Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha a szüleimet...

Mit csináljak, ha a szüleimet nem érdekli a húgom?

Figyelt kérdés

Vagyis állításuk szerint már beleuntak a hisztijeibe, így 11 évesen azt csinál, amit akar. Ami azt jelenti, hogy napi kb 3000 kcal-t eszik. Nem túlzok, nem tudom hány cm magas, de 97 kg!!

Emellett egész nap netezik, sz.gépes játékokat játszik, nyáron minden egyes nap reggel 9-től éjfélig, vagy még tovább is.

Én próbáltam elhívni sétálni, fagyizni, 1-2x jött is, de aztán már nem. Ma is próbáltam elhívni, hogy együnk egy fagyit, erre kiverte a hisztit, hogy ő márpedig gépezni fog.

Az sem zavarja, hogy a suliban csúfolják, ugyanúgy zabál egész nap. Ma a reggelije 4 szendvics volt...


Szüleimre nem tudok hatni, tesómra nem tudok hatni. A szemem előtt b@ssza el az életét a kövérséggel és a géppel. Mit tegyek? (ez csak költői kérdés, már mindent megpróbáltam..) Hogy nézzem végig, ahogy szó szerint kinyírja magát??


2013. jún. 16. 11:06
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

Szüleimmel beszéltem én, a gyerekorvos, a kórházi orvosok, semmi eredmény. Mert hogy úgyis hisztizik és azt nem bírják.


Én megnevelném, nekem aztán hisztizhetne, próbáltam ezt is. De szüleim hallották a hisztit, és "leállítottak", pedig már fogyott 2 kg-t 1 hét alatt!!

2013. jún. 16. 11:07
 2/21 Presy ***** válasza:
Ha te megvagy gépnélkül vegyél ki vmit gépből hogy ne tudja bekapcsolni játszd meg szar a gép és nem jó:D szüleiddel meg vmi sportra iratassátok be.Gyerek még nem tudja mi a jó mi a rossz.
2013. jún. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
És szerinted nem tudnák, hogy én vettem ki belőle valamit? Dehogynem..
2013. jún. 16. 11:18
 4/21 anonim ***** válasza:

Miből áll ez a hiszti pontosan, hogy ennyire kerülik?

Amúgy meg pont azért csinálja, mert tudja, hogy ezzel eléri, amit akar.

Szépen még nem próbáltátok neki elmagyarázni a dolgokat, hogy ez az ő érdeke?

Egyébként a gépezést ki fogja nőni, az egészségével lehetnek később problémák, de ha máskor nem, akkor majd legkésőbb akkor ő is észbe fog kapni.

Te hány éves vagy? Fiú/lány?

2013. jún. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Vergődik, sír, minden, amit csak el tudsz képzelni.

Már én is és a szüleim is elmondtuk neki, hogy ez nagyon egészségtelen, lehet, hogy 5 év múlva meghal miatta, stb. Sokszor volt ilyen beszélgetés, aminek a vége MINDIG a hiszti.


Én 16 éves lány vagyok.

2013. jún. 16. 11:23
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Mondd a szüleidnek hogy de igen is ez lesz mivel ha már ők nem bírják megnevelni rendesen akkor te fogod. Ha nem bírják a hisztit ne hallgassák és kész.
2013. jún. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

azért ez dúrva,hogy egy 11 évessel "nem bírnak" a szüleid!

és hagyják,hogy így hisztizzem!


és ha beszélnél vele nyugodt hangnembe,hogy: te is milyen szép lehetnél,ha hagynád,hogy segítsek. sokkal boldogabb élet vár rád,ha rám hallgatsz.


ha,ez nem válik be,akkor a dúrvább módszer: keress a gépén nagyon kövér nőkről képeket,és mondd neki,hogy: te is így akarsz kinézni??

2013. jún. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

a hisztire meg két módszer létezik: vagy hagyjátok ott ahol vergődik,és ne foglalkozzatok vele.


a másik: bevinni a zuhanyzóba,és hidegvíz..

2013. jún. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
ja,és megmondani,hogy ha legközelebb is hisztizik;akkor megvonni olyan dolgokat amiket szeret: pl X ideig nincs sz.gépezés,Tv, vagy bármi amiben örömét lelné.
2013. jún. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Mondtam, hogy a szüleimnek nincs ehhez türelmük. Ha meg én csinálom, megy hozzájuk hisztizni.

A kövér nős képeken már túl vagyunk rég.

2013. jún. 16. 11:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!