Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Visszamennél a szüleidhez...

Visszamennél a szüleidhez azok után, hogy kirakott téged otthonról?

Figyelt kérdés

A történet a következő: Tegnap előtt volt egy összezördölésünk a szüleimmel, ami odáig fajult tegnap, hogy tegnap miután elmentem otthonról egy egyéni programra, azután nem engedett vissza a lakásba, bebarikádozta magát, a kulcsot belülről berakta a zárba, hogy az ajtót ne tudjam kinyitni, így semmilyen cuccomat nem tudtam elvinni onnan. Ezek után felhívtam a nagyszüleimet, hogy a szüleim kiraktak otthonról, a tegnap estét náluk töltöttem. Tegnap este még a nagyapám felment a szüleimmel beszélni, a cuccaim egy részét sikerült lehoznia. Utána még este az anyám lejött, ment az üres duma, hogy nagyon szeretünk...stb stb (de mondjuk elnézést már nem kért, bár azt 22 év alatt egyszer sem hallottam a szájából...), visszajöhetsz, beszéljük meg a dolgot...stb, de erre nem voltam kívancsi, mert nagyon jól tudom, hogy 2-3 hét után megint ott folytatnánk, ahol abba hagytuk, meg ezzel a tegnap cselekedetükkel átléptek egy olyan határt, amivel a maradék bizalmamat is lerombolták irányukba.


Ti mit csinálnátok ebben az esetben?



máj. 12. 22:46
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
83%
Ha kényszeres gyűjtögetők, az bonyolítja a helyzetet. Ők traumaként élik meg, ha valaki kidobja a lomjaikat az engedélyük nélkül, ezért nem szabad ezt megtenni. Rá célszerű venni őket arra, hogy kérjenek pszichológustól segítséget. Ha ez nem megy, nem lehet mit tenni, célszerű elköltözni. Ettől függetlenül nekik sincs joguk kizárni a lakásból.
máj. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
#11: Itt lehet, hogy azért repültem valójában otthonról, mert kivágtam néhány általa vett, de már nullára ammortizalódott cipőmet a kukába, amit tegnap előtt vett észre....?
máj. 12. 23:57
 13/33 anonim ***** válasza:
40%
Igen, lehetséges, de neki se lett volna joga kizárni téged. Másrészt az a tulajdona volt. Más tulajdonához akkor se nyúlunk, ha kacat, legfeljebb meg lehet kérni, hogy dobja ki. Kényszeres gyűjtögetőkkel még nehezebb a helyzet. Tőlük inkább elköltözni célszerű.
máj. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
#13: Azokat a kivágott cipőket nekem adta és vette, tehát de facto nem voltak az ő tulajdonai (szerintem).
máj. 13. 00:03
 15/33 anonim ***** válasza:
73%

Itt van, írják is, hogy nem szabad a beteg akarata ellenére nagytakarítást rendezni a cuccai közt:

[link]

máj. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
85%
Ha a tiéd volt a cipő, akkor jogosan dobtad ki.
máj. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
95%

Ha így elfajulf a helyzet ne vizsgáld a körülményeket.

Menj el. Beteg sztori nagyon, jobb lesz külön.

máj. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
13%

"Ti mit csinálnátok ebben az esetben?"


ennek a kérdésnek komolyan mi értelme van?

Én: bebasznám kővel az ablakokat és felgyújtanám a picsába a házat

Műs: nyüszítve visszakúszna

máj. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim válasza:
94%
Kerdezo, koltozz el. Engem is kihajitottak otthonrol erettsegikor es utana meg kenytelen voltam hazamenni, de par honap mulva elkoltoztem. Gyorsan szereztem munkat es albit. Hidd el az ilyen nem valtozik, ez csak rosszabb lesz. Plane ha kenyszeres gyujtogetok. En vegul kb 10-12 evvel kesobb a kontaktot is megszakitottam veluk es nem bantam meg. Hidd el, hiaba nem tudsz felretenni meg minden, a nyugalmad tobbet er.
máj. 13. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
55%
Ha a szobádban lévő felhalmozott szemétből 1-2 dolog az övé, miért ők a kényszeres gyűjtögetők???
máj. 13. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!