Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti mit szólnátok...

Szülők, ti mit szólnátok ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Nemsokára jön a ballagás, és mindenki az évfolyamból kap valamit. Valaki kisebb dolgot valaki nagyobbat. Airsoftot, telefont, motort..kik mennyire tehetik meg. Szóval mi nem vagyunk valami gazdagok...sőt elég szerényen élünk húgommal anyámmal és a nagyszüleimmel. A lényeg annyi hogy én beleszerettem pár éve egy dísz katanába, amire azóta összespórolgattam a pénzt és még azóta is nagyon vágyakozok utána, pedig lassan 2-3 éve volt. A kard 10 ezer forintba kerül, nem tudom hogy drága-e, de nagyon szeretném és már a pénzem is megvan rá útiköltséggel együtt, már csak az engedélyt kéne megkapnom és megvenném. Arra gondoltam, hogy azt kérem anyukámtól ballagásra, hogy had menjek el érte és vehessem meg, ő neki pénzébe nem kerülne (legalábbis akkor nem, mert a zsebpénzem tőlük volt). A gond az, hogy a szüleim egy kicsit paranoiások. Csak jót akarnak, de képesek mindenben a legkisebb veszélyt is közelgő meteoritként felfogni. A kard vágógyakorlatokra nem alkalmas. Dísznek használnám (meg persze nézegetni :) ) nem pedig ölni. Szülők, ti megengednétek a gyereketeknek? Mit reagálnátok? Esetleg számít az hogy hogy kérem? (persze nem üvöltve és káromkodva akartam odaállítani)

15/F


2013. máj. 19. 19:31
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
57%
Biztos, hogy megengedném a szüleid helyében.
2013. máj. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
9%
Nem, tuti nem engedném, hogy ilyet hozz be a lakásba. Ha mégis ez a hobbyd, és ezzel akarsz foglalkozni, akkor elmennék veled, megnézném,mi is ez, és úgy rögzíttetném a falra,hogy sehogy se lehessen onnan leszedni, tehát tényleg csak dísz lehessen.
2013. máj. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
47%

15 éves fiunak megengedném. Hozzá kell tenni hogy ez a saját fiamra érvényes. Ismerem olyan 15 éves fiut aki ha az én gyerekem lenne neki nem engedném meg...


Mindenkép számit hogy hogyan kéred.


Van egy módszer ami ilyenkor segithet. Nem ugy állitasz oda, hogy szeretnél egy méteres kardot hogy az első kokk kiséretében nemet mondanak, hanem ugy intézed az egyéb párbeszédet hogy szépen lassan megszokják a gondolatot.

Elöbb csak sejtsék hogy ilyesmire vágysz majd utalgass is rá, és mikor végül megmondod nem lenne akkora meglepetés nekik.

Pl. szerkeszthetsz magadról egy olyan fotót háttérképnek amin kard van a kezedben s megmutatod nekik. Egyrészt látod a rteakciójukon hogy komolyabb puhitás kell e mégis másrészt a látvánnyal együtt szokják a gondolatot is,

2013. máj. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
30%

Tudom, hogy a zsebpénz a tiéd, és arra költöd, amire akarod, de ha ennyire szerényen éltek, akkor biztos nem fognak repdesni a szüleid, hogy 10,000 ft-ot egy kardra adsz ki.


tudom, hogy jobb, mintha elinnád, de éppenséggel ruházkodhatnál is azon a pénzen, és akkor legalább a szüleidnek is ennyivel kevesebbet kell költenie a ruháztatásodra.


17 évesen értelmes dolgokat kellene már venned. Nem kardot...

2013. máj. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem inkább vegyél valami hasznos dolgot, egy két ruhát, vagy valamit, ami a jövőben is hasznos. Mert biztos szép ez a kard, de különösebb funkciója nincsen, azon kívül, hogy a falon díszeleg...
2013. máj. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
66%

nem jó.

2-3 éve gyujt rá.

igazán megérdemli,

2013. máj. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem magyarázd el nekik úgy ahogy itt is leírtad, bár lehet így sem repesnének az örömtől,hogy ezt a pénzt egy kardra szeretnéd költeni.

Egy próbát megér,mondd el higgadtan,hogy miért szeretnéd s,hogy ez egy dísz darab,nem pedig harci eszköz. 18/l

2013. máj. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is olyan 14-15 évesen állt elém, hogy kardot szeretne. Megkapta, mert a kard csak dísznek használható. (nincs kiélesítve) Később már kapott karácsonyra másoktól is kardot, tőröket. Később kapott tőlünk Japánból Wakizashi kardot (szamuráj kard, elég borsós ára volt)

Ma 22 éves és a szobája tele van értékes, és szép tőrökkel, kardokkal. Csak dísznek tartja.

Szóval szerintem ha a szüleid normálisak, akkor nem lesz gond ha megbeszéled velük. Egyébként a fiam egy kis csellel jött anno annak idején hozzánk. Megkérte a nevelőapját, hogy verjen a falba szögeket. Amikor megkérdeztük miért, akkor mondta el hogy oda szeretne egy kardot.

2013. máj. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A hasznos-vagy nem részét már lerendeztem magamban. Bár azt írtam hogy szerényen élünk, szegények nem vagyunk. Csak nekünk megfelel az olcsó étel is és nem járunk drága ruhákban és jó a régi dobozos tv és monitor. Ruhát és ételt bírunk venni, csak nem a legdrágábbat. Minden választ pozitívan értékelek, mert mind hasznos volt, de ezentúl légyszives azt írjátok hogy megengednétek-e, mert hogy mit szeretnék a pénzemért azt már eldöntöttem.
2013. máj. 19. 20:13
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem aki 15 évesen 2-3 éven át képes valamire gyűjteni, az mindenképpen megérdemli.
2013. máj. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!