikával.

máj. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/73 anonim ***** válasza:
39%

"Egyébként a szüleinktől is csak elavult, 40 évvel ezelőtt működő tudást és tanácsokat kaptunk, amivel a mai világban semmire sem megyünk!"


A szüleid generációja, a boomerek hozták létre az internetet, meg az okostelefonokat, hogy minden fiatal nyomogathassa. Legalább ennek örülj.

máj. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/73 anonim ***** válasza:
0%

" a boomerek hozták létre az internetet, meg az okostelefonokat"


És neked ebben volt valamilyen részed?

máj. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/73 anonim ***** válasza:
80%
Én úgy gondolom, hogy volt, ügyfélszolgálatos voltam egy telefonszolgáltatónál az ezredforduló körül, amikor egyre többen köttették be az internetet. Az is a fejlődés része volt, hogy intéztük a megrendeléseket, fogadtuk a panaszokat. Mások pedig a generációmból építették a hálózatot. Azok, akik a telefonpóznán 6 méter magasan fúrtak-csavaroztak, hogy behúzzák a kábelt, egyszerű szakik voltak, de ezek nélkül nem tudná ma mindenki napi 24 órában nyomkodni a telefonját. Az a fejlődés, aminek köszönhetően most itt tartunk, még a boomer generáció előtt kezdődött, a 20. század végén gyorsult fel, a mai huszonévesek pedig beleszülettek.
máj. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!