Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi volt az eddigi legnagyobb...

Mi volt az eddigi legnagyobb összeveszésed a szüleiddel?

Figyelt kérdés

33 éves vagyok, nem lázadó tinédzser... ennek ellenére a napokban annyira durván összeveszésünk apámmal, hogy az minden eddigin túltett. Olyan embereket keresek, akiknek voltak nagy összeveszéseik valamelyik vagy mindkét szülőjükkel. Olyan veszekedésekre gondolok, amelyek tényleg nyomot hagytak bennük egy életre... Kérlek, ha nem bánjátok, írjátok le a saját sztoritokat, és hogy azóta mi a helyzet, beszéltek-e, vagy hogyan rendeztétek, ha egyáltalán...?

Mi most egyáltalán nem beszélünk, és nem tudom, hogy mikor fogunk újra. És ez a helyzet rettentően sokkoló számomra...

Előre is köszi!

(Ui. kérlek, aki csak szurkálódni akar, az máshol tegye, köszi)



2021. jan. 7. 19:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Ne erőltesd szerintem ezt az apás témát 33 évesen. Ha ilyenkor se megy akkor felesleges... Az én apám, az ő apja is stb... Mind elviselhetetlenek nyugi, gyakori az ilyen
2021. jan. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%

Már nem szoktunk, idegbeteg, ha felbassza magát inkább úgy teszek mintha nem lennék ott... a legdurvább az volt hogy azt hitték drogot vettem be, miközben nyugtatót(kellett mert munkanélküli voltam és nem bírtam már), és kihívta a rendőrséget, megvert, én elvágtam a nyakam és kórházba kerültem.

A másik pedig az hogy anyámat verte mert nem volt lepókhálózva...


L/25

2021. jan. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
87%

Mindenbe beleköt

Egyik nap meguntam és kicsúszott a számon hogy ne ossza már az eszet a számítógép előtt ülve ,mikor anyával mi körbeugráljuk

Seperc alatt eljutott a k.rva anyázásik, hül.ye picsáig, ő tart el engem , nekem ebben a házban kuss a nevem , nem beszélhetek

5 napig egymásra se néztünk , aztán anya a kezembe nyomta a telefont amikor vele beszélt én köszöntem hogy szia ő meg úgy tett mintha semmi se történt volna

Ennek már vagy 3 hónapja de sose felejtem el

Nem igazán vannak vitáink mert én mindig csak nyelek és kussolok de akkor alapból ideges voltam és beszóltam

Ahányszor összevesztünk mindig az volt a vége hogy levegőnek nézzük a másikat, aztán eltelik x nap és mintha mi sem történt volna

Ha ránézek elképzelem ahogy olyanokat vágok a fejéhez , ami miatt biztos agyonverne

Az lenne a legjobb mondjuk, nem kéne többé elviselni...

2021. jan. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mi volt, de anyám 2 hétig nem szólt hozzám, azt mondta nem vagyok a gyereke. :D Amúgy az ő hisztije volt értelmetlen. Kibékültünk utána, de sose lett jó a kapcsolatunk. A tiétek sem lesz soha jó apa fia kapcsolat.
2021. jan. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
10%
Ha nem lesznek, már nem lesznek viták.. előbb utóbb meghalnak.. :-) És nem csesztetnek.. (ugye milyen rosszul hangzik?) Bárkit elvihet az ördög.. bármikor.. nem szabad komolyan venni a vitákat.. egyik félnek sem.. mikor nem lesznek, és valahol sétálsz.. jön egy sugallat, hogy : úgy kérdeznék tőle valamit.. megkérdezném neki is tetszik ez a naplemente.. stb.. odafordulnék.. de nem lehet.. mert már nincs.. Kérdés.. milyen emlékeim vannak .. hogy legutóbb elküldtem a francba? Vagy hogy tudta, hogy szeretem? Mikor meghalt.. ? minden vitánk ellenére? .. Van, hogy távolról szerethető valaki.. :-) mert full kretén.. de akkor is.. a szülő azért felnevelt.. mikor sírtál nem aludt.. elfelezte veled a kiflijét.. holott esetleg.. önzőnek született.. lehet nem tökéletes.. de nem ismerted fiatalon.. lehet a gép előtt ül. olvastam itt.. de fiatalon biztos nem.. fogalmad sincs milyen álmai voltak.. ki volt fiatalon.. a leélt életét nem is számolod, csak hogy most mit csinál.. meg sem ismered , és meghal.. csak gyerekként ismered.. mert szülőként bánt veled.. felnőttként.. már nem kell szülő legyen.. lehet vele pecázni, sörözni, beszélni, megismerni.. emberként is..
2021. jan. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

17 évesen, anyámék válásakor 2 tűz között voltam, én egy békeszerető ember vagyok így próbáltam minden rokonnal jóban lenni, hiszen ők nem tehetnek semmiről. (Gondolok itt pl. mamámékra) Aztán ha ezzel beszéltem, az volt a baj, ha nem beszéltem vele, akkor az. Ha átmentem rokonhoz, az volt a baj, ha nem mentem meg az. Még a Németországban élő rokonok is írtak egy fenyegető levelet, HOZZÁM! Hogy én mit képzelek.

Azóta inkább nem tartom senkivel a kapcsolatot, boldog vagyok! 😂

2021. jan. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem alapból jó a kapcsolatom az apámmal, de ahogy idősödik, sok mindenben megváltozott a viselkedése.

Külföldön élek, néha látogatok haza. Mivel a szüleim elváltak, nekem külön kell látogatni őket. Egy alkalommal csak pár napra mentem haza, ügyeket intézni, ő pedig erőltette, hogy az alatt a pár nap alatt látogassam meg megint, meg megint meg megint. Egyáltalán nem érdekelte, hogy van más dolgom is, plusz a nagymamámat sem láttam régóta, és hát ki tudja, láthatom-e még, hisz' nagyon idős...

Mondtam neki, hogy megpróbálok menni még egyszer hozzá is, de nem ígérem meg. Nem sikerült, elcsúsztam a dolgokkal. Erre a telefonban üvöltözött velem, hogy "Mi van bazdmeg, már ennyire se vagy képes?"

Lehet ez nem tűnik durvának, de a mi családunkban ez a beszéd elképzelhetetlen, sosem beszélt velem még csak hasonlóan se. Hónapokig nem kerestem akkor, ő sem keresett. Én léptem felé, de csak azért, mert abban az évben volt az esküvőnk (emiatti ügyintéz végett voltam otthon arra a pár napra is), és nem akartam, hogy emiatt ne jöjjön el... Ő úgy könyveli el a mai napig, hogy nem rontott el semmit. Persze bocsánatot se kért, sőt a család többi tagjának úgy adta elő, hogy én milyen szemét voltam.

Nekem ez a szitu azzal tetőzve, hogy nekem kellett úgymond kezdeményezni teljesen betette a kaput, évek teltek el, de tudom, hogy sosem lesz olyan jó a viszonyunk, mint előtte volt.

Olvasva mások történetét azért tudom, hogy ez kismiska.

2021. jan. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy megosztjátok ezeket! Szörnyű, persze, hogy sok ilyen eset van, nekem most mégis segít látni, hogy nem vagyok egyedül ezzel a francos helyzettel...

Amúgy kibékülnék én vele, még bocsánatot is kérnék azért, ami részemről volt helytelen - csak éppen ő nem ilyen egyszerű eset, hogy csak úgy ki lehetne békülni vele...

KISSÉ elcseszett nevelést kapott a saját szüleitől :/ (Isten nyugosztalja mamát és papát, imádtam őket, de ebben nem voltak jók...)

2021. jan. 7. 21:42
 9/23 A kérdező kommentje:

21:36os, szerintem nem kismiska, elég durva, hogy ilyet szólt be, és hogy sosem volt képes belátni.

Ilyen az enyém is. Keresztül gázol rajtam, olyan bántásokkal, hogy megfagy a levegő, aztán pedig értetlenül néz, ha bárki szól neki arról, hogy ez durva volt - majd pedig teljesen kiakad rajta, és akkor aztán kő kövön nem marad.

2021. jan. 7. 21:46
 10/23 anonim ***** válasza:
62%
9.. de jók voltak.. a háborús időkben örültek, ha kiló kenyér volt.. a gyereknek nem voltak jogaik.. külön asztalnál ettek a felnőttektől.. más volt a gondoskodás fogalma.. kb az "adsz neki enni.. " nyilván volt jobb is, de nagy átlagban ez volt a standard.. ne mai szemmel nézd..
2021. jan. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!