Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A kisfiam nem hajlandó elfogad...

A kisfiam nem hajlandó elfogadni a páromat. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
2013. jún. 4. 17:13
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
94%

Aki nincs ebben a helyzetben, nem fog tudni tanácsot adni.

Én 2 éve vagyok nevelőanya, 4 éves kora óta vagyok vele, és az apukájával. Igaz, hogy engem első perctől elfogadott. Az első időszakban mi is ismerkedtünk, én is mentem érte oviba, én is voltam vele egyedül, de nem volt soha semmi gond. Ha esetleg hisztizett valamiért, szóltam a páromnak, vagy fogtam és otthagytam. Később jött oda, amikor már megnyugodott.

Mára én vagyok a szigorúbb, "pedig nem is az én gyerekem".. De igen, az ENYÉM! Én nevelem, én vagyok vele nap mint nap. Az anyja nem látogatja már 1 éve egyáltalán. Mindegy ez, most nem tartozik ide, csak ne írjátok, hogy nem az övé. Igaz, de ő is eljuthat oda, hogy már több éve nevelő apja lesz a kisgyereknek, és akkor már az "övé" is lesz.

Azt tudom tanácsolni, hogy türelemmel legyen, főleg az első időszakban, később már teljesen más lesz. Kitartás! :-)

2013. jún. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Az nagyon fontos, h nem szabad erőltetni - se a te részedről sem a párodéról. Az elfogadást ugyanis nem lehet kierőszakolni.


Ha már a gyerek elfogadta a párodat, akkor kezdheti el ő is nevelni.

2013. jún. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
91%
Ki kell érdemelnie a gyerek szeretetét, majd tiszteletét. (hozzátenném egy négyévesnél nem olyan nagy dolog ez, pár nap alatt megvan) Nem lehet egyből szigorral nyitni a dackorszak közepén.
2013. jún. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim válasza:
70%
Én ezt át éltem ,mint gyerek!Az első dolgot amit gondoltam hogy nekem sose lesz az a valaki az apukám,anyukám.Erre rá kel jönnie a fiadnak is ,hogy nem helyettesíteni akarja a párod az apukáját!Más részt nekem a szülöm "parancsoljon" ne egy idegen!! Ezt nagyon hamar felejtsétek el hogy a párod szigorúbb mint te! Engem meg kérdeztek ,hogy hogy viszonyulók az új párhoz, mert ha reális okok miatt nem tetszik akkor elbeszélgetnek vele! Beszéljétek meg a kis sráccal külön! csak te! majd hárman! De egyet ne felejts el, ha olyan nagyon rossz a dolog. Egy másik férfit találhatsz akit elfogad, de gyereked csak ö van!
2013. jún. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim válasza:
18%
Sajnos az a baj, hogy manapság többségében a gyerekükkel egyedül maradt szülők két okból választanak új párt maguknak. Az egyik, hogy anyagilag jobban jöjjenek ki. Ez már eleve tragédia a gyerek számára. A másik, hogy az illető szülő hirtelen "nagyon szerelmes" lesz egy vad idegenbe, akit bevisz a családjába és a "szeretetlista" élére állít egyből. Ez is tragikus. De a legtragikusabb, amikor nem úgy állsz hozzá kedves kérdező, hogy a gyereked és Te vagytok egy család és egy új személy vagy beilleszkedik vagy mehet és neki kell elfogadnia benneteket, hanem a saját gyerekedet szorítod háttérbe, hogy az fogadjon el egy jöttment idegent. Sajnos idáig jutott a világ.
2013. jún. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim válasza:
75%

Mi az hogy vagy beilleszkedik vagy mehet? Meg jött ment idegen?

Az természetes, hogy hozza az óvodából és vigyázz rá.

A Gyerek nem hímes tojás. Az hogy rászól valamiért, az nem túl kemény bánásmód.

Utálom, amikor gyerekesek ennyire elfogultak!

Mi az hogy a nevelő szülő meg álljon haptákban?

Arra jó a nevelőszülő, hogy pénzzel hozzájáruljon az eltartás költségeihez, az hogy a szabadidejét feláldozza más gyerekéért? Nap mint nap alkalmazkodjon?

Akinek gyereke van gondoljon arra, hogy Ő maga vállalta azt a gyereket, az Ő felelőssége. Örüljön, ha akad egy ember aki elfogadja gyerekkel.

Egy felnőtt embernek pedig szüksége van egy társra, nem csak a gyerekére.

Rendes családban is van, hogy egyszer a gyerek az első, egyszer a házastársunk.

Borzalmas ahogy a nevelőszülőkről beszéltek!

Önző, primitív felfogás!

2013. jún. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

én is ezt kérdezném, mi az h jöttment? azért gondolkozz el azon, hogy milyen idiótaságokat írsz le!!

én se vagyok jöttment!!!

te biztos, h nem vagy ilyen helyzetben, ha meg igen, sajnálom azokat a "jöttmenteket" akik az utadba kerülnek..!!

-.-'

2013. jún. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim válasza:
71%

Ha valaki a másik felnőttet nem tiszteli, nincs tekintettel annak magánszférájára, múltjára és csak kihasználni akarja a gyereke nevelése céljából, hát az emberileg annyit is ér!!

Az pedig hihetetlen, hogy aki elvált, szeretne ismét társat, szerelmet találni és ismét családot alapítani? Emellett szeretheti a gyerekét is. Ez a gyerekmánia, nevelőszülő gyűlölködés beteges! Nektek gyerekeseknek is alkalmazkodnotok kellene! Nem gondoljátok végig, hogy a másik ember mennyi mindent megtesz értetek, a gyerekeitekért! Ha pedig a nevelőszülő eltartja a gyereket, joga van nevelni és rászólnia a gyerekre. Nagyobb gyerek pedig felfoghatná, hogy sok mindenben hálásnak kellene lennie.

2013. jún. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim válasza:
Figyelj arra is, hogy az exed, amikor nála van a gyerek, ne nevelje a mostani párod ellen a gyereket. Én is elváltam, jól működik az, hogy a másik jelenlegi párjára nem mondunk semmi rosszat! Sokan nem látják be, hogy ezzel a gyereknek ártanak!
2013. jún. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Ez egy bonyolult dolog, amihaz szakember segítsége kellene. Én kétszer is átéltem. Egyszer egy 10 éves hozott gyerekkel, másodszor egy 16 évessel. Annyira reménytelen volt az összeszokás, hogy inkább feladtuk. Érdekes, hogy az én fiam az egyiket azonnal elfogadta, a másikat azonban soha. Elnézés, ha valakit sért az analógia: az egyik tv csatornán láttam egyszer egy sorozatot, hogy néha egy egész családot képes terrorizálni egy kutya. Erre hívják a csodadokit, aki pszihológiai eszközökkel igen rövid idő alatt kezes báránnyá varázsolja a korábban fúriaként viselkedő kutyát
2013. jún. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!