Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők tanácsát is szívesen...

Szülők tanácsát is szívesen elolvasom. Hogyan változtathatok a helyzeten, mert már belefáradtam?

Figyelt kérdés

Már évek óta állandóan visszautasít anyu amikor megkérdezem tőle, hogy van-e kedve kijönni sétálni velem legalább csak egy kört, már nem töltünk együtt. Régóta ültünk már le akármit is megbeszélni úgy hogyha baj van ő észre vette rajtam rákérdezett akkor leültünk és megbeszéltük. Mostanában ha én már alig bírom magamba tartani hogy van valami gond akkor odamegyek hozzá és azt mondja hogy majd a hétvégén megbeszéljük. Akkor mindig várom, hogy felhozza a témát de soha nem szól, és már belefáradtam.

Már hiányzik hogy vele legyek egy kis időt akár csak egy fél órát. Ez olyan nagy kérés lenne?

Ha odamegyek hozzá mindig ideges, és mindenen felkapja a vizet.



2013. máj. 19. 22:37
 1/10 anonim ***** válasza:
42%
Lehet, hogy valami nagyon nagy baja van,csak magába tartja, és ilyenkor jobb ha hagyod a felnőttet...majd ujra talpraáll és akkor biztosan mentek erre-arra.
2013. máj. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Ahogy nősz úgy kéne egyre jobban a barátaidra is támaszkodni, a szülők nem tudnak mit kezdeni a tini problémákkal.
2013. máj. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

rákérdezek és ha úgy válaszol, hogy nem tetszik kérdeztem, hogy milyen napja volt például akkor inkább ráhagyom de akkor is bánt, hogy mi baja lehet. Mert mindig azt mondja, hogy nem akar a gondjaival terhelni.

De az se jó ha magában tartja.

2013. máj. 19. 22:43
 4/10 anonim ***** válasza:
35%
3 Te annyival tudsz segiteni neki, hogy a sulit tökéletesen teszed a maximummal amit kitudsz magadból présel ni, meg az alap otthoni dolgok. Ez már óriási segitség neki..de van ami nem tartozik egy gyerekre, hanem a felnőttnek kell megoldania.Légy türelmes.
2013. máj. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
hány éves vagy ?
2013. máj. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Arra még nem gondoltál, hátha gondjai vannak anyukádnak?!...

Nyomaszthatja például, hogy nincs elég pénze a számlákra, ennivalókra, ruhákra...

Vagy lehet, hogy a munkahelyén vannak gondjai...


Mi lenne, ha leülnél mellé, vagy este hozzábújnál és megkérdeznéd tőle : Mi a baja?... Miért ideges az utóbbi időben?... Te miben segíthetnél?...


Nem csak neked lehetnek ám problémáid, hanem a szüleidnek is!... :-((

2013. máj. 20. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

hallgasd meg te is őt. ez a jó beszélgetés alapja.

kérdezd meg, h anno a te helyzetedben ő mit csinált, vagy ma mit tenne.


segíts neki a házimunkában, h legalább abba ne fáradjon el, ha a munkahelyén nagyon kimerülne.

amikor együtt teregettek, mosogattok, főztök, kezdj a mondanivalódba. úgy talán könnyebben megered a szava, és jobb hangulatban áll hozzá a te gondjaidhoz is.

2013. máj. 20. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Jól értem, hogy se nem tudod neki elmondani se ö neked nem mondja, hogy valami baj van?


Szerintem konkrétan kérdezz rá hogy mikor lenne jó neki beszélgetni. Készülj fel írd le egy papírra amit megakarsz beszélni (ott lehet nem fog eszedbe jutni amit nagyon akartál). Amit ide a kérdésbe leírtál, így ahogy van elmondhatod neki.

Mond el, hogy neked is fontos lenne a gondjaidat megosztani és te is szeretnéd hallani az ö gondjait.


Hány éves vagy?

2013. máj. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy gondjai vannak. De elzárkózik előlem amikor odamegyek hozzá, hogy beszélgetni akarok vele. Pl. "Melyen napod volt?" Erre csak annyit felel, hogy "fárasztó."

Amúgy 19 éves vagyok.

2013. máj. 20. 10:46
 10/10 anonim ***** válasza:

Én már szülő vagyok és teljesen megértem a problémádat. Kamasz gyerekként ugyanez volt a bajom, apámmal csak felnőtt koromra "találtunk egymásra". Előtte soha nem volt rám egy perc ideje sem. Most, hogy nekem vannak középiskolás lányaim, ugyanez van: egy csomószor lerázom őket, és tudatosan kell kényszerítenem magamat arra, hogy időt szakítsak rájuk, mert amúgy elszívnak a problémák.


Tehát néhány megoldási javaslat:

- Vegyetek anyuddal mozi- vagy színházjegyet, ez egy fix program, nem tud kibújni alóla

- Javasold hétvégén h menjetek el kirándulni vagy sétálni

- Írj neki levelet. Anyud nem netfüggő véletlenül? Akkor emailt.

- Arra a pár évre, amíg anyud rájön h hiányzol neki, keress pótmamát. :)

- Költözz el otthonról, egyből ráébred, hogy anyai kötelességei is lettek volna

2013. máj. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!