Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A barátnőm anyja idióta. Már...

A barátnőm anyja idióta. Már betelt a pohár. Mit csináljunk?

Figyelt kérdés
Nem fogom nagyon részletezni a dolgokat.(ez csak egy rossz a sok közül, de már betelt a pohár) Mindenért cseszteti a lányát. Egy nagyon jó középiskolába járunk,(nemhogy örülne ennek az anyja) és a barátnőmnek rossz lett (az anyja számára) az év végi átlaga(4,5) , de csak azért, mert becsúszott egy matek hármas. Az anyja át akarja íratni a város színvonalon aluli iskolájába, amit a barátnőm nem akar. Tiltakozik ellene, de az anyja hajthatatlan. Mit tehetünk ez ellen? Írjunk az anyjának levelet, vagy beszéljünk vele, vagy ezért be lehetne perelni? Tényleg elég rossz helyzetben vagyunk. Ilyen elvárásai vannak, de ő nem tesz semmit a lányáért, sőt! Most nem akarom lealázni az anyját, de már elszakadt a cérna.

2013. jún. 12. 17:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Beperelni!? Na ne viccelj!


Probaljatok ervekkel meggyozni.

2013. jún. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 klopusz ***** válasza:
100%
Hányadik osztályt végzitek most el?
2013. jún. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
ez hatosztályos gimnázium, most a nyolcadik. De az anyja hajthatatlan. Ő már most átakarja íratni, nem is érdekli se a gyereke se a mi véleményünk. Írtunk neki levelet, és még holnap átmegyünk, és megpróbáljuk meggyőzni. Tudom, hogy fő a pozitív hozzáállás, de nem hiszem, hogy hatnánk rá.
2013. jún. 12. 18:15
 4/18 anonim ***** válasza:
60%
Erős középiskolában gyengébbnek lenni jobb, mint gyenge középiskolában jobbnak (ott általában a fegyelmezéssel megy el az idő nagy része. Mert elmennek ezek az értékes évek, és ahelyett hogy tanulna, a jegyekre koncentrál. És kiszakítani a baráti környezetéből.. nem semmi. Mi akar lenni? nem mindenhová kell a matek - ezzel foglalkozzon intenzívebben, amit szeret.. Szerintem egyszerűen ne menjen át. Beszéljen az igazgatóval (lehet, mielőbb, anyja előtt,) hogy ő nem akar iskolát váltani. Azután az igazgató majd szerintem elég diplomatikus lesz és nem veszi fel...
2013. jún. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Igen ezzel egy a baj (A LEGNAGYOBB BAJ!), hogy az igazgató a rokonuk. A barátnőmnek nem az erőssége a matematika, de nem is kell. Jogász akar lenni (és a töri, a magyar nagyon jól megy neki) Nem értem miért ilyen az anyja.
2013. jún. 12. 18:21
 6/18 anonim ***** válasza:
78%

"Erős középiskolában gyengébbnek lenni jobb, mint gyenge középiskolában jobbnak."


Ez nagyon igaz, ez jó érv, szerintem használjátok.

2013. jún. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
és még egy másik probléma: a barátnőnk nem akarja, hogy beszéljünk vele, mert szerinte rontanánk a helyzeten... szerintem már így is elég szar a helyzet.
2013. jún. 12. 18:26
 8/18 anonim ***** válasza:
55%

Miért akarja átiratni?

Milyen érvek szólnak amellett, hogy valaki egy szarabb suliba járjon?

2013. jún. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
szerinte túl erős a barátnőm számára ez az iskola
2013. jún. 12. 18:43
 10/18 anonim ***** válasza:
65%

"Erős középiskolában gyengébbnek lenni jobb, mint gyenge középiskolában jobbnak."


Ez nagyon igaz, ez jó érv, szerintem használjátok.



A szomorú igazság, hogy ez nem igaz. Ha a GYP-ben 5-ös átlagot gyártasz magadnak akkor több pontod lesz felvételizni, mintha a vérhugyozós nehéz (haha, kb. minden középiskola gyp Magyarországon...) 4-es az átlagod.

2013. jún. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!