Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha molesztáltak,...

Mit tegyek, ha molesztáltak, de nem mertem elmondani senkinek?

Figyelt kérdés
Az apám 3 éves koromban elhagyott minket, és anyunak új kapcsolata lett. 12 voltam és a nevelőapám molesztált... Állandón fogdosott, de nem mertem szólni csak gyorsan elmentem. Azóta már szakítottak, és elköltöztünk de nem mondtam el senkinek... Annyira rossz... és szégyellem is.:((

2013. máj. 25. 21:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Tudom mit érzel, én se mertem elmondani :( Ha nem megy, nem megy, próbálj arra gondolni, hogy ezt neki kell szégyellnie nem neked. Én a mai napig nem nagyon mondtam el senkinek.

22L

2013. máj. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hát most már semmit nem tudsz csinálni,megtörtént,ami megtörtént.... Utólag, ha anyukáddal jóban vagy,elmondhatod neki....Esetleg egy pszichológussal beszélhetsz a dologról.
2013. máj. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Anyudnak nyugodtan elmondhatod szerintem, emiatt nem kell szégyenkezned.
2013. máj. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Nem ajánlgatom ezt mindig, de ebben az esetben egy pszichológus valóban nagy segítség, hogy le tud tenni ezt a fájdalmat és akadályt, és hogy Te egy harmonikus, boldog, tartós párkapcsolatot tudj kialakítani.
2013. máj. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
köszi:)
2013. máj. 25. 21:41
 6/13 anonim ***** válasza:

Én először elmentem egy pszichológushoz de azt éreztem, valahogy nem érti meg az egészet.

Aztán elmentem egy paphoz, bár nem vagyok túl vallásos, el is mondtam és ő segített.

Igazából valahogy magamnak kellett belátnom, hogy nem én vagyok a hibás, a rossz és végül megbocsájtottam az illetőnek is.

De hosszú és nehéz volt.

2013. máj. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
örülök, hogy neked sikerült túltenned magad rajta..:) remélem nekem is sikerül:/
2013. máj. 25. 22:26
 8/13 anonim ***** válasza:
Én már úgy nevelem a lányomat, h mindent elmondjon nekem.Nem értem, h az anyák miért nem tudnak odafigyelni.Anyámnék anno én is mondtam, de nem érdekelte, sajnos.Nagyon remélem, h a te anyádat érdekelni fogja.Mondd el neki és legközelebb talán körültekintőbben fog párt választani magának.
2013. máj. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
már azóta összeszedtem magam és elmondtam anyunak... itt nem a rossz kapcsolatunkról van szó, mert én tényleg mindent elmondok anyunak, hanem arról, hogy erről nem szívesen beszél az ember... idő kell hozzá... egyébként ő is azt mondta, ha úgy érzem, hogy kell, menjünk el pszichológushoz, szóval nagyon köszönöm mindenkinek, sokat segített:')
2013. máj. 26. 23:25
 10/13 anonim válasza:
100%
Nem tudom, hány éves vagy, de szerintem beszéld meg anyukáddal, hogy menjetek el a gyámügyre és nézzék meg, hátha a mostani helyen, ahol van, egy hasonló kislány szenved miatta. Így legalább neki lenne esélye.
2013. máj. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!