Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

A szüleimmel élek jelenleg. Most kezdtem dolgozni egyetem után, tehát még nem vagyok olyan anyagi helyzetben, hogy költözzek.


Probléma: Öten vagyunk a családban, és jelenleg csak én dolgozom. Anyám egészsége nem engedi, ő a háztartást vezeti. Húgom nemrég fejezte be a munkát, kirakták, mert protekció által bekerült a helyére egy másik ember, akit a vezetőség nem utasított el. Öcsém idén államvizsgázik. Egyetem mellett dolgozik, de az a pénz mind az iskolára megy.

A fő probléma apám. Beteg, de nem vészes, igenis tudna dolgozni. Kerüli a munkát, és mindent az egészségére fog. Már nagyon idegesítő. A húgom szintén nem hajlandó munkát keresni, és besegíteni sem anyagilag, pedig lenne miből.


Tehát lényegében minden rámhárul. Csak én segítem a családot anyagilag. Az egyedüli, akit sajnálok, az anyám. Nem tud dolgozni, de valamiből el kell tartani a családot. Így én támogatom anyagilag, így viszont apám és húgom visszaél a helyzettel. Nem fognak dolgozni, mert az én fizetésem "elég lesz".


máj. 10. 21:09
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
67%
Én a helyedben fognám anyámat és elköltöznék vele egy albérletbe.
máj. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
26%
Nem szeretnék az anyád helyében lenni, 11-es és 10-es! Úgy mégis hogy képzelitek, hogy egy másik ember életéről döntötök? Felnőttként az anyával élni különben is kóros!
máj. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
0%
Miért? Az jobb, ha fizeti az albit rezsivel, magának a kaját, minden mást, aztán még az anyjának adjon külön, aki úgy sem magára fogja költeni, hanem a másik 3 emberre.
máj. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
73%
Ezt most honnan álmodtad, hogy az anyjának fogja adni, ha elköltözik?
máj. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
69%

#12

Látom nem sikerült értelmezned a kérdező szavait. A családban csak a kérdező dolgozik. Az anyján kívül mindenki más tudna, csak nem akar. Miért költözne el egyedül és hagyná szrban az anyját? Te ezt tennéd? Hát, nem lennék az anyád helyében...

máj. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
25%

"Miért költözne el egyedül és hagyná szrban az anyját? Te ezt tennéd? Hát, nem lennék az anyád helyében"


Hát ne haragudj, de milyen nő és anya lehet az, aki ilyen semmirevaló férjet választ és semmirevaló gyerekeket nevel fel???

máj. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Oké, látom kifogytál az érvekből :D
máj. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
53%
Azért, 15-ös, mert az anyja egy független felnőtt ember, akit nem lehet bárhol hagyni vagy nem hagyni, mint egy tárgyat, mert az életéről saját jogon dönt.
máj. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

#18

Gondolod hogy az anyja maradna inkább otthon és halna éhen? Oké hát nyilván kell kérdezni előtt hogy hogyan szeretné. De miután mondta hogy jönne velem, vinném.

máj. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
53%
Teljesen biztos vagyok benne, hogy maradna otthon, az éhenhalás szélén. Rengeteg ilyen tehetetlen anya van. Nem hagyja ott a férjét.
máj. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!