Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Már unom a sok vitát a szüleim...

Már unom a sok vitát a szüleim közt! SOS, mit tegyek? 15L

Figyelt kérdés
Már nem létezik egy nap se, hogy ne veszekednének. Mikor próbálom leállitani őket, anyum rám is ordit, A 9éves testvérem pedig sir. Mindenért kiveri anyum ahisztit. Ma pedig azon vitatkoztak, hogy apum kell délután aludjon, mivel éjszakás, és nem tud segiteni az egyik barátjának, csak majd mikor szabad lesz. Errefel anyum azt mondta, hogy miért kellett munkahelyet cserélljen, meg stb....ez nem fontos, csak engem az zavar, hogy miért nem lehet nyugodtan élni? Én az a fajta vagyok, aki utálja a vitákat, a veszekedést, s ezért próbálom anyumat csititani, de nem megy. Azt mondta anyum apumnak, hogy menjen vissza az anyjához. Mit tegyek? Tanácsokat adjatok kérlek....

2013. máj. 26. 15:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Váljanak el? Itt is az megy éppen.
2013. máj. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
De nem szeretném, tartok mindkettejükhöz, s most költöztünk egy új házba, és jól jönne ha nem lenne annyi vita:D
2013. máj. 26. 15:35
 3/18 anonim ***** válasza:
Az a borzasztó ebben, hogy jelen pillanatban te semmit sem tehetsz. A szülőknek kellene felelősen hozzáállni, hogy ne a gyerekeik szenvedjenek miattuk. Esetleg ha megmondanád valamelyiküknek, hogy neked és az öcsédnek ez rosszul esik, és hogy legalább miattatok változtassanak valamin. Vagy váljanak el, vagy éljenek normálisan, de ezzel a jelenlegi viselkedéssel csak ártanak nektek és maguknak is.
2013. máj. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Kondor Judit ***** válasza:
Gondolom anyud még nem dolgozott éjszaka/nagyon rossz,én tom/sajna ebbe nem tudsz beleszólni,mert téged ordibál le anyud.Majd akkor kérdezzél rá ha valamikor kettesben leszel vele,hogy miért van ez a sok vita kettőjük között.Mond azt is neki,hogy ez neked nagyon fáj mivel mind kettőjüket szereted,így hátha elgondolkodik.Remélem,sajna nálunk már 30éve megy a vita,én is már unom/néha megmondom én is,hogy anyu te voltál a bűnöd,nekem könnyebb mert már 40 vok./Sok sikert
2013. máj. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
nekem is ugyanez van. a noverem mar elkoltozott igy en vagyok az egyetlen gyerek ithon. en is mar mnennek mert a fplytonos vitat nem birom. ok meg nem fogjak fwl h miert akarok koltozni. egymast szidjak nekem a masik hata mogott foleg anya apat. nagyon nehez kibirni. az is jobb lenne ha elvalnanak. cyak akkor meg ugye nekem kellene donteni h hova koltozok es ez anyamnak plusz egy utes lenne h nem ot valasztom.. kitartas! 16l
2013. máj. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Te semmit nem tehetsz, a szüleid idióták, csak a gyerekek miatt vannak együtt. Tudom, 15 évesen nehéz, de nekem is rá kellett döbbennem, hogy a szüleim nem boldogok, elpazarolják a saját idejüket, és gyávák mint a szar. Nem lehet rájuk felnézni. Ne is próbálj. Ilyen szülőkben nem lehet megbízni. Nagy hazugság, hogy mindkettőjükhöz tartozol, egyszerűen a gyerekük vagy, de kapcsolat már nincs közöttük, legfeljebb gyűlölet. Erről nem te tehetsz, neked jobb, ha le is szarod, nem fognak megváltozni, egyszerűen ekkora lúzerek. Nem tehetsz mást. Nem a te hibád. Ők bszták el.
2013. máj. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
A viták egyébként egy dolog miatt mennek állandóan: mindketten tudják, hogy nincs következmény. Bármit megtehetnek egymással, mert teljesen egymásra vannak utalva. Lúzerek, ez a jó szó.
2013. máj. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

" az is jobb lenne ha elvalnanak. cyak akkor meg ugye nekem kellene donteni h hova koltozok es ez anyamnak plusz egy utes lenne h nem ot valasztom.. kitartas! 16l"


Ezt konkrétan nyugodtan telibe szarhatod. A jóindulat meg van mindenki részéről. Konkrétan ha magának bszta el, akkor nem róhatja fel neked, hogy nem nézel fel rá! Mégis milyen anya az, aki azt mutatja a lányának, hogy a nő élete egy szenvedés, és egy olyan pasi mellett kell elpazarolnia a legjobb éveit, akire rá se tud nézni?

2013. máj. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Engem még az is zavar, hogy anyumnak nem mondhatok el semmit, mert egy veszekedés során felhordja.... pl egysszer mondtam, hogy nem megyek ki mittom én kivel, vagy nem akarok közeledni az egyik osztálytársam(lány) felé, mert nem tartom szimpinek, vagy megbizhatónak, s anyum errefel azt mondja h ogy kiközösitenek, meg mindenféle ilyen. S ami zavar, hogy tetszik erőssen egy fiú, s nem tudom elmondani senkinek, csak egy nagyon régi, megbizható barátnőmnek, mert szüleimtől, pontosabban anyumtól. ezek miatt már semmit se mondok el neki, s apummal ilyen lányos dolgokról nem beszélek
2013. máj. 26. 15:52
 10/18 anonim ***** válasza:

"Engem még az is zavar, hogy anyumnak nem mondhatok el semmit, mert egy veszekedés során felhordja.... pl egysszer mondtam, hogy nem megyek ki mittom én kivel, vagy nem akarok közeledni az egyik osztálytársam(lány) felé, mert nem tartom szimpinek, vagy megbizhatónak, s anyum errefel azt mondja h ogy kiközösitenek, meg mindenféle ilyen. S ami zavar, hogy tetszik erőssen egy fiú, s nem tudom elmondani senkinek, csak egy nagyon régi, megbizható barátnőmnek, mert szüleimtől, pontosabban anyumtól. ezek miatt már semmit se mondok el neki, s apummal ilyen lányos dolgokról nem beszélek"


Tudom, én pasi vagyok, 20 éves, amikor annyi idős voltam mint te, velem is eljátszotta ezt az anyám. Idővel már verni is kezdett. Nem tehetsz mást, a gyámügyet értesítheted, persze nem fognak otthonról elköltöztetni ha nem történik komoly erőszak, viszont a szülőknek a körmükre néznek, amiből esetleg rádöbbennek, hogy mit csinálnak és végre kezdenek magukkal valamit. Én ezt tenném.


Én amúgy már pár éve rájöttem, hogy az anyám nem normális, pontosan úgy viselkedik mint a tiéd. Az apámat szidta mindenért. Meg attól félt hogy majd nekem szar lesz, ha nem barátkozok azokkal, akivel Ő mondja. Nem normális, pszichiáterre van szüksége. Azóta sem váltak el a szüleim... A tanúság, hogy szard le az egészet, nem az fogja meghatározni a te életed, hogy a szüleid mennyire bénák. Pár éve én már rájöttem, hogy fölösleges egyáltalán megbízni bennük, mert egyszerűen nem mernek őszinték lenni, és állandóan hazudnak. Mindig azt mondogatta az anyám, hogy én vagyok az élete, és hogy nélkülem Ő semmit sem ér. Hát, ezt Ő komolyan is gondlja. A saját életét elbszta és nem hajlandó megjavítani, és azt magyarázza, hogy az Ő életének az egyetlen értelme, hogy engem felneveljen. Hát köszönöm ebből nem kérek, már 1 éve el is költöztem otthonról. Szerintem nálatok is valami hasonló probléma állhat a háttérben.

2013. máj. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!