Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim állandóan azzal...

A szüleim állandóan azzal csesztetnek, hogy kövér vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Leszögezném felnőtt 35 éves nő vagyok, férjnél vagyok, és nem vagyok kórosan elhízott sem, 10-12 kg súlyfelesleg van rajtam, tehát azt sem mondhatjuk, hogy a nyakukon ragadtam, és férjhez sem tudtak adni mert olyan kövér ronda lányuk lennék!

Az utóbbi 4-5 évben valóban nem vagyok már olyan csinos, de mivel alacsony vagyok mindíg is vastagabbnak tűntem sosem voltam sajnos nádszál vékony!

Elköltöztem otthonról 20 évesen más városba és évente 2-3szor megszoktam őket látogatni. Az utóbbi években már semmi kedvem nincs hozzájuk elmenni, mert még szinte le sem szállok a vonatról már kritizálnak milyen kövér vagyok. Állandóan ezt kell hallgatnom és már elegem van ebből, unom!

Ami a vicc az egészbem anyám világ életében sokkal kövérebb volt tőlem, rajta konkrétan minimum 30 kiló felesleg van! Természetesen mai napig azt hallgatom tőle, hogy ő fiatal korában milyen vékony volt, 38 kilo blabla.... Ez egy hatalmas nagy kamu ugyanis 20 évesen szült, és már egész kis koromtól mióta az eszemet tudom kövér volt, plusz láttam a fiatalabb kori fényképeit ott is vastag volt!

Ha ő mindig is kövér volt, és apám az anyámat sosem cseszteti miatta, akkor ők engem miért szidnak folyton emiatt? Nem veszik észre, hogy teljesen bántó és már sok a viselkedésük.

Már azt is hozzám vágták, hogy biztos azért nincs gyerekem sem mert kövér vagyok, meg majd jól elhagy a férjem egy csinosabbért.


máj. 24. 12:23
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
87%
Mit szeretnél mit mondjuk? Szakítsd meg a kapcsolatot. Ennyi.
máj. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
84%
Ne legyél mentálisan ennyire gyenge, vagy ha ennyire zavar akkor minimálisra csökkented a velük folytatott beszélgetést, találkozást!
máj. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
84%
Talán csesztesd vissza anyádat, hogy te nem gondolod úgy, hogy ő nádszál volt ennyi idősen. Férjed is megszólalhatna néha...
máj. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
29%
Fogyjatok le
máj. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
82%
Ha neked jó lenne így, tojnál rá, ki mit gondol és mond.
máj. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem a legközelebbi látogatásodnál az elsö ilyen megjegyzésre közöld, hogy ebböl te nem kérsz. Majd szoljanak ha meg tudják állni az ilyen beszolások mellözését, akkor talán ujra eljössz hozzájuk látogatoba. De addig te elköszönsz tölük. (És tényleg menj el, semmi pillanatnyi szövegükre, igéretükre ne hallgass!)
máj. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
63%

"Leszögezném felnőtt 35 éves nő vagyok,..."


Aztán szépen lassan kifejted, hogy miért is viselkedsz egy nagyra nőtt gyerekként. Aki annyira kihangsúlyozza, hogy ő mekkora felnőtt, annak általában az ellenkezője igaz.


Lehet, hogy ennyi idősen ideje lenne már leválni a szülőkről, mint az ebbe a topikba irogatók 90%-nak. De ez csk egy tipp.

máj. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
29%
Le kell válni anyciékról. 35 éves vagy elvileg…
máj. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

7-es, 8-as szövegételmezés látom nem megy!

20 éves korom óta nem lakok velük, évente 2-3szor találkozok velük!

máj. 24. 18:14
 10/25 anonim ***** válasza:
39%

Nem fizikai leválásról beszéltem, te szerencsétlen, hanem lelkiről. Költözhetsz te Ausztráliába is, ha mentálisan képtelen voltál leválni róluk, mert a jelek szerint képtelen voltál.

A sikerült volna, eleve meg sem született volna ez a kérdés.

máj. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!