Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan, aki huszonévese...

Van itt olyan, aki huszonévesen már egyik szülőjével sem tartja a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Apámmal több mint két éve nem beszéltem (ma véletlenül megtudtam, hogy ez neki igazából fel se tűnt, ezen borultam ki, és ezért is írok ki kérdést), anyámmal meg mostanában romlott meg a viszonyom, bár vele jó lenne helyrehozni (csak épp nem sok reményt látok).

Szóval rajtam kívül van még ezen az oldalon ilyen "szerencsétlen"?

Nem tudom, ezt hogy lehetne feldolgozni.



2012. aug. 12. 19:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Apámat vagy 20 éve láttam utoljára, anyu meg lassan 3 éve, h meghalt.

Feldolgozni? Azt nem lehet, egyszerűen nem kell a dologgal foglalkozni. De ha te szeretnél békülni, akkor rajta, próbálkozz, mert lesz majd idő, amikor már késő lesz.

31/N

2012. aug. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy utoljára 14 éves koromban beszéltem a szüleimmel utoljára , mert gyermekotthonba kerültem mivel mind a ketten alkoholisták és csak folyton veszekedtek . A testvéreimmel rendesen tartom a kapcsolatot de őszintén mondva a szüleimmel nem is szeretném mivel soha se foglalkoztak velem sőt inkább a testvéreim neveltek fel . Most egyébként 26 éves vagyok .
2012. aug. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Hát igen, így könnyebb lenne, ha hamar megszakadt volna a kapcsolatom velük, de sajnos húsz évig voltak házasok, 18 éves koromig meg én is velük laktam, nem tudtam előbb elköltözni.

Bár apa sokszor ivott, alkoholistának nem nevezném, és bár sokszor vertek minket (miután egymással összevesztek rajtunk vezették le), meg kínoztak minden lehetséges módon, ettől még menthető lett volna a kapcsolat.

Ami úgy érzem, végleg közénk állt, hogy az érzelmi intelligenciájuk egyenlő a nullával, és képtelenek az önzetlen szülői szeretetre. Ez az, ami igazán fáj.

Csak egy apró mozzanat: anya tudja, hogy egyetemista vagyok, per pillanat nagyon rossz anyagi helyzetben, mégis folyton elhord mindennek, hogy nem hívom fel őt gyakran (párom telefonján...). Tegnap tudtam meg, hogy hetek óta van pénz a kártyáján, és még most is arra vár, hogy én hívjam :(

De ez tényleg csak egy nagyon apró és jelentéktelen tény, sokkal nagyobb bajok vannak sajnos :S

2012. aug. 12. 20:08
 4/13 A kérdező kommentje:

Ez a huza-vona készít ki, hogy néha úgy érzem, én vagyok a rossz, mert otthagytam anyát, és nem foglalkozok vele eleget, néha meg úgy, hogy nekem van igenis igazam, és nem vagyok olyan rossz, mint amilyennek beállít.

Ha legalább ugyanazt érezném mindig...

2012. aug. 12. 20:15
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki,hogy megszabadultál tőlük.Szerencsés vagy.Ne sajnáld őket.Az ilyen szülőknek legszívesebben eltörném mindkét kezét.Miután talpra álltam,én sem tervezem apámmal tartani a kapcsolatot,mert már elegem van belőle.Anyámmal szeretném,de neki apám az első,szóval vele is összeveszés lesz.Vannak kapcsolatok,amiket nem lehet megmenteni és kész.
2012. aug. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezeket csinálták akkor jobb hogy el jöttél onnan . Én a helyedben nem is foglalkoznék velük egyébként míg otthonba nem kerültem nálam is hasonló volt a helyzet csak az én szüleim már reggel 8 kor be voltak rúgva és minden nap ez volt . Ha normális szülők lennének akkor tartanám velük a kapcsolatot de ahogy a te esetedben is nem ez a helyzet nem foglalkoznék velük mert az ilyen igazából nem szülő .
2012. aug. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

És utolsó, tőled is elvárják, hogy keresd őket, meg nem értik, hogy miért nem foglalkozol velük többet?

Mert nálam ez a helyzet :S

Még csak nem is értik, hogy valamit elcsesztek...

2012. aug. 12. 20:42
 8/13 A kérdező kommentje:
Jaj, bocsi, ez amolyan rosszul megfogalmazott költői kérdés volt a részemről...Nyilván nem várják.
2012. aug. 12. 20:43
 9/13 anonim ***** válasza:
81%
Igazából mielőtt el kerültem otthonról akkor se foglalkoztak velem . Utána pedig nagy ívben tettek rám . Talán még azt se tudják már hogy létezem .
2012. aug. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Hát, nekem valahol ez megkönnyítené a dolgomat.

Ha egyértelműen szarnának rám, és nem várnának el semmit.

2012. aug. 12. 20:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!