Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan reagáltak a szüleitek,...

Hogyan reagáltak a szüleitek, mikor elköltöztetek otthonról? És Ti hogyan kezeltétek a helyzetet?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, és a szüleim ki vannak akadva, hogy el akarok költözni. Egyszer már végig mentünk ezen a procedúrán, illetve külföldön is éltem már, és most megint ott tartunk, hogy érzelmileg zsarolnak, illetve azt mondják, hogy tőlük akkor semmilyen támogatást nem kapok.

Még egyetemre járok, azért addig, amíg nem végzek, mindenképpen otthon akarnának tartani.

Egyébként 'itthon' a 'család' nem is beszél, szüleim már néhány éve normálisan egymáshoz sem szólnak, de már ismeretlenek előtt sem (szal már a képmutatási időszakon is túl vannak). Nem figyelnek rám, nem támogatnak a terveimben, az az érték számukra, hogy otthon vagyok. Mégsem értik az indokot, miért akarok elköltözni.

Apu azt mondja, hogy "nem rád tartozik az, hogy milyen kapcsolatunk van anyáddal", közben meg együtt élünk, ember!!... Elképesztő!

Az az igazság, hogy a héten odaadtam a kauciót a helyre, ahova költözöm majd. Hogyan tudathatnám normálisan a szüleimmel, hogy a hétvégén költözöm? És hogy reagáljak a kifogásaikra?

Azt tudják, hogy terveztem, csak azt nem még, hogy megyek is. A struccpolitikát folytatják, azt hiszik, ha nem beszélünk valamiről, az meg van oldva, lerendeztük.


Elnézést, hogy egy kisebb regényt írtam!



2013. márc. 8. 16:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Mondd ki nyíltan: anya, apa, elköltözök. Lesz sírás, jajveszékelés, ordibálás is talán, fenyegetőzés meg biztosan. Ez, így kívülállóként egy "hisztinek" tűnik szüleid részéről, amit le kell győzniük. Azt nem tudod elkerülni, hogy Te légy a "fekete bárány" - sajnos ezen túl kell esni.


Én is átmentem már egy kicsit ezen, mikor megmondtam (már 5 éve pesten élek albérletekben) anyámnak, hogy már nem a vidéki ház az otthonom. Sírt, megsértődött, stb. De ha beleszakadok sem az lesz már. A szülők ezt nehezen fogadják el, az értelmes megbeszélés meg szerintem a Te esetedben sem használna, mint nálam sem...


Úgyhogy, summa-summarum: kerek-pered megmondani, karakánul, akár még keményen is, és nem bedőlni, engedni a hisztinek!

2013. márc. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%

Én amondó vagyok, hogyha vagy elég nagy ahhoz, hogy elköltözz otthonról, akkor legyél elég nagy ahhoz is, hogy ki tudd fizetni a bérleti díjat, ellásd/eltartsd magad. Nem írtad le, hogy pontosan milyen támogatást is vonnának meg tőled a szüleid, de ha anyagiakról van szó, akkor én abszolút megértem. Én sem szívesen fizetnék ki plusz x tíz ezer forintot, csak mert a kicsi lányom úri ízlésének nem felel meg, hogy otthon engem és a férjemet kell kerülgetnie.


Ha egyéb, pl érzelmi támogatást akarnak megvonni tőled, akkor meg tök mindegy, eddig sem támogattak, mi fog változni? Semmi...


Eléjük állsz, megmondod hogy költözöl, letetted a kauciót és kész. Nem kell túlragozni, felnőtt vagy, majd megbékélnek, esetleg megkérheted őket, hogy segítsenek költözni, hátha feljön bennük némi szülői ösztön. Ellenben én nem hoznám fel indoknak a kapcsolatukat, tényleg nincs közöd hozzá, hogy ők egymással mit művelnek. Nem veszekednek ordibálva, szimplán csak nem tudnak kommunikálni, ez nem a te dolgod, nem zavar a tanulásban, nem zajos stb. Ne te legyél az gyerekként, aki mégjobban elmarja őket egymástól és vitát kezdeményez kettejük között, hogy miért egy rakás sz*r a kapcsolatuk.

2013. márc. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nagyon hasonló helyzet volt itt is, és csak évekkel később jöttem rá, miért akartak otthon tartani bármi áron...


A tesóm már akkor kirepült, és a szüleim házassága tizenéve romokban volt, viszont közös pont voltam, én voltam az "ok" amiért együtt maradtak, és minimálisan kommunikáltak. 5 hónapon át ment a huzavona, próbáltak szép szóval, zsarolással, mindenfélével meggyőzni, a végén még idióta indokokkal a pénzemet is elkérték tőlem, csak hogy ne tudjak menni, de sikerült, elköltöztem.


Egy hónapon belül anyám beadva a válópapírt, elköltözött, és gyakorlatilag azóta semmi kapcsolat nincs köztük. Nekem emg apámmal nincs, mert ő továbbra is engem hibáztat.

2013. márc. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1-2 hete én is hasonló kérdést tettem fel. Nálunk mindennaposak itthon a viták, de még nem is ez a legnagyobb gond, hanem az, hogy a piti ügyeken megy a k*rvázás meg ordibálás állandóan, de a valódi problémákról meg tudomást sem vesznek. Csak mondogatok-mondogatok, közben a családi vállalkozás szépen lassan csődbe megy, apám a másik munkahelyén nőzik, a húgom pedig drogos lett. Én meg végig kell nézzek mindent, és hiába kiabálok, senki nem vesz észre semmit, tesznek egymásra. Aztán eljutottam arra a pontra, hogy szintén 21 évesen, most már el akarok költözni. Kerestem egy 150 km-re lévő gyakorlati helyet egy nagyon jó hírű cégnél. Erre kiakadtak, főleg anyám, hogy ha el is megyek, ott majd éhezhetek, mert egy fillért nem fogok kapni tőlük, ne számítsak itthonról semmire, és hogy miért nem jó nekem a szomszéd városban valami kis cégnél a gyakorlat. Nem érti meg, hogy ebből a bolondok házából szabadulni akarok (már többször kishíján idegösszeomlást kaptam, a barátom az utóbbi 1 hónapban kétszer majdnem hívta a mentőket, olyan állapotba kerültem anyámtól meg apámtól). Lassan már ha meglátom őket, égnek áll a hajam is.

Túl sokat nem segíthettem, de így, leírva a történetem, talán tudni fogod majd, hogy nem vagy egyedül ezzel a helyzettel. :)

2013. márc. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bizony én valamilyen szinten a szüleiddel értek egyet, pedig alig vagyok idősebb nálad. Valóban rád nem tartozik, hogy milyen a párkapcsolatuk. Ők úgy döntöttek mindenezek ellenére együtt maradnak, innentől pedig az ő dolguk. Lehet számodra ez rossz példa, de beleokoskodni, nincsen jogod. Egy kapcsolatot, hogy igazából milyen mindig csak az a két ember tudja megélni, akik között a párkapcsolat van: valószínű meg van az érzelmi okuk, hogy miért maradtak együtt, neked ezt tiszteletben kell tartani. Ez egy ugyanolyan döntés, minthogy te pedig elköltözöl. Hogyan akarod, hogy tiszteletben tartsák a te döntésedet, ha te se tiszteled az övékét? Aztán maga a költözés: miért akarsz elköltözni? Mert rossz az otthoni légkör, vagy, mert megértél az önálló életre? Ha az előbbit választod, akkor te bizony menekülni akarsz otthonról, és bizony, akkor másutt se fogod jobban érezni magad, mert lelkiekben kislány maradsz. Ebből következik, hogy ha valóban felnőtt nő vagy, aki különköltözik, ne akarj szülői támogatást. Ha felvállalod, hogy különélsz, akkor magadat kell eltartani, vagy pedig maradj otthon. A másik meg a költözés: nagy lépésről van szó, fel kell készíteni őket. Oké, hogy közlöd, hogy tervezed. De nyugodtan ki lehet kérni a véleményüket, hogy pl.: segítsenek a lakásválasztásban, ők milyen lakást ajánlanak stb... Aztán ha meg van a választott lakás, érdemes lett volna azt is megmutatni nekik, elmondani, hogy "anya, apa, itt akarok lakni, le fogom tenni a kauciót, hamarosan beköltözöm..." Szóval a felnőtt és érett lépés véleményem szerint ez lett volna, nem pedig az, hogy sunyiban leteszed a kauciót, majd összepakolod a cuccaid és mész. Biztos meg van az okod, hogy ilyen formában távozz, de ezzel a lépéseddel, csak tovább rontod a kapcsolatot velük.
2013. márc. 9. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
4. vagyok. Szerintem meg igenis joga van egy gyereknek ahhoz, hogy beleszóljon a szülei ügyeibe - legalább olyan mértékben, amennyire az ő életét befolyásolja a dolog. Pl mikor apám megy a barátnőcskéjéhez, napokig vita megy itthon, egyik jön hozzám, szidja a másikat, majd 5 perc múlva jön a másik, szidja az egyiket... azt várják, hogy az egyikük mellé álljak és ha megteszem, az mellé állok, akinek szerintem igaza van, a másik kész hadjáratot képes indítani ellenem. Két szék közé vagyok szorítva és a vége csak az lehet, hogy én járok rosszul, holott én csak áldozat voltam az egész szituációban. Közben meg csak sima lelki szemetesnek vagyok használva mindkét részről (mintha nem lenne egyetem meg munka mellett elég saját bajom), az sem érdekli őket, hogy épp másnap fontos vizsgám lesz vagy hogy kivagyok idegileg - csak zúdítják rám a saját házasságbéli problémáikat. Ha nem beszélnek egymással, az meg azért nehéz gyerekként, mert tőlünk várják a közvetítő szerepet, ami hasonlóképp nehéz. És ez az, ami miatt van beleszólásunk az ügyekbe. Vagy ne csodálják, ha elköltözünk - na, onnantól nem lesz beleszólásunk, mert már nem lesz hatással a mi életünkre a cívódásuk.
2013. márc. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!