Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért megvetendő az, ha a...

Miért megvetendő az, ha a szüleim támogatnak?

Figyelt kérdés

A férjemmel még a húszas éveink elején-közepén járunk.

Házhoz is szüleim segítségével jutottunk. Ezt nem úgy kell érteni, hogy lecsaptak az asztalra tíz millát, hanem le van papírozva, hogy mivel én hozzájutottam egy házhoz (5M), ezért nem jár semmi a szülői házból. Az ötmillióból három így jött ki, a maradék kettőt törlesztjük nekik.

Természetben is segítenek, őstermelők, tehát hús, tej, tojás nekünk ingyen van.

Viszont már idősebbek és nagy valószínűséggel én vagyok az egyetlen gyerek aki a környékükön marad. A férjemmel heti többször átmegyünk, kivesszük a kezükből a munkát.

Egy másik oldalon volt egy fórum, aminek a lényege, hogy hogy a fenébe élnek meg a fiatalok, mit ad isten, gyerekkel.

Én itt válaszoltam, nem dicsekvően, hogy tényleg rohadt nehéz lenne, én se találok munkát, kicsi gyerek van, jaj mi lenne anyuék nélkül.

Úgy nekem ugrott jó pár ember, hogy csak na.

Persze az le volt Sz.rva, hogy írtam, hogy sütöm a kenyeret, mert fél áron kihozom így, igaz, nem olyan, mint a bolti, ez évben túrom a kertet, mint egy vakond, stb.

Voltam minden, csak fehér ember nem (privátban kaptam az ívet, hogy kitartott ... vagyok, önállótlan, inkompetens)

Olyan szinten kaptam az ívet, mintha a szüleim az apdét menüt fizetnék nekem, meg lazán lecsengették a pénzt egy rózsadombi háromszintes villára. Szinte folyt a gyűlölködés a monitorból.

Végül töröltettem a modival az összes hozzászólásomat.

Oké tudom, hitelválság, stb, apósék is nyakig vannak a svájci frank hitelben, messze laknak, de mikor apám haverja arra ment (kamionos) összeállított anyukám egy túlélőcsomagot, disznózsírral, kolbásszal, szalonnával, zsugorfólia liszttel.

A szüleim is abban nőttek fel, hogy a szülők segítenek a gyerekeiknek, ha tudnak, ők is sokat kaptak a nagyszüleinktől, úgy vannak vele, hogy most ők jönnek. Én meg majd a lányomat támogatom orrba-szájba.



2013. febr. 25. 05:13
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Egy másik fórumon válaszoltam valami ehez hasonlót

"Ha belegondolok mi lenne a szüleim nélkül te jó ég. Éheznénk, nem lenne otthonunk stb..."

Itt letámadtak, hogy a szüleim nyakán vagyok, oda szültem babát (az adott fórumon vissza lehet nézni a hszeket), stb...

Mikor meg mertem mondani, hogy nem a szüleinkkel élünk, jött a fröcsögés, stb...

Egy darabig védekezni próbáltam, majd végül kiléptem, írtam a modinak, aki a fórum azon részét le is törölte.

Vissza se megyek arra az oldalra.

2013. febr. 25. 12:01
 12/13 anonim ***** válasza:

A rosszindulattal sajnos mindenütt lehet találkozni. Sok megkeseredett, befásult ember van, aki azon éli ki a frusztrációit, hogy mások élete felett ítélkezik, másokat cseszeget, pedig minden bizonnyal a saját háza táján is lenne mit söprögetni.

Ennyit erről.


Szuper a családod, az enyém is ilyen, amiben tudunk, segítünk egymásnak, nálunk ez a természetes. Sőt, örülünk, hogy segíthetünk, a szüleim is örülnek, ha tudnak segíteni, így van ez, ha valakit szeretünk és törődünk vele.

2013. febr. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Kedves kérdező, szerintem nem vagy egyedül ezzel. Én úgy látom, hogy ezen az oldalon a frusztrált emberek élik ki a beteges hajlamaikat. Ahogy más is írta, hogy letámadták. Hát engem szintén. Valaki írta, hogy nem volt jó a hangnem. Engem is ez a vád ért. Igen lehet írott szó után nehéz lehet kikövetkeztetni, ki hogy értelmez valamit. De nálam is az történt, hogy nyomdafestéket nem tűrő stílusban reagáltak.

Voltam én minden.

Az emberek többsége oda se figyel mit kérdeztél, mondtál pontosan, csak kiemelnek egy adott dolgot és azon kérődznek. Azért mert ők valamiért elkeseredettek, vagy nehéz az életünk, ráugranak valakire hogy levezessék a feszültséget. Tipikus proli viselkedés. Senkinek nincs joga ítélkezni a másik embere felett, az élete, az érzései, gondolatai miatt.

2013. febr. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!