Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan, aki huszonévese...

Van itt olyan, aki huszonévesen már egyik szülőjével sem tartja a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Apámmal több mint két éve nem beszéltem (ma véletlenül megtudtam, hogy ez neki igazából fel se tűnt, ezen borultam ki, és ezért is írok ki kérdést), anyámmal meg mostanában romlott meg a viszonyom, bár vele jó lenne helyrehozni (csak épp nem sok reményt látok).

Szóval rajtam kívül van még ezen az oldalon ilyen "szerencsétlen"?

Nem tudom, ezt hogy lehetne feldolgozni.



2012. aug. 12. 19:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
59%
Kérdező, én 26 éves korom óta (22 éve) nem tartom a kapcsolatot a szüleimmel. És nem érzem emiatt magam szerencsétlennek...
2012. aug. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
A szerencsétlen idézőjelben van, remélem nem értetted félre.
2012. aug. 12. 22:03
 13/13 anonim ***** válasza:

apámmal én sem tartom a kapcsolatot, utoljára talán 3 éve találkoztam vele, akkor is véletlenül összefutottunk, de nem úgy tűnt, mintha annyira örülne, h lát.

most tudtam meg, h elköltözött az ország másik felébe az új családjával, de amúgy nem is izgat a dolog.

anyummal nagyon jóban vagyok, szóval a kérdés nem igazán nekem szól.


viszont azért válaszolok, hogy én hogyan látom ezt: ha a szüleid EQ-ja 0, akkor kár forszírozni. ne te érezd magad kellemetlenül emiatt, hiszen nem a te hibád. megértem, hogy nehéz, hiszen az emberek többségének az a természetes, h jóban van a szüleivel, támogatják egymást lelkileg, és lehetőség szerint anyagiakban is. ha nálad ez nem működik, akkor sajnos pont az erőltetés miatt fogod egyre inkább xarul érezni magad. szélmalomharc...


ismerek egy lányt, akinek sajnos nem él már az édesanyja, az apja pedig hasonlóan érzelemhiányos mint a te szüleid. néha illemből beszél vele, szoktak találkozni, de a lánynak van saját élete, és teljesen függetlenítette magát az apjától. ha kell, a jég hátán is megél, de segítséget nem fogad el. kicsit talán irigylem is, h ilyen önálló már fiatalon, mert nekem a popóm alá volt téve minden, és sokkal nehezebb magamat rávenni arra, h küzdjek a dolgokért... viszont gyakran sajnálom őt, hiszen érzelmileg nincs olyan ember az életében, akire 100%ban számíthat, és bízhat benne... :(

2012. aug. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!