Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

A szüleimmel élek jelenleg. Most kezdtem dolgozni egyetem után, tehát még nem vagyok olyan anyagi helyzetben, hogy költözzek.


Probléma: Öten vagyunk a családban, és jelenleg csak én dolgozom. Anyám egészsége nem engedi, ő a háztartást vezeti. Húgom nemrég fejezte be a munkát, kirakták, mert protekció által bekerült a helyére egy másik ember, akit a vezetőség nem utasított el. Öcsém idén államvizsgázik. Egyetem mellett dolgozik, de az a pénz mind az iskolára megy.

A fő probléma apám. Beteg, de nem vészes, igenis tudna dolgozni. Kerüli a munkát, és mindent az egészségére fog. Már nagyon idegesítő. A húgom szintén nem hajlandó munkát keresni, és besegíteni sem anyagilag, pedig lenne miből.


Tehát lényegében minden rámhárul. Csak én segítem a családot anyagilag. Az egyedüli, akit sajnálok, az anyám. Nem tud dolgozni, de valamiből el kell tartani a családot. Így én támogatom anyagilag, így viszont apám és húgom visszaél a helyzettel. Nem fognak dolgozni, mert az én fizetésem "elég lesz".


máj. 10. 21:09
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
63%

Persze, 15-ös, vigye magával albérletbe az anyját, az kell egy nulla megtakarítással rendelkező pályakezdőnek, plusz egy munkaképtelen főt eltartani.


Fizessen plusz egy szobát emiatt és tartsa el az anyját ő egész életében, így legalább a kérdezö nem jut majd továbbra sem sehova anyagilag, nem nagyon tud majd félrerakni sem, ergo ha beüt valami krach, pl. munkanélküliség, legalább a munkaképtelen anyjával ketten lesznek sz*rban, és biztosan könnyű lesz a párkeresés meg családalapítás is, hiszen mindenki olyan párt akar, akinek el kell tartania az anyjàt.


Na ne már. Az anyja választott magának ilyen lusta férjet, ő nevelte fel úgy a gyerekeit, hogy ilyen semmirekellők legyenek. Viselje ő a következményeket.

máj. 14. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%
Oké, ez jogos. De azért ha valakinek jó a kapcsolata az anyjával, nem hiszem hogy ilyen egyszerű a döntés. Én pl szeretem az anyámat, nagyon nehezen tudnám szarban hagyni.
máj. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!