Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet, hogy azért nem tudok...

Lehet, hogy azért nem tudok férfiakkal normális kapcsolatot kialakítani, mert apa sosem foglalkozott velem?

Figyelt kérdés

Kiskoromban állandóan veszekedtek a szüleim, emlékszem, apa mindig csak úgy fogta magát és elköltözött egy-egy ilyen alkalmával. Aztán persze mindig visszajött pár nap múlva. Ez régen volt, már nincsenek együtt, nem is bánom. Apával azóta nagyon ritkán találkozunk, amikor mégis, akkor is azt érzem rajta, hogy csak kényszerből van velem, kötelességből. Nem tud velem beszélgetni, nem is nagyon próbálkozott soha, nem érdekli, hogy mi van velem.

Normális kapcsolatom még soha nem volt, mindig attól rettegek, hogy kihasználnak, nem fognak eléggé szeretni. Lehet összefüggés?


2013. máj. 17. 15:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
tudnék példát is meg ellenpéldűt is. bonyolult dolgok ezek. a húgomra (féltesó, más apától) sosem volt kíváncsi az apja, nem is nagyon látogatta, néha évekig felé se nézett. hasonló problémákkal küzd, mint t e azzala különbséggel, h ő nem fél attól, h kihasználják, ellenkezőleg, nagyon akar pasit, de ők meg vhpgy félnek tőle, mert olyan furán csinálja. vhpgy nem találja meg velük a hangot. egy másik barátnőm gyönyörű, idilli családban nőtt fel, szerető és gondoskodó apukával. ő sem találja a férfiakkal a hangot, vhogy sosem akarnak "komolyan" kezdeni vele.
2013. máj. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Ez csak a srácokra áll. Azok a pasik akik nem láttak apakéápet, képtelenek normális családot felmutatni. Max. akkor ha a nő erősebb náluk, és összefogja a családot.
2013. máj. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogyan már előttem is írták, ezek valóban nem egyszerű dolgok. Az emberi lélek nagyon bonyolult. De nagyon is közrejátszhat az apa képe, a családi minta a párkapcsolatok kialakításában. Az egyik barátnőm elment szakemberhez,(pszichológushoz), mert egyszerűen nem tudott normális párkapcsolatot kialakítani, valami okot mindig talált a szakításra 2-3 hét után, még ha az a legpitibb dolog is volt, már-már egyből a rosszat kereste a férfiakban. Kiderült, hogy neki is a családi viták miatt, az apai kép miatt vannak ezek a dolgai, hogy a családi veszekedésekből neki a rossz maradt meg, és tudat alatt már a végét keresi egy kapcsolatnak amikor az még el sem kezdődött. Énkép zavara van, bizalmatlan. Szerintem érdemes elmenned neked is pszichológushoz, ugyanis még nem léptél túl ezeken a családi dolgokon, még ha te azt is gondolod. Barátnőm is most rendszeresen jár pszichológushoz, azt ajánlotta neki a doki, hogy ameddig az énképe, és a hozzáállása nem változik, addig ne is kezdjen kapcsolatot, mert ugyanúgy vége lesz, legyen amúgy akármilyen normális egy pasi..
2013. máj. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
kb ugyanebben a helyzetben vagyok, és én is így érzek. ezek szerint akkor összefüggnek ezek a dolgok. a legjobb, amit tanácsolhatok, hogy hagyd figyelmen kívül ezeket a gondolatokat, mert én is ezt teszem.
2013. máj. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet.

És az még inkább lehet, hogy anyukád nagyon erősen rádtelepedett, apukád kirekesztve és mellőzve érezte magát, egy darabig harcolt (ezért ordítozott), aztán feladta és elköltözött. Nem is csoda.


Így te megmaradtál anyuka örök pici kislányának. Leginkább anyuka a fő bűnös abban, hogy nem tudsz férfiakkal kapcsolatba lépni és maradni, nem az apukád.


Mindig attól fész, hogy kihasználnak és nem fognak szeretni - ugyan hányszor hallottad ezt anyukádtól, amikor kicsi voltál és apu már nem volt veletek? mennyit szidta apukádat? Na?


Apukád elvesztette veled a kapcsolatot, "hála" az édesanyádnak és egy önmaga gyávaságának, ezért nfélszeg a társaságodban.


A helyedben elmennék egy pszichológushoz, feldolgoztatnám a kisgyerekkori problémákat (válás, előtte ordítozás, apu hiánya, anyuka állandó kontrollja) és igyekeznék apukámmal kapcsolatba kerülni.


Ha ezt megteszed és sikerrel is jársz, meglátod, mindjárt jönnek a pasik is... :)

2013. máj. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, így vagyok én is, csak anyámmal. Nem tanított meg az életre, a küzdelemre, semmire!!! Eddig csak a pofonokat kaptam...és még nincs vége....
2013. máj. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tseppkoe ***** válasza:

Csak egy "apróság":

Nem feldolgoztat, hanem együtt...

2021. ápr. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!