Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha a szüleimet...

Mit csináljak, ha a szüleimet nem érdekli a húgom?

Figyelt kérdés

Vagyis állításuk szerint már beleuntak a hisztijeibe, így 11 évesen azt csinál, amit akar. Ami azt jelenti, hogy napi kb 3000 kcal-t eszik. Nem túlzok, nem tudom hány cm magas, de 97 kg!!

Emellett egész nap netezik, sz.gépes játékokat játszik, nyáron minden egyes nap reggel 9-től éjfélig, vagy még tovább is.

Én próbáltam elhívni sétálni, fagyizni, 1-2x jött is, de aztán már nem. Ma is próbáltam elhívni, hogy együnk egy fagyit, erre kiverte a hisztit, hogy ő márpedig gépezni fog.

Az sem zavarja, hogy a suliban csúfolják, ugyanúgy zabál egész nap. Ma a reggelije 4 szendvics volt...


Szüleimre nem tudok hatni, tesómra nem tudok hatni. A szemem előtt b@ssza el az életét a kövérséggel és a géppel. Mit tegyek? (ez csak költői kérdés, már mindent megpróbáltam..) Hogy nézzem végig, ahogy szó szerint kinyírja magát??


2013. jún. 16. 11:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
és mit reagál az ilyen képekre? és mit szokott mondani,amikor te segíteni próbálsz?
2013. jún. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Leírtam.. Hisztizik.
2013. jún. 16. 12:47
 13/21 anonim ***** válasza:

értem,hogy hisztizik,de egy árva szót sem szól?

ha rákérdezel,hogy: miért nem hagyod segítsek? akkor nem ad semmilyen választ?

2013. jún. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Presy ***** válasza:
legyetek egy kicsit határozatabbak baszus 11 éves kicsit tiltani géptől ne hogy már nyul vigye puskát plusz küldeni sportra ha akar ha nem beszarok bármit megtehetnek. Szarnék hisztire.
2013. jún. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Ez gépfüggőség, nem tud meglenni nélküle. Ehhez szerintem már szakember kell. Én is szerettem mindig is játszani, de reggel 9-től éjfélig azért már egyszer is épp elég sok, nemhogy minden áldott nap.
2013. jún. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ebben a korban a tiltással pont az ellenkezőjét éred el...Lehet, hogy ha azt mondanátok, hogy 5 napig ki sem mozdulhat a szobájából, akkor azért is kinn akarna lenni..:) Na de, a kaja terén én azt csinálnám, hogy alapból egészségesebb ételeket vennék, hogy lehetősége sem legyen hízlalót enni, pl: chipset, édességet, kenyeret, tésztát...gyümölcsöt, húst, salátákat ilyesmit adnék neki, még a zsíros kaja sem árt, inkább a mű kaják, meg a kenyer/tészta félék...

Hiszti- ha a gyerek azt látja, hogy ha kiveri a balhét, akkor úgy lesz ahogy akarja, akkor mért is állna le, hiszen működik?! -szóval nem kellene ráhagyni, először szólnék neki szépen, hogy nyugodjon meg, másodszorra pedig elvenném a gépét, és hisztizhetne ahogy akarna...Szüleidnek meg mond meg, hogy nyugi, ez max két hétig menne, utána belátná a gyerek, hogy hisztivel semmit sem ér el, de ha ráhagyjátok akkor csak rosszabb lesz...

2013. jún. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Pszichológus lehet tudna még segíteni... Lehet éppen azért eszik amúgy, mert lelki problémái vannak, pl az, hogy csúfolják. Igen, a kör bezárul.

Nekem is volt nagyon gépezős időszakom, kb 10-13 órát ültem a gép előtt, a többiben aludtam. Viszont én olykor napi 2 jegeskávéval voltam, ez se egészségesebb. Utána magától elmúlt a játékba való szerelem... Az emberek mondjuk hiányoznak belőle. :)

Sajnos neked a szüleidet is meg kell nevelned, nem csak a húgod. Akár nekik is a képek megmutatásával... A gépet lejelszavazhatod, ha hisztizik hisztizzen, valamikor meg kéne tanulnia kezelni hiszti nélkül ezt. Azt azért megjegyzem, hogy ennek valamikor 6 éves kora körül már mennie kéne. :/

Szüleid úgy jártak, mint barátnőmnél. A testvérét nem nagyon kellett nevelni és foglalkozni vele, magától nagyon rendes, önállóan tanuló gyerek volt, barátnőm meg lusta a tanuláshoz, egyébként meg szófogadatlan... Aztán csak csodálkoztak, hogy hát az egyik gyerek rendes a másik meg nem, mi történhetett, mikor ugyanúgy nem foglalkoztunk vele?!

A hideg zuhany is hatásos lehet amúgy, de elég durva és szintén tud lelki problémákat okozni... Nem muszáj azzal sem traktálni a gyereket, hogy undorító vagy/undorítóan fogsz kinézni, inkább azzal, hogy meg tudsz változni. Kezedbe kell venned a dolgokat, mert kb te vagy elég erős hozzá, viszont mellékhatás: lehetséges, hogy téged meg fog utálni.

2013. jún. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

én inkább a szülőknek ajánlanám a pszichológust...

esetleg ha megpróbálnád drasztikusan felnyitni a szemüket.. és elmondani, hogy csalódtál bennük, szerinted rossz szülők, és egész életükben hibásak lesznek azért, hogy így tönkretették a saját gyerekük életét, és személyiségét...

2013. jún. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:

Az ekezet hianya miatt sry,de en tom mi a megoldas!! Hugodnak szulinapra vagy vmi meglepi esetleg........................veszel neki egy SZEP ruhat ami neki is tetszene(ne dragat de szep legyen). Annyira ismerheted.

A lenyeg itt az ,hogy fel kell ,hogy aldozz ezert peznt es ugy ,hogy az hijaba valo legyen....Szval nem fer fel ra a ruha meret szuk.

A lenyeg az ,hogy a hugod katarzisba esen olyan boomot kapjon,hogy megderengjen. Az otlet lehet ,hogy nem epp hatasos deeeeeee...probalni kell.Boom nelkul nincs valtozas. A hugod nem olyan oreg ,hogy megvaltozzon sajat elmejeben es faragni tudjon magan,tompa.Mert fiatal

Szval szedd ossze magad FANTAZIA+CSELEKVES. Csak vigyazz ne legyen tul nagy pofon neki.

2013. jún. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Vedd el a gépét, telefonját, még a távirányítót is dugd el. Csak egészséges, kevesebb mennyiségű kaját adjál neki, ne érdekeljen, ha hisztizik. Ha éhes lesz megeszi. Emellett próbáld meg kirangatni a házból, ha kell hajánál fogva. De azt ne hagyd, hogy elb@ssza az életét a gyerekes hisztiei miatt. Állj a sarkadra, és szedd rendbe a húgodat!
2021. júl. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!