Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvárható egy anyától, hogy a...

Elvárható egy anyától, hogy a gyermeke támogassa anyagilag, mikor annak is már családja van és nehezen él meg?

Figyelt kérdés

180kmre élek anyámtól,aki a nagyszülők kihalása után egyedül maradt,már nyugdíjas. Én gyermekeimmel gyesen vagyok,ebből élünk,amit a párom kap viszi a rezsi+lakáshitel.

Anyám 1 hétig él meg a nyugdíjból,mert több hitele van és rezsi is ott,és így se tudja fizetni őket. Ez után engem hívogat küldje ennyit meg ennyit,ne legyek szivtelen,ő éhezek,nekem könnyű,nincs ilyen gondom..stb Szerintem meg a párom nem azért dolgozik,hogy őt is eltartsuk,ha mi is éppen megélünk. Megmondtam neki vállalkon vmi munkát,de hallani se akar róla.


2013. jún. 20. 07:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%

Pedig, ha egészségi állapota engedi, akkor igenis muszáj lenne valami kis kiegészítést keresnie. No persze segítsen a gyerek az anyjának, de ha a gyerek is épphogy megél, akkor nem szép dolog elvárni. Vannak nagyon önző szülők, nem csak anyagi téren vannak sok esetben elvárások.

Valahogy meg kell vele értetned, hogy a pénz nektek sem fán terem és persze segítesz valamicskével, ha tudsz, de elsősorban magán kell segítenie!

2013. jún. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
60%
Valamennyit illő lenne segíteni, hiszen csak az anyád.... Munkát találni pedig nem olyan egyszeru,
2013. jún. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
önző szerintem is,mert tudja nehezen élünk a tartós beteg gyermekem miatt sehova nem vettek fel. Ő aztán nem fog dolgozni,mert nem bír állni,más ott nincs
2013. jún. 20. 08:06
 4/22 A kérdező kommentje:

Hát nagyon sokszor kért míg 1 gyerek volt csak,adtunk,mert tudtunk,nem kértük vissza,most nem tudok. Most sincs 10.000em fizuig.

ASzerinte az én dolgom rajta segíteni,nem is érdekli,hogy a nagyobbik unokájának a betegsége miatt a fél évi költsége 40.000,és ez támogatott ár. Ő magán nem tud segíteni,arra vár vki segítsen.

2013. jún. 20. 08:07
 5/22 A kérdező kommentje:
Aki akar talál munkát szerintem,és nem úgy mint ő,hogy mosogatni nem megy el,boltba nem megy el..stb
2013. jún. 20. 08:08
 6/22 anonim ***** válasza:
21%
Kar, hogy egyik kommenteddel utod a masikat.... Ideznelek: "sehova nem vettek fel" es aztán "Aki akar talál munkát szerintem"...
2013. jún. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Engem nem vettek fel sehova,mert ninsc segítségem és 9-12ig lehet oviban a fiam,párom meg este ér haza.
2013. jún. 20. 08:48
 8/22 anonim ***** válasza:
50%

A kérdezőt nem vették fel szerintem! Kicsit jobban értelmezd a szöveget, ne kötekedj!


Egyébként anyu ugyanilyen én támogatom sutyiban, mert sosincs pénze, hamar elcseszi a nyugdíjat hülyeségekre...:(

Olyan kár, hogy nem egy felelősségteljes gondolkodású...

2013. jún. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Nagyon hasonló szituációban voltam pár évvel ezelőtt.


Lejárt a gyed-em, mentem vissza dolgozni, de csak olyan időintervallumban foglalkoztattak, ami nem fért össze a bölcsi nyitva tartásával. Egészen addig támogattam anyut. Ekkor kértem, hogy jöjjön segítsen, menjen a gyerekért a bölcsibe és legyen vele, amíg én dolgozom, illetve egy-egy szombaton vigyázzon rá.

De mindig volt kifogás, hogy miért nem tud menni. Így kénytelen voltam bébiszitterre költeni a fizetésem felét.


Azóta lelkiismeret furdalás nélkül utasítom vissza a kéregetéseit. Ő sem segített, én sem fogok.


...ja és szereztem neki munkát már nem is egyet (persze kevés fizetés és gyári munka illetve takarítás, varrás), amiket el is vállalt először, majd egy-két hónap után otthagyott...

2013. jún. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
43%

Az anyát meg azért nem veszik fel, mert már idős.


Alaptörvény szerint a gyerek kötelessége a szülők támogatása.

2013. jún. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!