Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szuleim jol gondolhatjak,...

Szuleim jol gondolhatjak, hogy a baratom nem valo hozzam, vagy csak tulfeltenek? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

3 eve ismertem meg a baratomat, szuleimnek nem tetszik, mert muvesz tipus, szerintuk nem megbizhato, lehuz. Igazabol regebben tenyleg kiprobaltam a hedonista eletet, de ez nem csak az o hibaja, azt hittem 2 veglet letezik. Ma mar lenyugodtam/ o is. Volt nehany konfliktusuk, mert mindig belekotnek valamivel: szerintuk semmirekello. Igazabol sokat dolgozunk, csak o nem aggodja tul a dolgokat, mint en. Neha viszont ugy erzem, hogy talan a szerelem miatt latom ot jobbnak es a jovonket is. Felek, hogy mi lesz, ha egyszer komolyabbra tervezunk es kiderul, hogy nekik volt igazuk.

Decemberben kiderult, hogy terhes vagyok (szedtem gyogyszert). Nagyon kiborultam, a baratom ugy viselkedett, mintha mi sem tortent volna, ami megijesztett. A 6. hetben elveteltem, valoszinuleg valami hormonalis problema miatt..

Szuleim nem tudtak errol, mert kulfoldon dolgoztunk es meg nem tudtam hazamenni, de nem akartam telefonban kozolni, tudtam, hogy kiakadnanak. Visszaterve a baratomra: ugy ereztem, hogy nem veszi komolyan a dolgot, azt mondta, tartsuk meg, nagyon jo lesz, de abszolut nem vett rola tudomast. Mikor tortent ez a dolog, akkor elgondolkodott es rosszul erintette, de nem allt mellettem tulzottan. Ekkor kezdtem el gondolkodni azon,hogy talan a szuleimnek igaza van, nem ismerem ot valojaban. Nem latok tisztan es ez baj. Szuleim hajlamosak tulreagalni a dolgokat, lehet, hogy feltenek, de az is lehet, hogy igazuk van. Tanacstalan vagyok.


Elnezest az ekezet nelkuliseg miatt, de nemreg jottem haza es meg nincs magyar billentyuzetem.

22/L


2013. jún. 5. 13:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

Tulajdonképpen a barátodnak nem a szüleid elvárásának kell megfelelnie, hanem a tiédnek. Persze féltenek, de ha neked jó vele, akkor rossz, hogy a negatív véleményükkel elveszik a kedved és elbizonytalanítanak! Szerintem nem baj, ha valaki ilyen laza felfogású, mint a barátod, sőt egészségesebb, mint a sok stresszes, merev ember:)

Megértem, hogy a baba miatti reakciója neked rosszul esett, ezt meg kellene vele beszélned. Talán csak nem tudott mit kezdeni a helyzettel. Kérdezd meg őt erről! De emiatt ne törj pálcát felette, ha amúgy boldog vagy vele!

Ha egyébként is ellenérzésed van vele kapcsolatban, tehát ez rendszeres, és nem csak a szüleid beszélik beléd, akkor viszont tényleg nem hozzád való.

2013. jún. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Figyelj, ha szórakozni szeretnél, nyugodtan maradj vele.


Gyerekvállalás, betegség, baleset esetén viszont ne számíts rá. Most már te is látod, hogy az ilyesmi védekezés mellett is, bármikor bekövetkezhet. Akár a következő hónapban. Ha a terhesség előrehaladottabb állapotba jut, ő lett volna az első, aki meglép mellőled.


Ennek semmi köze ahhoz, hogy a szüleid féltenek-e tőle, túlreagálják-e a dolgokat általánosságban, vagy sem.


A barátod önmagáról állította ki a bizonyítványt.

2013. jún. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A barátod felelőtlen. Ettől lehet szeretetreméltó, lehet jó fej, és járhatsz vele. De nem viselkedik felelős férfiként. Ha én vetélnék el így, akkor a párom valószínűleg félőrülten hajtaná a dokikat, jönne látogatni, óvna és vigyázna rám... Egy vetélés nem vicc, szélső esetben bele is lehet halni, persze ez nyilván ritka, főleg ha van kórház meg orvos, de akkor is. A párod kicsit felszínes, kicsit megbízhatatlan jópofa művész figura, akivel nyilván kellemes együtt lenni laza kapcsolatban, de nem építhetsz rá.


Kezded jól látni a helyzetet. Ha mellette maradsz, eltölthettek még pár évet így, de jó eséllyela következő 5-10 év nála még tuti nem családalapításról szól majd, és utána is kérdéses... Ha neked ennél komolyabb kapcsolat kell, akkor sajnos a szüleidnek igaza van, és lépned kell előbb-utóbb.

Másik lehetőség, hogy vele maradsz, vállalod, ami jön, de akkor tudnod kell, el kell fogadnod, hogy a nehézségekkel egyedül fogsz megküzdeni, ő pedig ott lesz, hogy a jó pillanatokban szórakozz valakivel. Mellette - ha gyermeketek lesz - egyedülálló anya leszel, akinek van kivel szexelni. De ebből valódi családot összehozni... majdnem reménytelennek tűnik.

2013. jún. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

2-ik és 3-ik válaszoló! Nem értem, hogy pár sor alapján hogy alkothattok valakiről ilyen durva véleményt? Jó, hogy nem akarjátok szegény srácot meglincselni, holott semmit nem tudtok róla! Egyenesen megmondjátok, mire hogy fog a jövőben reagálni, hogy el fogja hagyni a párját a gyerekkel, hogy semmiben nem lehet rá számítani, hogy a párja csak a szexre lesz neki jó.....? Sajnálom, hogy nektek ilyen rossz tapasztalataitok vannak, de a dolgok nem feketék vagy fehérek, az emberek nem jók vagy rosszak. A kérdező nem biztos abban, hogy hallgasson -e a szüleire, és ti arra buzdítjátok, hogy meneküljön el a barátja elől. Akkor ti is olyan vaskalaposok vagytok, mint a szülei. De akkor minden pasi elől meneküljön el, mert mindenkiben van rossz is, nem csak jó. Senki nem tökéletes!

Ha a srác olyan jellemzőkkel rendelkezne, ami szerintetek helyes, akkor sincs biztosíték, hogy nem fogja az általatok leírt negatív jóslatokat beteljesíteni! Szerintem túl sok szappanoperát néztek! Feltételezem, hogy mivel a lány 22 éves, a srác sem lehet sokkal több, tehát nem igazán várható el tőle olyan viselkedés, mint egy 35 éves pasitól! Nyilván ilyen fiatalon nem tudott egy terhességgel és vetéléssel mit kezdeni, az ilyen korú srácok még javában buliznak.

2013. jún. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Visszaterve a baratomra: ugy ereztem, hogy nem veszi komolyan a dolgot, azt mondta, tartsuk meg, nagyon jo lesz, de abszolut nem vett rola tudomast. Mikor tortent ez a dolog, akkor elgondolkodott es rosszul erintette, de nem allt mellettem tulzottan"


Már bocs, de 22 évesen is fel kell, hogy fogja valaki, ha a barátnője súlyos állapotban van, és át kéne éreznie a helyzet komolyságát. Nem arról beszélek, hogy a babáját elvesztő nő minden rezdülését lekövesse, hanem arról, hogy álljon mellette. És ez nem a vetélésről szól, mert ha tüdőgyulladással kerül kórházba, akkor is riasztó szerintem, hogy nem igazán törődik vele...


"Decemberben kiderult, hogy terhes vagyok (szedtem gyogyszert). Nagyon kiborultam, a baratom ugy viselkedett, mintha mi sem tortent volna, ami megijesztett."


Ez sem úgy hangzik, mint hogyha a fiú nagyon megbízható lenne.


Szerintem a tények ismeretében a véleményem egyáltalán nem durva. Nem írtam, hogy semmirekellő, hogy méltatlan a szeretetre, sőt! Én azt sem írtam, hogy lelép majd mellőle, mert ezt nem tudhatjuk. A mintaférj menedzser is leléphet egy szőke cicával, és a lobogó hajú művész is szeretheti egy életen át. De ha szereti is, az alaptermészete laza, kicsit nemtörődöm, a mának élő, és ez így fog maradni. Nem fog alapjaiban megváltozni 30 évesen, csak mert betöltött egy bizonyos kort.


Nincsenek negatív tapasztalataim (ha már ott tartunk, hogy a képernyő mögül ki kiről mit tud, te se büszkélkedhetsz épp látói képességekkel...), ellenkezőleg, tartósabb kapcsolataim közül 3-ből két esetben nagyon is megbízható volt a fiú, a harmadik hasonlított picit inkább a kérdező barátjára. A mostani megint teljesen megbízható. Alapjáraton mindig bízom az emberekben, de a leírt dolgok ijesztőek szerintem. A srác korától függetlenül.

2013. jún. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%
Nem lehet, hogy csak nyugodt, és nem akarta, hogy nagyon megijedj? Én néha anyámon akadtam ki, hogy túl laza és nyugis volt nehéz helyzetben. Kiderült, hogy a hátam mögött sírt.
2013. jún. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kedves 4-es, a 2. válaszoló vagyok.


Következtettem a leírt szituációból. Számomra nyilván természetesen következett a leírtakból ez a gondolatmenet. Nem jövök azzal, hogy neked vajon mennyi élettapasztalatod van, vagy hasonlók, mert ugyanolyan jogod van neked is itt tanácsokat osztogatni, mint nekem, vagy bárki másnak.


Én viszont, sajnálom, de nem tudom felhúzni magam azon, hogy eltér a véleményünk, mivel felnőttként ehhez elég hamar hozzászokik az ember, ezt minden érzelem nélkül írom. Se az nem izgat, hogy a te véleményed eltérő, se az nem izgat, hogy a kérdező megmarad-e ebben a kapcsolatban vagy nem. Szórakozni járok ide, néha leírom a véleményemet, mikor úgy gondolom, hogy valaki tényleg kíváncsi mások meglátásaira.


Igazából nem tudok többet írni, mivel a hozzászólásod alapján láthatóan teljesen eltér az életszemléletünk. Semmivel sem értek egyet abból, amit leírtál.


Az egyetlen, amit mégis megemlítenék, az az, hogy kérlek, ha legközelebb élő vagy internetes véleménycserébe keveredsz valakivel, ne kezdj el rögtön személyeskedni, és megtippelni a többi válaszadó életét, tapasztalatait.


Se szappanoperákat nem szoktam nézni, se vaskalaposnak nem tartom magam, se nem szándékoztam a kérdező párját meglincselni, mert mint mondtam, számomra egészében irreleváns, mit csinálnak, az ő életük. Én véleményt írtam egy esetről, egy olyan embernek, aki véleményt kért, te pedig idejöttél, hogy kéretlenül személyeskedj velem. :D Ezen a ponton az emberek egy része úgy érzi, ideje abbahagyni az érdemi párbeszédet veled, úgyhogy most én is ezt teszem.

2013. jún. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

" Ha a terhesség előrehaladottabb állapotba jut, ő lett volna az első, aki meglép mellőled."

"Mellette - ha gyermeketek lesz - egyedülálló anya leszel, akinek van kivel szexelni. De ebből valódi családot összehozni... majdnem reménytelennek tűnik."


Ezek nem vélemények, hanem rosszindulatú jóslatok! Ha valaki szórakozni jár ide, akkor tartózkodik attól, hogy valaki életét ilyen módon befolyásolja, mert az nem szórakozás.


"A vélemény mindig előítélet, mert vélt jellemzők értelmezését jelenti, tehát tartalmazza a bizonytalanság tényezőjét." Ezt nem tartottátok szem előtt, erre írtam, hogy valami nem fekete vagy fehér, hanem az ember tapasztalata és nézőpontja szerint látszódik. Sokféle ember van, és senkiről nem lehet messzemenő következtetéseket levonni pár sor alapján a jövőjére vonatkozóan.


Nem vitatkozni szerettem volna, és végképp nem megbántani bárkit, csak rávilágítani, hogy emberibb szemszögből is lehet nézni a dolgot, továbbá hogy nagy felelősség ismeretlenül ilyen okításokat osztogatni.

2013. jún. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves, hogy a fiú ügyvédjének szegődtél.


A véleményem továbbra is az, hogy aki ilyen súlyos helyzetet a leírt módon ennyire könnyen vesz, annál nem lehet arra számítani, hogy később ennél mélyebb érzésű, megbízhatóbb és felelősségteljesebb lesz. Nem gyerek már.

2013. jún. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az én véleményem az, azoknak akik a srácot védik, és az ügyet bagatellizálják, hogy végül úgyis a kérdező fog dönteni.


Felnőtt ember, valószínűleg helyre tudja rakni magában, hogy egy anonim oldalra jött, olyan emberek közé, akik nyilván nem ismerik annyira a helyzetét, mint ő maga, nem? A végső döntés úgyis az övé, ami lehet, hogy egyik itt megjelent véleményt sem fogja követni.


Valószínűleg az a baj a kommentjeimmel, hogy mind a kérdezőt, mind a kérdező párját felnőtt emberként kezeltem bennük, és eszerint kapták meg a véleményem.

2013. jún. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!