Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Alapvetően jó kapcsolat a...

Alapvetően jó kapcsolat a szülőkkel, de egy fedél alatt kb 2 nap alatt biztos történik valami összeveszés?

Figyelt kérdés

Nálatok is van ilyen? Anyukám esetében igaz ez főleg. 28 éves vagyok,10 éve költöztem el otthonról (egyetem miatt,aztán maradtam is a fővárosban). Félévente 1 hétvégére meg szokott látogatni, de most az utóbbi 3 ilyen alkalom már olyan volt hogy több ilyen szerintem nem lesz. Azt vettem észre így "összezárva" nem bírunk már meglenni több napig,főleg hogy az utóbbi években olyan lett aki mindenen megsertodik (nem csak én látom ezt így),problémázik.

Pedig alapvetően nem volt rossz a kapcsolatunk sosem, kb 2 naponta beszélünk telefonon is,de azt vettem észre, hogy már kell az a bizonyos távolság:(


Csak az érdekelne,hogy van-e itt olyan aki szintén tapasztalt ilyet?



máj. 26. 23:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt tapasztalom. Ha egy fedél alatt alvás van, napokig, ott sokkal több az esély a kis vitákra.


Nálunk az az oka, hogy eltér a személyiségünk, a bioritmusunk, életstílusunk. Ráadásul az szüleim egészségügyben dolgoznak, ha egyet köhintek, mert félrenyeltem, már kérdezik, hogy jól vagy, nem vagy beteg, nem akarsz lepihenni, nincs lázad? Tudom, hogy egy szülőnek a gyereke mindig a gyereke marad, de 30 évesen kicsit már zavaró tud lenni az állandó aggódás.


Jóban vagyunk, sokszor van közös program, de inkább nem pártolom az ott alvós eseményeket.

máj. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Katona Dius ***** válasza:
100%

1. Lehet anyudnak van valami problémája, és akaratlanul rajtad vezeti le.

2. Amíg együtt éltetek, igyekeztetek egy közös életet élni, alkalmazkodni egymáshoz. Viszont elköltöztél, kialakítottad a saját életstílusodat, ami már nem biztos, hogy passzol anyudéhoz. Amikor havi 1-2 napot együtt töltötök ez kiütközik, már nem úgy éled az életedet, ahogy ő megszokta. Más szokásokat vettél fel, máshogy mosogatsz/teregetsz/tudja fene, mint nála és ez akaratlanul is konfliktushoz vezethet.

Én 4 éve költöztem el a szülői házból (elég későn, 27 évesen), és bár imádom a szüleimet, nincs az a pénz, hogy én mégegyszer össze költözzek velük. Nagyon más értékek szerint élnek, mint én, más az életritmusuk is, amihez már akkor is nehéz volt alkalmazkodnom, de megtettem. Amióta elköltöztem, kialakítottam a saját kis életemet, és úgy érzem, nem tudnék mégegyszer alkalmazkodni az övékhez. Az övék nem rosszabb, se nem jobb, csak annyira más, hogy nehézségeket okoz az alkalmazkodás. Ha valami miatt mégis össze kellene megint költöznünk, biztos vagyok benne, szeretet ide, vagy oda, egymás agyára mennénk :D

máj. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
22%

Mert a nagy szeretet sokaknál csak addig tart, amíg nem kell alkalmazkodni a másikhoz.


Az mondjuk durva, ha 2 napot sem bír ki együtt a szülő a gyerekével.


Ha félévente jár valaki haza az nem valami bensőséges viszony.


Sok ilyen szülő van, távolról imádja a gyerekét, meg facebookon megy a képmutatás, hogy "drága fiam, lányom".

De ha már együtt kell lennie kisebb időt már baj van.

máj. 27. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem félévente járok haza,szoktam hétvégére havonta csak akkor nem 0-24 közös a program ugye...

Amiről írtam az az,amikor engem látogat meg ő

máj. 27. 06:24
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezért is költöztem el 21 évesen és nem, egy éjszakát nem vagyok hajlandó otthon tölteni.

Felejtős. 2-3 óra oké, vagy egy délután, de hogy ott is aludjak, vagy két napot egymás után együtt legyünk. Kizárt.


Ez van, talán ha nem lenne sértődős, passzív-agresszív és kontrollmániás az anyám, akkor mennék szívesen. Így nem.

máj. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, nálunk is előfordul. Én 22 vagyok, egy városban élünk, 2-3 naponta telefonálunk vagy chatelünk a szüleimmel, de ha hosszabb időt töltök otthon, valamin nagy eséllyel össze fogunk kapni :D

Még nem nagyon jöttem rá, mi a pontos oka ennek. De azt pl. észrevettem, hogy a szüleim kevésbé tudnak érzelmi támaszt nyújtani és inkább mindig gyakorlati tanácsokkal bombáznak, emiatt azt érzem, hogy nem hallgatnak és értenek meg igazán. Ez pedig sokszor frusztrál, mert ha pl. elfog a szorongás a suli miatt, olyankor nem arra van szükségem, hogy elárasszanak stresszcsökkentő tippekkel (ezeket magamtól is ismerem már), hanem arra, hogy együttérezzenek velem, és kifejezzék a megértésüket a helyzetemmel kapcsolatban. És amikor egy ilyen helyzetben ezt nem tudják nekem megadni, frusztrálttá válok, amitől ők is befeszülnek, és kész a baj...

De ez nyilván egy egyéni eset. Másoknál meg máshogy történik. Azért nem véletlen, hogy inkább a leválás és a külön élés van ösztönözve, azt hiszem, okkal nem él manapság együtt, egy fedél alatt három generáció :)

máj. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez ilyen, mindenki külön van már, persze hogy nehéz. Nálunk is van ilyen. Anyám elég speciális eset, fura huzásai vannak. Anyósommal a kapcsolat jobban szemlélteti a helyzetet. Nagyon aranyos, jóindulatú meg minden, de túlzottan anyáskodik , pörög. Most ez rosszul hangzik tudom😀 ez legyen a legnagyobb gondom..de pl amikor ott az asztalon a paradicsom, meg a többi kaja , mindenki eszik és akkor elkezdi 5 percenkent hogy egyek paradicsomot, meg stb..a 3.nap már ingerültebben szoktam szólni hogy köszönöm, látom hogy ott van, majd szedek ha kérek. Meg hozza utánam a papucsot vagy valamit hogy vegyem fel..momdom oke ha fazik a labam felveszem majd. Meg lehet sótlan a leves..és ezt kb 5x elmondja..mondom oke akkor majd ha akarom megsózom..szóval nem nagy dolgok de mintha 10 éves lennék...egy idő után zavaró.
máj. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!