Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogyan kértek pénzt szüleit...

Ti hogyan kértek pénzt szüleitektől pl táborra? Van valami fogás (módszer), hogy lehetőleg ne küldjenek el azzal, hogy nem kapsz?

Figyelt kérdés
2013. jún. 22. 10:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Eléjük állok és megmondom hogy pénzt szeretnék kérni táborra vagy mozira vagy egyéb szórakozásra/programra!
2013. jún. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én már 22 vagyok, így a saját szórakozásomra nem kérek pénzt, max kölcsön. Odamegyek anyuhoz (mert ő kezeli a kasszát és amúgy is könnyebb megfűzni) és nyíltan elmondom, hogy most csak ennyi pénzem van, de ennyire lenne szükségem és kitudna-e segíteni, jövő hónapban visszaadom.

Az ösztöndíjam a rendszeres jövedelmem, meg van egy kisebb megtakarításom lekötve, a probléma abból szokott fakadni, ha a lekötésem lejártáig van még mondjuk egy hónap, de fizetni meg most kéne váratlanul valami előre be nem tervezett dologért (pl. beteg lesz a kutyám). Ilyenkor addig kérek kölcsön, amíg a lekötésem le nem jár, utána visszakapják.


Egyébként amíg fiatalabb voltam is egyenes próbáltam lenni, kimondtam hogy ennyi kéne erre, aztán vagy rábólintottak, vagy lebeszéltek róla. Nem érzem úgy hogy az esetleges elutasítások miatt bármilyen lelki problémám lenne. :)

2013. jún. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azért fura a kérdés, mert nyilván először arról szól a gyerek, hogy táborba szeretne menni. Akkor meg magamtól is adok pénzt.

Ha még a tábort se beszéltétek meg, nehogy azzal állj eléjük, hogy kéne pénz, mert menni akarok...

Mondd el, hogy szeretnél menni, kivel, mikor, miért, mennyi időre, mennyibe kerül, mit tudsz cserébe ajánlani (mondjuk kivételesen nem kell anyukádnak levadászni nyáron a szobádból a koszos poharakat, kiviszed magadtól, stb).

2013. jún. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs, nehéz kérni. A szülők előre terveznek, hogy legyen rezsire, kajára, fontos dolgokra. Ha valóban el akarsz menni, akkor én azt javaslom, hónapokka előtte szólj, hogy tudjanak készülni rá. És ne kérj láncot a toronyórához. Elégedj meg egy valamivel.
2013. jún. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Nálunk úgy van, hogy ha suliba kell (tankönyv, kirándulás...) azt anyától kérem, ha meg mekizni, táborba, fagyizni, mozizni akarok menni és kell pénz azt apától, mert először megkérdezem, hogy mehetek-e, aminek semmi értelme nem lenne,ha anyától kérdezem meg, mert ő úgyis azt mondja, hogy kérdezzem meg apától. Apa utálja, hogy ha hímezek hámozok és ki kell bogoznia, hogy pénzt kérek. Azt szereti, hogy ha oda állok és mondom: Apa el szeretnék menni xy-nal, ide meg oda és kéne pénz.


Szerintem úgy a legjobb ha kerek-perec elmondod és vagy kapsz vagy nem. Ha nem, akkor mondd, hogy valamennyit te is fizetsz belőle a zsebpénzedből (ha van). Sajnos jobbat nem tudok.

2013. jún. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! tényleg csak megkérdeztem, és kaptam :)
2013. jún. 23. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!