Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem meg vele hogy...

Hogyan értessem meg vele hogy nekem ez fontos?

Figyelt kérdés

19 vagyok,semmi szükségem a játékokra,rengeteg régi ruhám van amit nem hordok,beakartam vinni jótékonysági szervezeteknek de anyum nagyon ellene van,azt mondja hogy jók lesznek később,nem az én pénzemből van,nem ajándékozhatom el őket,de rengeteg kisgyerek nem kap ruhát,játékot én meg egyszerűen nem tudok mit kezdeni velük.

Van hogy azzal jön hogy majd ha lesz gyerekem akkor jó lesz neki,de pár dolgot megtartanék(amikhez érzelmileg kötődök),nem értem hogy a többivel miért nem lephetnék meg olyanokat akik igazán örülnének nekik.

Ezt miért nem lehet megérteni?Vagy hogy lehet elmagyarázni valaki olyannak aki elzárkózik az adakozástól?



2013. máj. 29. 23:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azét zárkózik el szerintem, mert azokra a játékokra ő biztosan rengeteget spórolt, nélkülözött, hogy megvehesse neked. Vagy azért, mert neki kevés dolog jutott gyerekként és örült, hogy neked megvehette a játékokat és az unokája is játszhat majd velük.
2013. máj. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem jutott neki kevés dolog,amikor kicsi voltam akkor nagymamáméknál még én is játszottam velük,ők is pár éve adományozták el,rengeteg mindenük volt,2nagy szekrény csak játékokkal.

Spórolásról sem volt szó,nem vagyunk hú de gazdagok de jól élünk,amikor meg ezek meglettek véve még jobb volt az anyagi helyzetünk,állandóan hordták haza a drága édességeket és az ajándékokat,úgyhogy még erre sem foghatja.

2013. máj. 29. 23:40
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezt én sem értem, nálunk természetes az amit szeretnél. Kiskorunktól kezdve átnéztük a játékokat, ruhákat és amire nem volt szükség azt odaadtuk másnak.

De az is lehet a baja,hogy idegeneknek akarod adni. Egyébként a ruhákkal kapcsolatban érvelhetnél azzal,hogy könnyen tönkremennek. Legalább azokat megengedhetné,hogy elajándékozd amikben gumi van.

18/l

2013. máj. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Lehet hogy igazad van,a ruháknál majd érvelek erre,remélem legalább ez érdekli majd.
2013. máj. 30. 00:03
 5/6 anonim válasza:
Szia! Hát nálunk az ilyet közösen válogatjuk ki, általában ebben a helyzetben nincs problémánk. Azt tudom tanácsolni, hogy próbáld meg hangsúlyozni azt, amire az unokák odaérnek már 100 meg 100 új divat lesz, ha tényleg nincs szükség rá, akkor miért kerülgetnétek akár a szekrény mélyén is. Nem jelenti azt, hogy mindent el kell ajándékozni, de biztosan nem milliárdos dolgokról van szó.
2013. máj. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Így felnőtt fejjel, nagyon jó dolog elővenni a gyerekkori játékokat, és oda adni a saját gyerekednek, mellette nosztalgiázni egyet.

Persze ezt úgy írom, hogy az én gyerekkori játékaim nincsenek már meg, mert a bátyám is mindent kiszelektált, ráadásul ő nem elajándékozta, hanem kidobálta. Mondjuk igazság szerint én sem voltam ellene, mert akkor én is úgy gondoltam, hogy ezekre már nem lesz szükség, csak a helyet foglalják. Most pedig nagyon irigykedve nézek a barátnőmre, aki sorra veszi elő a régi játékait.

A ruhák persze teljesen más tészta. Azokat valóban érdemes elajándékozni. Ahogy a többiek is írták. Részben tönkremennek, részben akkor már úgyis teljesen más lesz a divat. Mégha mindig vissza is jönnek a régi divatok, valamit akkor is változtatnak rajta.


Nemrég pl. rubikkockát vettem, és roppantul sajnáltam, hogy ezt a mostani gagyi minőséget kell megvennem, a régi, jó minőségű helyett, amit anno kidobtunk. Ráadásul nem is egy volt belőle.

2013. máj. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!